Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi volt ez a kiborulás a...

Mi volt ez a kiborulás a Gillette reklám miatt a férfiaktól úgy világszerte? Elvileg a reklám a nők és a gyerekek bántalmazásáról, kiközösítéséről szólt. Ez miért verte ki akkor a biztosítékot?

Figyelt kérdés

2019. jún. 19. 13:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39%

Mert kollektív bűntudatot akart kelteni a férfiakban. Az Egyesült Államokban a négerek (a lakosság 13%-a) követi el az erőszakos bűncselekmények több mint felét.

Akkor sem értenéd a felháborodást, ha csinálnának egy reklámfilmet tele feketékkel, ami az erőszakos bűncselekmények ellen szólítana fel?

2019. jún. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%

Én se értettem, szerintem jó reklám volt. Nekem normális férfi ismerőseim vannak, szerintük sincs gond vele (direkt beszélgettem velük erről, amikor robbant a botrány)


#1

Hivatalos statisztikák alapján nem követik el a bűncselekmények felét, de mindegy. :D

2019. jún. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%
#2: Egy idióta vagy, de mindegy: [link]
2019. jún. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%

Le lehet pontozni, persze; az mindig könnyebb, mint a kritikus gondolkodás.

Ott van fehéren-feketén (pun intended), hogy az emberölések 52%-t négerek követik el pl. Vagy az FBI hivatalos statisztikái nem elég hivatalosak, hmm?

2019. jún. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%

62%

Én is pontosan ugyanezt az oldalt néztem.

Fejtsd ki, kérlek, hogy a 168,038 hogyan és miért nagyobb szám a 176,967-nél.

2019. jún. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

Hát, elég komoly piaci öngyilkosság egy cégtől, ha egy reklámban a saját célközönségét próbálja negatív színben feltüntetni.

Az egy dolog hogy pont az ilyen viselkedés ellen próbáltak felszólalni, de ennél ostobább tálalást elképzelni is nehéz lett volna.

2019. jún. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
27%

Ok, akkor tévedtem: az összes erőszakos bűncselekmények közül a fehérek (a teljes népesség 76.9%-a) 8929-cel többet követtek el az elmúlt 10 évben, mint a feketék (a teljes népesség 12,7%-a).

Gyilkosságok tekintetében ez a számpár már 17.236 - 23.577. És akkor térjünk vissza az eredeti felvetésre: értenéd a felháborodást, ha csak négerek szerepelnének egy kisfilmben, ami az emberölés ellen szólít fel?


(Halkan jegyzem meg, hogy magyarban a vessző a tizedes törtekben használatos. Ponttal tagoljuk a nagyobb számokat az olvashatóság céljából. Angolul ez fordítva van. Látod, ma már két dolgot is tanultál!)

2019. jún. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%

#7

ctrl-c & ctrl-v kombót használtam, elnézésedet kérem a vessző miatt :D

"értenéd a felháborodást, ha csak négerek szerepelnének egy kisfilmben, ami az emberölés ellen szólít fel?"

Nem igazán. Történik olyan, hogy fekete követ el gyilkosságot? Igen. Akkor miért kéne felháborodni azon, hogy azt mondja a tévé, hogy vannak feketék, akik gyilkosságot követnek el, és te ne legyél már ilyen?

Plusz most néztem meg újra a reklámot, és szerintem kifejezetten pozitív hangot üt meg, hogy a férfiak lehetnek JOBBAK annál, amiket látunk/hallunk, hogy néhány férfi mit művel, és hogy a férfiaknak lehetőségük van példát mutatni, hogy milyen jó embernek lenni, és igenis mutatni némi empátiát, gyengédséget, tisztességet, becsületet.

Őszintén nem értem, ez miért felháborító.

2019. jún. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%

Nos, én az első hozzászólásomban egyrészt leírtam, hogy szerintem sokan miért tartották felháborítónak, másrészt egy némileg analóg szituációval is megpróbáltam szemléltetni. Sokaknak ugyanis nehezükre esik túllátni a saját kis csoportidentitásukon, így azt gondoltam, ezzel segíthetek.

Mindenesetre egy normális férfi kritériumának szabni azt, hogy ne háborítsa fel a kollektív megbélyegezés... nos, fura. De ez persze már csak az én személyes véleményem.


Ismét várom a piros kezek bősz nyomkodását, és szép, kollektivizmustól, valamint tribalizmustól mentes délutánt kívánok minden individuumnak nemtől és rassztól függetlenül.

2019. jún. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%

Nem ismerem, de egy borotva reklámnak elvileg a borotváról kell szólni, azt kell eladnia. Ha egyéb téma van benne, akkor az már nem reklám, hanem film, hirdetés stb.


Sosem láttunk mosóporreklámot, ami a hangyák nemi életéről is szólt volna, mert egyszerűen nem való oda.

2019. jún. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!