Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Minden ember egyenlően értékes...

Minden ember egyenlően értékes, vagy ez hülyeség? Nem furcsa, hogy milyen nagy különbségek vannak ember és ember között?

Figyelt kérdés
Most De Ligt Juventusba való igazolása kapcsán merült fel a kérdés bennem, aki 19 évesen évi 15 millió eurót fog zsebre tenni, már most a világ egyik legjobb védője, elismert sztár, tökéletes arc, testszerkezet, magasság (abból állapítom meg, hogy arányos teljesen), tökéletes gyönyörű barátnő, mások meg vénfejjel itt siránkoznak, szűzek, munkanélküliek, tanulatlanok. Jó ez a két véglet, de microszinten is hatalmasak a különbségek, hogy lehet egy átlag alatti embernek komplexustól mentesen, boldogan élni? A társadalom számára nyilván szükség van mindenféle emberre, mert minden féle munkát el kell látni, mindenféle emberi igényt ki kell szolgálni, párkapcsolatoknál is mindenkinek más jön be, de ha racionálisan nézzük igen is vannak nyertesek és vesztesek azt gondolom, még átlagosan csak csak, de átlag alatti tulajdonságokkal kész szenvedés ez az egész azt gondolom. Persze a tökéletes embereknek is lehetnek problémái, nekik se mindig happy minden tudom.

2019. jún. 24. 15:58
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
81%

# 14-el kimondtad a lényeget: neked is van egy értékrended, szerinted a gazdag és szép focisták és hasonlók az élet császárai, ők szerinted értékesebbek pl. az okosaknál.

Rendben, ez is egy vélemény, elfogadom. De te is beláthatnád, hogy másnak más a véleménye. Nekem speciel nőként nem jönnek be a focisták, én az észre bukom, a humorra, no meg arra, ha valaki handyman, pénzből pedig bőven elég a normál léthez szükséges mennyiség. És kb. 14 éves korom óta taszítanak a kinyalt szépfiúk, legyenek bármilyen híresek vagy gazdagok. S mielőtt azt gondolnád, azrét, mert nekem csak „ez jut”, elárulom, nem vagyok csúnya. Te viszont nem vagy túl okos, barátom, így be is fejezem a beszélgetésünket. ;)

2019. jún. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Fejezd be 21-es, ez a lényeg, hallgathatnál egy kis Puzsért, ha már ennyire az intelligens férfiakra buksz, elmagyarázná, hogy milyen a normális vitakultúra, a fociról hasonlóan vélekedik ő is egyébként sok szempontból, de biztos ő is hülye. Az is elárul rólad mindent, hogy azt hiszed minden focista kinyalt, szépfiú, aki segghülye. A colos Crouchtól kezdve, a dagadt, köpcös Maradonáig mindenki focizhat kvázi aki egészségesen sportos egy minimálisan. Azt is megmondtam, hogy tisztában vagyok vele, hogy a nőknek is egyedi a vonzódásuk, azt is hogy mindenkire szükség van a játékban (életben). A focit azért hoztam példának, mert tényleg leképződik rajta a társadalom miniben, na meg azért mert egy fiatal férfinál ez az amit legtöbbet elérhet, nincs más szakma amivel évente 15 millió eurót keresel 19 évesen. Attól függetlenül, hogy egyedi az ízlés, még nem lesz egyenértékű a hadvezér, az első sorban harcoló paraszttal, ennyit akartam kihozni. A paraszt mindig tele lesz komplexussal sajnos...
2019. jún. 24. 18:16
 23/32 A kérdező kommentje:

"Attól függetlenül, hogy egyedi az ízlés, még nem lesz egyenértékű a hadvezér, az első sorban harcoló paraszttal, ennyit akartam kihozni."


Pontosabban ezt én gondolom így, de nem feltétlen igaz, de egy nagyon rossz vezér, vagy paraszt tényleg nem lesz egyenértékű egy jóval és itt van az hogy tényleg van szerintem különbség. Azt mondhatjátok, hogy mindenféle típus egyenlő, de akik a típuson belül silányak?

2019. jún. 24. 18:39
 24/32 anonim ***** válasza:
93%

Nehogy már ezeket a buta f..szkalap túlfizetett cirkuszi majmokat tartsuk értékes embernek!


