Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Minden ember egyenlően értékes...

Minden ember egyenlően értékes, vagy ez hülyeség? Nem furcsa, hogy milyen nagy különbségek vannak ember és ember között?

Figyelt kérdés
Most De Ligt Juventusba való igazolása kapcsán merült fel a kérdés bennem, aki 19 évesen évi 15 millió eurót fog zsebre tenni, már most a világ egyik legjobb védője, elismert sztár, tökéletes arc, testszerkezet, magasság (abból állapítom meg, hogy arányos teljesen), tökéletes gyönyörű barátnő, mások meg vénfejjel itt siránkoznak, szűzek, munkanélküliek, tanulatlanok. Jó ez a két véglet, de microszinten is hatalmasak a különbségek, hogy lehet egy átlag alatti embernek komplexustól mentesen, boldogan élni? A társadalom számára nyilván szükség van mindenféle emberre, mert minden féle munkát el kell látni, mindenféle emberi igényt ki kell szolgálni, párkapcsolatoknál is mindenkinek más jön be, de ha racionálisan nézzük igen is vannak nyertesek és vesztesek azt gondolom, még átlagosan csak csak, de átlag alatti tulajdonságokkal kész szenvedés ez az egész azt gondolom. Persze a tökéletes embereknek is lehetnek problémái, nekik se mindig happy minden tudom.

2019. jún. 24. 15:58
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

De 10-es, de komolyan gondoltam 19 évesen 15 millió eurót keresni, figyelj ez nem véletlen. A legkomolyabb szint amikor valaki ösztönösen zseni és ehhez tökéletes genetikai háttere van. Persze ott van Hawking másik példa, akinek kvázi a teste értéktelen volt, ezért az agyát fejlesztette tökélyre (élet kompenzál), de én azt mondom a tökéletes az aki nem kompenzál, aki mindenben pont elég jó, te melyik helyében lennél/lettél volna az életben?

9-es én nem sírok és nem is vagyok irigy a gyerekre, mert van amiért nem cserélnék vele, pl. ott a családom, a haverok mit tudom én, az énemet nem adnám fel. Attól függetlenül van eszem ahhoz, hogy felfogjam ki van a társadalom alján, meg tetején.

A kérdés nem is De Ligtre vonatkozna, hanem a jelenségre.

Minden ember egyenlően értékes? Szerintem nem.

2019. jún. 24. 16:44
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

No, erre a kérdésre sincs egyetemleges válasz. Kinek a számára értékes valaki? Miben mérjük egy ember értékét? Pénzben? Társadalmi hasznosságban? A mikrokörnyezetére gyakorolt befolyásában?…

Ha engem kérdezel, De Ligt szerintem senkinél sem értékesebb, hiszen csak egy focista. Számomra semmilyen értéket nem képvisel (max. esztétikait, mert jól néz ki).

Persze, tudom, sokan szeretik a focit nézni, de ha racionálisan nézzük, semmi értelme, mert a foci egy játék, amit bizonyára élvezetes játszani – de mi értelme nézni? És mégis vannak, akik ezért tetemes összegeket fizetnek. Mert számukra szórakoztató, így értéket képvisel.

Számomra viszont „értékesebb” a csúnyácska pénztárosnő a sarki boltban, aki kedvesen szól hozzám nap mint nap.

2019. jún. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég, kérdező...

Úgy megnézném amikor megpróbálod közölni egy Nobel díjas tudóssal hogy nincs olyan értékes a focistákat nagyságrendekkel meghaladó intelligenciájával és tudásával és számtalan eredményével, mert sajnos csak kompenzál azokhoz képest, akik pontosan tudnak célozni egy labdával...

2019. jún. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

12-es neked nem is kell szeretni a focit, nem is kell értened, ugyanúgy ahogy régen a vadászatot, háborút, férfias munkákat, egyéb férfias dolgokat, de attól függetlenül mégis az fog tetszeni aki ebben a játékban valahol kiemelkedik, az élet is egy játék és a foci az csak egy 90-120*45-90 m-en történő lenyomata érted? Engem se izgat és nem értem, hogy miért jó női dolgokat csinálni, mégis azok vonzanak akik ezekben a legjobbak, valahol kiemelkednek.

