Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi alapján döntitek azt el,...

Mi alapján döntitek azt el, hogy adtok-e a kéregetőnek valamit vagy inkább nem?

Figyelt kérdés

Mert nem keresel annyit, hogy minden utadba kerülőnek adjál valamit. Na most én egyiküknek sem szoktam semmit. Egyszerűen levegőnek nézem őket és kész. Nem zavarnak (jó ez túlzás, azért mégiscsak rontják fővárosunk pozitív összképét meg nem normális az hogy kerülgetni kell a redvájukat, meg nem ülhetsz le utána buszon), csak azok akik megszólítanak hogy "aggyámá" Amellett hogy rohadt pofátlanok, gyorsan feltalálják magukat. Minap kollégámmal kocsiban ülve vártunk a pirosnál, egyszer csak odalép egy ilyen hogy "a kutyának gyűjtök egykisapród van-e", mondja erre kollégám nincs, mire ez: "jó lesz a papír is"

Hát anyád.


2019. jún. 22. 17:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Kcsogok. En se adok egyiknek se. Miert adnek idegeneknek?? En se szrom a penzt. Kemeny vilag ez.
2019. jún. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
50%
Ha van a zsebemben apró, és őszintén bevallja, hogy piára kell, akkor adok. Egyébként nem.
2019. jún. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
19%

Jó. Mesebeszéd. Ebbe nem megyek bele. Reflex, hogy mindenki önigazol, aki sajnálja még azt a kétszáz forintot is attól, akinek nincs. Mármint ilyen szövegekkel amit írtál.


Nem tudom megváltani a helyzetüket egy személyben, de ha jól esik az a száz forint vagy kettő,iszik belőle egy sört hát na. Ezzel semmi emberieset nem tettem, semmi emberség, semmi együttérzés csak a legelemibb. Egy apró gesztus, nagyobb segítséget úgyse fogad el egyikük sem, noha szüksége lenne rá.


Úgyhogy én bárkinek adok aki kér. Amennyiszer van nálam. Utcagyereknek, romagyereknek, hajléktalannak, riasztó külsejű embereknek. Mert nem megyek tönre aprótól, ezenkívül (egyedül) sokat nem tehetek értük, de együttérzek velük. Amúgy nem esik le a korona a fejedről, nekik viszont jól esik és megjegyzik ha emberszámba veszik őket. Márpedig nem elhajtani egyenlő ezzel.


A 'dolgozzon és keressen pénzt' nem segítség. Arrogancia. Ugyanis nem jut mindenkire munka, van aki nagyon rossz versenyhelyzetben van, stb. Hát anyád.

2019. jún. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%

Hangulat és aprópénz-függő. Ha jó napom van, akkor lehet, hogy megsajnálom és adok. Előfordult, hogy pár mondatot el is beszélgettünk kulturáltan (nem volt piás), adtam 200 ft-ot.

De olyan is volt, hogy mondtam neki, nyugodtan vallja be, hogy piára kell, akkor adok.

Rosszabb napokon átnézek rajtuk, nem is akarok tudni róluk.

2019. jún. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
84%
Városomban nagyon ritkán néha adok mindig ugyanannak,kint áll melegben-hidegben évek óta a hajléktalan újsággal,max. egy 100-ast.Múltkor nem volt nálam pénz,csak 1 üveg ásványvíz,pont marha meleg volt.Hát ő annak a víznek jobban örült,mint eddig a pénznek.
2019. jún. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Én sem kapok pénzt akkor miért adjak? Amúgy meg csak piára kell nekik.
2019. jún. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Itt Miskolcon ha kölyök jön kéregetni annak 100 hogy porozni kell, nem kenyérre, vajra vagy szalámira... Ismerem a legtöbbet mert sulis éveink alatt, volt akit még 2012-ben kirúgtak, azóta meg csavarognak, némelyiknek már fürtökben össze van állva a haja, vakaróznak, tiszta seb a lábuk, karjuk.

Az egyik azóta már meghalt mindig a töltőgázt szívta, abba is halt bele a szája is el volt kékülve, elégtelen keringés miatt.


Errefelé a drog olyan mértékű hogy, egyik hónapról a másikra, újakat szerveznek be, valakit elkapnak, iratok hiányában, vissza kidobják az utcára. és ha már a rendőr sem tud vele mit kezdeni, zavarja elfelé, az már elég nagy probléma, mondván amíg nem nyír ki valakit, nem is foglalkoznak ezekkel.

Ha zsebelés történik? Szintén nincs meg az elkövető, amikor kapucni, sapka van rajtuk, és mindegyik egyforma 40kg-os barna gyerek.


Pár éve két magyar öregnek adtam 200-200ft-ot hogy nézzenek a motoromra míg oda vagyok, ha meg is isszák azt a kicsit, látszott rajtuk hogy tartják magukat azért emberhez méltó módon, egy-két sör meg semmi.

2019. jún. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
81%

Alapvetően kéregetőknek nem adok. A kéregetők egy része fogalmasabb helyen többet tud összeszedni, mint jó pár dolgozó ember. A kivétel nálam egyszerű: Ha jó arc és valami jó szöveggel próbálkozik, akkor adok. Volt olyan, odajött hozzám pár punk, hogy látták, hogy a mekiből jövök, akkor biztos már nem vagyok éhes és van pénzem, szóval nem beszélnek mellé: Vettek füvet, már csak papírra kell pénz, hogy tekerjenek. Ezt tök normálisan és kedvesen közölték, szóval adtam nekik.


Plusz a környékünkön van 2 olyan hajléktalan, akiket még sosem láttam kéregetni. Az egyiküket rendszeresen látom olvasni, a másikuk is teljesen normális. Nekik kérés nélkül szoktam adni, ha meglátom őket és van nálam pénz. Sosem volt piaszaguk.

2019. jún. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%
Régebben volt, hogy adtam, megszívtam, így ma már erélyesebben mondom, hogy NEM.
2019. jún. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
50%

nem adok egy csapat lecsúszott alkesznak pénzt, mindenki rugjon be önerőből. (nálunk egy csomó olyan is koldul, aki amúgy lakásban lakik)

támogatunk viszont képességeinkhez mérten alapítványokat és szervezeteket, szóval aki tényleg rászorul a pénzünkre, az megkapja.

2019. jún. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!