Milliószor többet keres, mint valaki aki tényleg feltalál valamit, amivel több ezer életet menthet meg.


A focihoz nem kell intelligencia. Motoros készségek, reflexek, és egyéb sportképességek kellenek hozzá. Lehetsz kő buta gyökér is és zseniális focista. Erre ezer példát tudok, tehát meg is dőlt az elméleted.


Inkább rendkívül szomorú,hogy ezek a majmok vannak ennyire brutálisan túlfizetve, mondjuk a tudósok helyett. Kereken 6 nagyságrenddel többet kereshet egy focista.... csak mert elbohóckodik, és szórakoztatja a népet. Sajnos erre van igény.

2019. jún. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
91%

Egyébként meg nyivákolós kislányok kb, olyan színészi képességekkel... kap egy leheletnyi pacsit a hátára és összeesik halálán mint egy zsák szar.


Ez a sportteljesítmény?


Egy Tour de France bringást, még a doppingbalhék ellenére is egymilliószor többre tartok mint egy zokni szar focistát. Az 200 kilómétert 40 fokos lázzal, meg törött karral is végigteker. Na azok kemény emberek, nem ezek a sírós Lamborghinit összetörő színésztaknyok.

2019. jún. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
24-es szerinted egy Messi, egy Xavi, Iniesta, Kroos, Modric, Thiago Silva stb. buta lenne? Ha láttad őket játszani, szerinted lehet úgy ész nélkül? Én fociztam gyerekként, szerintem nem, a buta ember, pályán is buta, persze viheti sokra, bizonyos posztokon. Én nem, focista, nem focista háborút akartam kihozni az egészből. Mondom csak egy lenyomatta az ott lévő események, pozíciók az életben lévőhöz. Szinte az életben lévő karakterek mindegyike megtalálható és a vízhordó is lehet igenhasznos és arra is nagyon szükség van a pályán is. Csak az élet, média, a társadalom valahogy a férfiaknál csak és kizárólag ezt a nagy, erős, magas, védelmező, irányító karaktert erőlteti (érdekes a futball még jobban megfizeti az alacsony kis gyors támadókat), mint férfi elit, a kérdés, hogy igazuk van, vagy ez probléma? A nőknél sokkal választékosabban elismernek mindenféle típust. Lehet, hogy minden típus egyenlő és én tévesen, ragaszkodok egy bizonyos szerephez, amit elakarok érni az életben, de a legnagyobb gond, hogy az ember típusokon belül is vannak különbségek, vannak silányak és vannak nagyon jók, ez az ami k..rva szar, nem egyenlőek az esélyek.
2019. jún. 24. 18:58
 27/32 anonim ***** válasza:
Kedves balazska, igen, a delajt gyerek az Istencsászár menő gyerek, te pedig a tápláléklánc legalján levő lúzer vagy, pontosan látod .
2019. jún. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Nem vagyok Balázs 27-es, ő csak baromkodik, ez meg egy komoly kérdés lett volna, ha nem trollkodnák szét a hozzád hasonlóak, akik eddig életében nem hallottak a fickóról és a fizetését látva mérhetetlen komplexusuk támadt, amit így próbálnak levezetni. Értelmes ember be tudja ismerni, ha van nála jobb, persze ez neked nem férne bele az egódba. A kérdés meg már rég nem itt tart.
2019. jún. 24. 20:09
 29/32 anonim ***** válasza:

Róluk mi a véleményed?

[link]

2019. jún. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
87%

A sport már régen nem arról szól amiröl kellene. Mindent elbasz a pénz.Minden meccs valamilyen formában bunda.


Sokkal értékesebb emberek is vannak nálla ez nem is kérdés! De hány millió eurót is kap egy tüzoltó,egy orvos vagy egy kutató? Semmit se szinte ehez képest!

Vannak emberek akik jóval többet tesznek az emberiségért vagy az életben sokkal több mindent adnak fel a cél érdekében!

De mit kapnak ök? Egy nagy szart,egy szégyen szendvicset.


Van a másik fél akinek csak megszületni volt nehéz. Nagyon demotiváló tud az lenni,hogy bármennyire is hajtod magad,csak ennek élsz,neked akkor sem sikerület.

2019. jún. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!