Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám leküzdeni a...

Hogyan tudnám leküzdeni a csendes énemet?

Figyelt kérdés

Nagyon idegesít, hogy csendes vagyok. Régi iskolás bántások miatt szociális fóbiás lettem. Próbálok belőle kitörni, de nem megy. Felemészt a saját viselkedésem.

Csak, hogy írjak egy példát is. Beiratkoztam egy esti OKJ-s képzésre, ahol mindenki idősebb nálam majdnem + 10 évvel. Egyszerűen nem tudok velük beszélgetni. A padok L alakban vannak, mindenki tud valamit hozzászólni a témákhoz szünetekben csak én nem. Aztán látom, sokan milyen jóban lettek, olyankor úgy érzem utálnak, de tudom, hogy ez nem igaz. Próbálok mindenkivel kedves lenni, de mindig úgyérzem, hogy én vagyok az a tipikus csendes, meg akivel nem szívesen barátkoznak az emberek. Nem sokan vagyunk,csak 10-en, de ez nagyon bánt. Tudom itt én vagyok az egyedüli hibás. Voltam már más tanfolyamokon ahol inkább csak nők voltak, a végén nagyon jóban lettünk, még barátságok is születtek. Nem értem most itt mi a probléma. Amúgy ha egyedül van valaki úgy megy a beszélgetés, de ha már egyszerre 7-8 ember fele kell nyitni na az egyáltalán nem megy.


2019. jún. 24. 14:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Velem is sajnos ez van, pontosan ugyanez, mármint olyan szempontból, hogy több ember felé sosem tudtam nyitni és kellemetlenül éreztem magam, meg azért is, mert sokszor úgy jött le, hogy próbálkozásaim alkalmával inkább "zavaró tényező" vagyok a beszélgetésben, aki hozzászólni nem igazán tud, csak megszakítani a beszélgtés fonalát... Kb. ilyen "na igen, na akkor X hol is tartottunk?" típusú mondattal el van intézve.
2019. jún. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy rengetegen félreértelmezik ezt csendességet és annyira nem is alaptalanul, mert egy szótlan emberről nem lehet eldönteni, hogy azért néma, mert tojik a világra és a körülötte lévőre vagy egyszerűen csak félénk, zárkózott, ezért nem mer nyitni. Ebben az esetben szerintem mindenképpen a visszahúzódó személynek kell közeledni, hogy a többiek egyértelmű jeleket kapjanak részéről. Amúgy tudom milyen sz_r helyzet. Én még gimis vagyok, de már eleve rossz érzésekkel gondolok a következő, még nem létező közösségre, amelybe majd bekerülök.
2019. jún. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!