13-as értékes a Nobel díjas, hogy kiemelkedő valamiben, de a legmagasabb szint szerintem mégis az aki ösztönösen remek úgy ahogy van, nem kell a tankönyvbe bújnia, mert így is megél valamilyen ügyeskedésből, ha megnézed ezek a férfiak a legvonzóbbak (sportolók, vállalkozók, bankrablók :D) a nők szemében, nem a nobel díjasok, ők is vonzóak egy rétegnek akik a maximális intelligenciára mennek persze. Mindenkinek meg van a párja, meg a helye a társadalomban és lehet tényleg mindegyik értékes a maga módján, csak nekem van egy sajátos értékrendem, hogy milyen egy full nő és egy férfi. Férfiban nekem az az elit, aki a vadászatban/ háborúban/ focipályán/ közösségben vezeti, irányítja, védelmezi a csapatot ennyi, ilyen akartam lenni valahol mindig.

2019. jún. 24. 17:04
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

A focista is valamiben kiemelkedő, kb minden másban nem.

Hogy neked ez vonzó, a te dolgod, de ennyire túlidealizálni ezt az egészet szimpla ostobaság.

2019. jún. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Ha már Nobel díjas, a focipályán ennek tökéletes megfelelője Modric szerintem, aki hihetetlen magas intelligenciájával ellensúlyozza a gyatra fizikumát és a legmagasabbra jutott, aranylabdát nyert, persze ha ez nem a focipályán mutatkozna meg, vajon mennyibe néznék őt és mennyibe egy De Ligtet, főleg a nők?
2019. jún. 24. 17:08
 17/32 A kérdező kommentje:
15-ös nekem a nők vonzóak, ettől függetlenül tisztában vagyok vele mi jön be nekik.
2019. jún. 24. 17:10
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Sírok a csávón:DDDD


Össze-vissza káromkodnak a pályán, micsoda intelligencia!!!:DDDDDDDDD


Csodállak, hogy ennyi ésszel még életben vagy

2019. jún. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
91%

"nekem a nők vonzóak, ettől függetlenül tisztában vagyok vele mi jön be nekik"

Ezek szerint még annyival sem vagy tisztában hogy minden nőnek más az ízlése.

Nőj fel, nagyon nem vagy még tisztában vele, hogy működik a világ. (és ha ennyire csorog a nyálad a focistákért, hogy már egyenesen azt képzeled hogy a te ízlésed = nők ízlése, akkor ideje a saját szexuális identitásoddal is tisztába kerülnöd)

2019. jún. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

18-as én is csodállak, csodálom hogy ennyi tellett tőled. Nem fogod fel, hogy nem a fociról van szó? Nem az a lényeg, csak erre tereltétek a dolgot, nem fogjátok fel az összefüggéseket amiket írtam a valós élettel kapcsolatban.

19-es már szerintem elpofáztam, hogy mint példakép tekintek az ilyen alakokra, én is ilyen akarok lenni (nem focista), meg próbáltam egész életemben, vezető, irányító. védelmező karakter, akire felnéznek (egy ideig voltam is ilyen). Tudom, hogy minden nőnek más az ízlése, na de ha egy hasonló nőt akarsz mint ennek a fickónak például ahhoz le kell tenni valamit az asztalra. Az ízléstelen nyálcsorgatós véleményed meg nem érdekel, nem csorog a nyálam, hanem csak elgondolkodtam azon, hogy mégis mire vittem az életbe, milyen tulajdonságaim vannak, hol állok, a környezetemben lévők hol állnak és milyen végletek vannak emberek között. Van egy sajátos értékrendem, ennyi és pontosan tisztában vagyok vele, hogy hogy működik a világ, talán túlságosan is.

2019. jún. 24. 17:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!