Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ma már szégyen egy 27 éves...

Ma már szégyen egy 27 éves fiataltól, ha két szakmával rendelkezik csak, és azok is fizikai melók?

Figyelt kérdés

Pár éve követem a mai "trendet" és sok helyről már nem is kifejezetten a munkakört említik meg, hanem, ilyen olyan szektor vagy szféra.. amikor pedig rákérdez az ember hogy és azon belül? Akkor meg jön a lenézés.

Sajnos nincs jó eszem, örültem ha a szakközepet erős 3-assal el tudtam végezni, sok területre kell a matek, amiből sokszor buktam, alapvető számításokon kívül mást nem tudok megoldani.

Számomra pont ezért felejtős egy informatikai terület,

vagy építészmérnöki pálya.


A mindennapokban ez nem okoz különösebb gondot, csak pl nekem a 8 óra az 8 óra, tehát ha nincs is munka egy 30 percig, akkor nem mehetek ki egy telefonra, üdítőre az udvarra, mint egy gyakornok.


Érdekelne hogy kinek, mi a véleménye erről? Mert nyilván egy Volt-on, Efott-on Balaton Soundon nem én fogom learatni a babérokat az elitebb rétegnél.


2019. jún. 24. 22:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%

Mai nők hozzáállása: Melós vagy? Akkor csicska proli vagy, és csak azért nem köplek le, mert sajnálom a nyálam rád!

És SOK, nő akkor sem kezd szakemberrel, ha sokkal többet keres, mint egy diplomás. Mert a diplomás a MŰVELT, ÉRTELMISÉGI, FINOM EMBER!

2019. jún. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

#1

Értem a lényeget, de bennem pont ez motoszkál, hogy a melósnak kellene a urakhoz felzárkózni, mert ők már nem fognak lentebb kerülni.

2019. jún. 24. 22:37
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én jó egyetemet végeztem doktori címmel, de mindig tiszteltem a fizikai munkásokat, otthon megtanították a munka becsületét, vidéki gyerekként kapáltam, ástam, gyümölcsöt szedtem, szőlőt metszettem, stb. A munka nemesít, a mai napig nem derogál saját kézzel elvégezni a fizikai melókat, amit meg tudok oldani.
2019. jún. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én egyetemen végeztem, a szüleim szintén, nekik egy elég jól menő vállakozásuk is van. Ennek ellenére, mindig is úgy voltam nevelve, hogy ne nézzem le a kétkezi munkásokat. Van egy bizonyos szintű tiszteletem feléjük, mert én biztos nem tudnám azt csinálni hogy pl 8 óráig kapálni, esetleg burkolni stb. Ennek ellenére, nagyon sok olyan embert ismerek, akik sajnos semmibe veszik a munkásokat. Sokszor mondták tágabb ismerősi körben, hogy úgyis egy hozzám hasonló, gazdag, "elit" férfival fogok összejönni. Ez engem akkor nagyon idegesített. Ennak ellenére mikor a doktorimat csináltam, hosszabb ideig jártam egy építőmunkással. Szüleim, szűkebb családom, barátaim kedvelték, de szakítottunk, és végül egy tényleg "hozzám hasonló" pasival jöttem össze. De a szakításnak semmi köze a pénzhez, vagy a társadalmi különbségnek..
2019. jún. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%

Ember, itt már minden szégyen, nem tűnt még fel? Bármit teszel, mindig akadni fog egy csoport amelyik lenéz valamiért. Nem tudsz mit tenni ellene, le kell szarni.

Egyébként igen, lenéznek. Nem irigyellek titeket. Most baromi őszinte leszek. Háztartásbeli vagyok egy régebbi egészségügyi probléma miatt. Azóta az megoldódott, de a férjemmel úgy láttuk, hogy nekünk ez az életvitel fekszik, így itthon maradtam amolyan igazi, régivágású asszonykának. Persze, kaptam mindenkitől az ívet rendesen, meg amúgy is untam már kicsit a fejem, így nemrég adóztam egy régi hobbimnak és elmentem dolgozni egy kertészetbe. Egy hetet bírtam. Nem a fizikai munka miatt, azt imádtam, jól is esett, hanem amiatt, ahogyan néztek rám az emberek. Röhejes, komolyan. Inkább játszom itthon tovább a nagysasszonyt, minthogy úgy nézzenek rám, mint egy utolsó tanulatlan, tahó prolira. Holott nem azért vállaltam azt a munkát, mert más nem menne - ó, mennyi lehetőségem lenne -, hanem azért, mert konkrétan azt szerettem volna csinálni, az kapcsolt ki. Eddig. Innentől legyen csak hasznos tagja a társadalomnak az a sok fellengzős gyökér, én nem töröm magam senki kedvéért :D

