Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért veszik fel a nők ezt a...

Miért veszik fel a nők ezt a bunkóférfi-stílust?

Figyelt kérdés

Főleg az utóbbi időben figyeltem meg- elsősorban 35-50 közötti nőknél-, hogy úgy viselkednek, mint a legbunkóbb férfiak.

Nem gondolom, hogy mélyen belül is ilyenek lennének, mert borzasztóan erőltetettnek és megjátszottnak tűnik, de akkor sem értem, mit akarnak ezzel elérni.

itt a gyakorin is megfigyelhető sokszor, hogy (általában diplomás) 40-es nők ok nélkül iszonyú arrogáns és lekezelő válaszokat írnak, ráadásul a beképzelt stílusuk mögött általában semmi sincs, mert jobbára teljesen átlagos értelmi képességű emberekről van szó, még ha nagyon okosnak is érzik magukat.

Ehhez a jelenséghez tartozik, hogy egyre többet káromkodnak a nők, ami nekem elég taszító.



Valami belső bizonytalanságot akarnak így ellensúlyozni? Vagy érvek hiányában úgy akarják leérvelni a másikat, hogy a legbunkóbb férfiak stílusát veszik fel?

Nekem végül is tökmindegy, mindenki azt csinál, amit akar, de a jelenség okát nem akarom megtudni, mert nem gondolom, hogy bármit is el tudnának érni.


meg sztem a férfiakat taszítják is az ilyen nők.



2019. jún. 20. 06:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

1, ebben az országban szinte mindenki bunkó

2, a nők manapság eléggé össze vannak zavarodva, fogalmuk sincs, hogyan viselkedjenek, köszönhetően a feminizmusnak is, utánozni próbálják a férfiakat, mert azt hiszik, ez kell az érvényesüléshez

3, a nők nagy része egy nagyra nőtt önbizalomhiányos kislány, és ezt az önbizalomhiányt próbálják a lekezelő stílussal kompenzálni

4, a 30-tól felfelé már nagyon kritikus kor a nőknek, frusztráltak attól, hogy egyre kevesebb figyelmet kapnak - hiszen a férfiaknak a 20 körüli nők jönnek be igazán

2019. júl. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Ha megfigyeled, gyakorin szinte mindenki ilyen, nem csak a nők.


Én is kaptam már olyan oltásokat, hogy el sem hittem.


Egyébként a habitus nem függ nemtől... Férfiak között is vannak szelidek, gondoskodóak.

2020. márc. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy már irták előttem is, és nem mondok újat.

Szerintem ebben nincsen semmilyen nemi vonatkozás.

Egyszerűen azt jelzi csak, hogyan züllik el a társadalom.


Régen egy fiú nevelésekor az volt az elsődleges szempont, hogy képes legyen megállni a saját lábán, illetve kiállni önmagáért és a feleségéért/családjáért, akár verbálisan, akár fizikailag. Ehhez nyilvánvalóan szükségeltetik némi keménység, némi kivagyiság, bátorság, bevállalósság, némi "bunkóság". Ezt az énüket az intelligensebb férfiak csak akkor veszik elő, ha szükséges, a kevésbé intelligenseknél viszont alapállapot.

De ezt mindig is elnézte nekik a fent leirtak miatt a társadalom.


A lányokat viszont hagyományosan a szépre, a jóra, a kultúra, a művészetek szeretére, a hitre, jámborságra, kedvességre nevelték, mert nem kellett megfelelniük a kemény, védelmező szerepkörnek. Ők jelentették a lelket a családban, mig a férfi a gyakorlati élethez szükséges keménységet.


Aztán összekavarodtak a nemi szerepek, elvárások, ezzel párhuzamosan jött a Való Világ, a Big Brother és társaik az alpári, mocskosszájú szereplőikkel. És a mai fiatal generációkban sokan gyakorlatilag már ezeken nőttek fel, fiúk lányok egyaránt. Ezek adták a viselkedésmintákat. Miközben a nagymamáink még a szó szoros értelmében lányregényeken szocializálódtak, amiket kimondottan nekik szántak. Mig a fiúk másfajta könyveket, másfajta játékokat kaptak, amik a férfias értékekre nevelték őket.

2020. márc. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

De jó a téma!

