Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért bánik így velem?

Miért bánik így velem?

Figyelt kérdés
A párom édesanyjával nem jövünk ki valami jól. Az első találkozásnál szépen bemutatkoztam, magáztam, gondoltam majd felajánlja, hogy tegezhetem, de nem. Nagyon rossz érzés igy odamenni, hogy "jó napot" mert nem is olyan idős, és feszültté teszi a légkört. Lenéz, semmibe vesz.. Nem tudom mi baja, mindig illedelmes és kedves voltam vele. Barátom meg mikor jön hozzánk az én szüleimmel jól elvan, meg nyaralni is voltunk együtt. Az anyja meg még köszönni sem képes, ha en nem megyek oda. Mar lassan ugy vagyok vele, hogy bemegyek, hogy hello, aztan nem érdekel a véleménye. 🤷‍♀️

2019. jún. 24. 00:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Az ilyen embereket annyira utálom...mármint hogy nem is ismer, életében nem beszélt veled de eredendően utál. Tapasztalatból beszélek sajnos.

Én 20 éves vagyok a párom 22, 5 éve vagyunk együtt.

A mi viszonyunk is így kezdődött, sőt...

Az én anyósom a párom exét állandóan felhívta magukhoz, pletyiztek stb.

Párom mondta, hogy addig ameddig feljár az exe nem megy haza, nálunk is aludt szinte minden nap (mondjuk amúgy is😂), csak néha ment haza zuhanyzás miatt stb de 10-15 percre. Mondtam, hogy nem jó ez így, mert az lesz, hogy én nem engedem, meg befolyásolom (meg nem akartam, hogy miattam rosszban legyenek). Hát, így is volt.

Én is mindig illedelmes voltam, állandóan oltogatott, hogy tudok e főzni, dolgozok e stb.

Már köszön meg normális, karácsonykor szokott lenni ajándékozás is, de túlzásba nem visszük.

A párom félvér (cigány) anyja felől.

Pincérnek tanult a párom, de nem vették fel (2 helyre jelentkezett), és mondta az anyjának, hogy biztos azért nem veszik fel, mert cigány.

Erre az anyja elkezdi, hogy ezt is én mondtam , én beszéltem belé.

Nem tudta, hogy ott vagyok, mert kint cigiztem ez erkélyen (ők is ott szoktak) én viszont hallottam mit mondott.

Mára már jobb a helyzet, viszont természetesen ő mindig mindenben jobb és az is lesz, én meg úgy vagyok vele, hogy hülyékkel nem érdemes veszekedni. (Lehet tapasztaltabb, de nem szeretem az okoskodó embereket, még mielőtt ezért betámadna valaki😂) .

Én azt javaslom hogy 💩d le magasról, te maradj tisztelettudó és illedelmes, egyrészt mert ártani nem ártott neked, másodsorban nehogy ezt is a nyakadba tudja varrni hogy "bunkó vagy".

Ezzel nem téged bánt, hogy így viselkedik, csak magát mérgezi, illetve kellemetlen neked is és a párodnak is.

Jelen esetben a te, és az én pasimnak a rosszabb, mert ugye ők két tűz között állnak.

Ezeket a szülőket hívják helikopternek.

A párom 22 évesen nem indíthatja be a mosógépet, merthogy el fogja rontani és nem is főzhet.

Ha nincs otthon a sárkány persze szokta mind a kettőt.

Tudni kell rólam, hogy rettentő cinikus és szarkasztikus vagyok, én ezzel védem ki magam mindig.

Pl mondja, hogy ezt meg ezt rosszul csinálod (de gúnyosan, nem segítő szándékból) akkor én mondom neki, hogy persze, tudom hogy te jobban csinálod, ennyi évvel a hátad mögött bőven van tapasztalatod. Ez egyrészt elismerés, másrészt érzi benne a gúnyt, hogy leöregeztem.

Lehet nem szép dolog, de próbáld meg kezelni.

Köszönsz, ott vagytok, elvagytok, ha valamit beszól vagy ignoráld vagy szólj vissza frappánsan.

Az ilyen szülőknek az a baja, hogy eddig otthon volt többnyire a pici fia, félti a kapcsolatukat, kíváncsi hogy mit csináltok, vajon kibeszélitek e, bebeszéli magának hogy meg fogod bántani a fiát vagy papucsot csinálsz belőle.

Az ilyen szülők paranoiásak, de ne hagyd hogy tönkretegye ennyi a kapcsolatotokat.

2019. jún. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Wao, köszi. Rajta vagyok, de nem szívesen megyek hozzájuk, inkább vagyunk nálunk többet. És igazad van, a páromnak rosszabb, mar ő is raszolt az anyjara.. 😅
2019. jún. 24. 00:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!