Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tehetnék, hogy ne érezzem...

Mit tehetnék, hogy ne érezzem magam butának?

Figyelt kérdés

Tény, hogy nem vagyok IQ harcos, bár az IQ teszt szeretint átlagfeletti intelligenciám van.

Jól rajzolok (portré rajzolás is megy)

Értek a szakmámhoz

Sok pszichológiai könyvet olvastam, igy értem az emberek viselkedéseit stb.


Viszont már gyerekkorom óta mondogatták szüleim, nővérem, hogy buta vagyok. Majd ez folytatódott a hülyézéssel általános iskolában, mert nem tanultam. Középsuliban meg a butázással, mert tanultam.

Bármit csináltam csak hülye voltam midnenkinek.


1 pozitiv dolog van ebben, hogy nagyon nagyon hajtok, hogy jó legyek mindenben.


Igazából ezt az érzést szeretném megszüntetni, hogy én már pedig buta vagyok.


Itt ég a fejemben mikor középsuliban mondta a "barátom", hogy én buta vagyok meg nem olvasok semmit, pedig folyamatosan szakkönyveket olvastam csak ennyire lenézett mindenki.


Egy tippem van, hogy az önbizalom hiány miatt kaptam ezeket a belémrúgásokat.


Szeretném mind a probléma okozóját, mind a következményt megszüntetni.


Tanácsok?


2019. jún. 24. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt tanácsolom, ne azzal foglalkozz ki mit mond. Olyan vagy, amilyennek látod magadat. A többi emberben is bőven van kivetnivaló.
2019. jún. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Zárd ki a környezeted, az sokat segít ebben...
2019. jún. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Halmai Annamária ***** válasza:
Mindenhez nem érthetsz. Általános műveltségedet fejlesztheted azon a területen ami érdekel, de olvashatsz bármilyen témában könyveket. Ne foglalkozz azzal aki azt mondja, hogy buta vagy. Minél okosabb valaki, annál jobban tudja, hogy mennyire buta még sokmindenben. Olvass sokat. Heti 2 könyvet. Az két év alatt már 200 könyv.
2019. jún. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"1 pozitiv dolog van ebben, hogy nagyon nagyon hajtok, hogy jó legyek mindenben"

ez egyszerre jó és rossz, de főleg rossz!


én hasonló cipőben járok, gyerekkoromban mindig azt hallgattam, hogy "nem vagyok jó semmire"

szintén több téren érdeklődtem/érdeklődöm a pszichológia iránt, de nem olyan okból, hogy magamban "megjavítsak" dolgokat, hanem másokat hogyan tudjak ösztönözni, motiválni, esetleg megérteni


mára már bebizonyítottam magamnak, hogy sokkal többre vagyok hivatott, mint gondolták mások

ne mások elismerését akard kiharcolni, hanem saját magadnak bizonyítsd, hogy te igenis többre vagy hivatott, mint mások gondolták/gondolják

2019. jún. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az oké, hogy ne mások miatt fejlődjek, de a környezet alakitja az önbizalmat, ha rossz kritikákat kapok akkor azon kivül, hogy tanulok belőle mit tehetnék, hogy ne érezzem magam egy nagy 0-nak?
2019. jún. 24. 12:20
 6/6 anonim ***** válasza:

„Viszont már gyerekkorom óta mondogatták szüleim, nővérem, hogy buta vagyok.”

Itt van a kutya elásva sajnos. A család szerepe az volna, hogy feltétlen szeretetet adjon, itt alapoznák meg az ember önbizalmát is (hogy szerethető vagyok, értékes ember vagyok, stb.). Sajnos ha kicsi korodban ez ellen dolgoztak, az bevésődött, és elég nehéz kiírtani magadból.

Azok az ismerőseim, akikkel így volt, mind nagyon elszántan küzdenek azért, hogy bebizonyítsák, ők mégis értékesek, szerethetők… Azt látom, hiába a sikereik, ez egy nagyon kemény harc, nem tudnak egyszerűen felülemelkedni azon, hogy ők „értéktelenek” (nem azok egyébként, mind értelmes, munkájukban sikeres emberek), van, aki a magánéletében megy bele folyton méltatlan kapcsolatokba, van, aki túlkompenzál (nagyhangú, folyton középpontba akar kerülni).

Szóval szerintem az ok nyilvánvaló, a következmény megszüntetése nem könnyű, mert ennek az érzésnek semmi köze a valósághoz, csak egy gyerekkorodból mélyen beléd ivódott para.

2019. jún. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!