2019. jún. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, természetesen a prolis részt idézőjelben vegyétek, én nem szoktam lenézni a fizikai munkásokat, hiszen akkor nem is szegődtem volna el hasonló munkakörre és nem lepett volna meg, hogy egyesek mit meg nem engednek maguknak.
2019. jún. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem szégyen, de már régen elindult a folyamat, hogy a melóst le kell nézni és akinek van egy kis esze, meg akinek nincs, az is inkább százszor bukva szerez egy érettségit, diplomát, csak nehogy szakmunkás legyen. Ehhez még hozzátett a privatizácio is, hogy sok üzemet leépítettek, bezártak, sok szakma megszűnt, vagy haldoklik.

Bezzeg most megy a siránkozás, hogy jáájj nincs szakember, nem jön festő, szerelö csak csillagászati összegért. Ez van! Hamarabb kellett volna gondolkozni és becsülni a szakmunkást is. Ugyanis ők sem hülyék. Elárulom, hogy kb ugyanazt megtanulják ők is, amit a gimisek, csak ők mellé még szakmát is.Tehát tudatlanságra vall, ha valaki azt hiszi, hogy a szakmunkás csak szakmát tanul.Szakmunkásképzőben is ugyan úgy van töri, matek, idegennyelv,stb. Plusz szakmai tantárgyak.Szóval nem csak "kalapál" az alatt a pár év alatt, ahogy az "elitek" képzelik. Szóval tud írni, olvasni is.

2019. jún. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A fellengzős gyökerek sosem lesznek hasznos tagjai a társadalomnak.
2019. jún. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mindegyik rétegben vannak akik utálnak másokat és azt mondják, hogy az a szégyen amit ők csinálnak.


Amikor OKJ-s képzésen tanultam gépkezelő technikusnak, ott általában az emberek a jogászokat, bölcsészeket, informatikusokat, stb hívták b*zinak akik egy szöget se tudnak beverni a falba.


Egyetemet elvégeztem, most egy irodában dolgozok és ott meg a munkásokat szólják le.


Én speciel sose tartottam semmit se szégyennek, aki pedig annak tartja akármelyiket is azzal nem sokáig barátkoztam. Dolgoztam diákként áruházakban árufeltöltőként, ásatáson is dolgoztam, OKJ-s képzés és egyetem között dolgoztam egy gyárban is, és sose éreztem azt, hogy nekem szégyenkeznem kéne valamiért. Minden munkát meg kell csinálni valakinek. Ha valaki úgy érzi, hogy az szégyen amit egy másik ember csinál akkor el kéne képzelni, hogy mi lenne nélkülük. Szerintem pl senki nem lenne túl boldog ha a szemetes autók évente csak egyszer vinnék el a szemetet.


Az már más kérdés, hogy szégyen, hogy mennyire alacsony fizetés jár némelyik munkáért, de maga a munka az számomra legalábbis nem szégyen. Nagyobb szégyennek tartom az ingyenélő/naplopó embereket.

2019. jún. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Mai nők hozzáállása: Melós vagy? Akkor csicska proli vagy, és csak azért nem köplek le, mert sajnálom a nyálam rád!"


Ez nem a "mai nők" hozzáállása, hanem a frusztrált, kisebbségi komplexusos gyakoris melós férfiaké, amiért nem kellenek az orvos, akadémikus nőknek. Nőből is legalább ugyanannyi alacsonyabb végzettségű van, mint férfiból.


Egyébként nem szégyen, ha valakinek csak szakmája van. Nem egyformák a képességeink, van, akinek könnyen megy a tanulás és van, aki a barkácsolást, kétkezi munkát élvezi. Mondom ezt mai nőként, egyetemistaként. Hiába lesz diplomám, csak egy adott szakterülethez fogok érteni, ha építkezek, akkor én is a "csak" szakmával rendelkező kőművest vagy ácsot fogom hívni és megbecsülöm a munkáját, mert én nem tudtam volna elvégezni. Az a szégyen, ha valaki nem dolgozik, élősködik, alkalmi munkákból él, életművészkedik, de ez mentalitás kérdése, nyolc általánossal is ugyanúgy lehet így élni, mint diplomával. Az jelenthet hátrányt, hogy mondjuk egy doktornő nem feltétlenül egy burkolóban vagy szobafestőben találja meg élete párját, mert egyszerűen nem lenne közös témájuk. Viszont egy eladó, fodrász, titkárnő, nővér, óvodai dajka lehet, hogy másra sem vágyik, csak egy tisztességes, szorgalmas férfira az övéhez hasonló érdeklődéssel.

2019. jún. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!