Nekem is van ilyen ismerősöm, pont ebben a korban.

Folyton hangoztatja, hogy "Ő mindenkinek megmondja" és fel is veszi ezt a szerepet, ami úgy néz ki, hogy mindenkinek a legpitibb, legintimebb dolgában is beleszól "elmondja, amit gondol" vagyis olyasmit mond lekezelő stílusban, ami sértő a másiknak és rosszul esik neki. Kb minden 2. szava káromkodás, ő nem csak elejt 1-1 szót, hanem vállalhatatlan és gusztustalan, ahol beszél ráudasul, tökmindegy, hogy milyen környezetben (kisgyerek előtt, nagyszülők előtt, munkahelyen stb) és direkt parasztosan beszél (pl:kell=kő), ami nem tájszólás, hanem direkt felvett beszédstílus. Persze ő ambíciózus, szuper okos, mindent elér (gyárban dolgozik LOL)

Szerintem ezek az emberek, ahelyett, hogy összeszednék magukat lelkileg inkább felvesznek egy ilyen kamu, erőltetett szerepet, és minden, ami jó másoknak (kedvesség, megértés, szívesség, tisztelet) mind gyengeségnek tartják és emiatt 10/9 ember utálja/kerüli őket, abba az 1-be pedig hozzá hasonlóak vannak, de semmi esetre sem normális emberek.

2020. márc. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Bár a férfias résszel nem értek egyet, mert köztük is vannak teljesen normálisak, bármilyen területen. Ez inkább ember függő.

Amúgy a nemtudom hányadik válaszolóval egyet értek, aki pontokba szedte a dolgokat és leírta, hogy nem az kell az érvényesüléshez, hogy olyan legyél, mint egy férfi, ezzel a feministák magukat hazudtolják meg, öngól. Nőnek/lánynak lenni csodálatos, azokkal a dolgokkal együtt, amik a férfi nemre nem jellemzőek, és bizony a férfi létnek is vannak bőven hátrányai! Legalábbis így látom!

19/l

2020. márc. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Egyenjogusag van. Kerdezo lemaradt vagy videki 😂
2020. márc. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért kell a női nemre helyezni a hangsúlyt ebben a témában. Ugyanilyen joggal kérdezhetnéd, hogy férfiak miért veszik fel a bunkó stílust. Hasonló okaik lehetnek rá a nőknek is, nem hiszem, hogy érdemes többet mögé látni, mint a férfiak bunkózása mögé.
2020. márc. 10. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

ma már nem nagyon vannak igazi bájos nők, a feminizmus tényleg átmosta az agyukat, ők meg erőlködve –sokszor bunkó stílussal- próbálják bizonyítani, hogy ők is érnek annyit, mint a férfiak, miközben belül csak bizonytalan kislányok.


„Nem gondolom, hogy mélyen belül is ilyenek lennének, mert borzasztóan erőltetettnek és megjátszottnak tűnik, de akkor sem értem, mit akarnak ezzel elérni.”


Persze hogy nem ilyenek. Akik belül bizonytalanok, azok bunkóskodnak meg erőlködnek folyamatosan. Magabiztos, erős nővel életemben nem találkoztam, csak olyannal, akik annak akart játszani.


Egyébként meg meggyőződésem, hogy nők belül pontosan tudják, hogy a férfiak mögött még mindig csak másodikok, ami a teljesítményt illeti.


pont erről beszéltem nemrég egy ( szintén nem hetero), hogy hát jaja, a nőknek is megvan a feladatuk a társadalomban, de igazán értelmes, valódi teljesítményre képes nő fehér holló kategória. 99%-uk tényleg csak önbizalomhiányos hisztigép.


nem nagyon találkoztam olyan nővel még, akik megközelítette volna a legértelmesebb férfi ismerőseim szintjét, vagy ne lettek volna meg a tipikus női hülyeségei. erre nagyon jó példa a tegnapi hősök téri hiszti is. Vajon hányan nézték meg mondjuk a statisztikáknak?


nyilván ha barátnőt akarsz, zavaró lehet ez, de a nőkkel sokszor úgy kell bánni, mint ha kislányok lennének (általában azok is), és igazából borzasztóan kiszámítható a viselkedésük.

2020. márc. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!