Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ismeretlenül miért inkább...

Ismeretlenül miért inkább idősebb emberek kezdeményeznek beszélgetést?

Figyelt kérdés
Például tömegközlekedési eszközön, orvosi rendelőben. Akár egymással, de a fiatalokat is inkább ők szólítják meg, semmint fordítva. Mi lehet ennek oka?
2019. jún. 22. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert egy percen belül azt akarják, hogy meghallgasd: "Egyedül én építettem fel az egész országot".
2019. jún. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Osztom az első véleményét.


Meg tegyük hozzá, az idősek nagy része baromi magányos.


Legnyilvánvalóbban azok magányosak, akiknek elhunyt a férje/felesége.

Ezen felül nem ritka hogy a gyerekeit, unokáit is évente látja max 2-3 alkalommal a nagyobb ünnepekkor.

Szóval idejük nagy részében egyedül vannak, max a tv meg a rádió megy háttérzajnak a lakásban.

Jobb esetben van egy kertjük és abban tesznek-vesznek, ami ad némi kikapcsolódást, rosszabb esetben még egy macskája sincs a 10. emeleti panelban.


Érthető hogy rászorulnak még az ilyen formájú kommunikációra is. Csak az a baj hogy eléggé kellemetlen, kéretlen, és fárasztó ez sokszor azok számára akikkel épp "szóba elegyedik".

2019. jún. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Sok a rutin, nem félnek attól, hogy ki hogy reagál.


Hogy ne lenne más, akivel beszélnének, azért túlzás. Kimész a piacra, és mindig van legalább egy 40 fős öregasszonykórus, akik épp a csirkefejeken civakodnak.

2019. jún. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
2-esnek: Tényleg többségük egyedül élhet. Mostanában több idős embert látok kutyát sétáltatni, mint unokát kísérni. De lehet hogy csak rossz helyen vagyok rossz időben.
2019. jún. 22. 16:54
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem csak a magány az oka, hanem az előző generációk máshogy szocializálódtak. Én negyvenes vagyok, tehát még nem annyira idős (bár tizen-huszonéveseknek nyilván igen), mégis hajlamos vagyok beszélgetni unalmas helyzetekben. Nem mindig, nem erőltetve, de ha nyitottság van rá, akkor miért ne? Fiatalon is ezt tettem...

Naná, mert akkoriban még nem tudtunk mobiltelefont nyomkodni, hanem, ha unatkoztunk, akkor BESZÉLGETTÜNK. És mivel ezt én egy jó szokásnak tartom, ezért a mai napig űzöm. :)

2019. jún. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!