Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ma már szégyen egy 27 éves...

Ma már szégyen egy 27 éves fiataltól, ha két szakmával rendelkezik csak, és azok is fizikai melók?

Figyelt kérdés

Pár éve követem a mai "trendet" és sok helyről már nem is kifejezetten a munkakört említik meg, hanem, ilyen olyan szektor vagy szféra.. amikor pedig rákérdez az ember hogy és azon belül? Akkor meg jön a lenézés.

Sajnos nincs jó eszem, örültem ha a szakközepet erős 3-assal el tudtam végezni, sok területre kell a matek, amiből sokszor buktam, alapvető számításokon kívül mást nem tudok megoldani.

Számomra pont ezért felejtős egy informatikai terület,

vagy építészmérnöki pálya.


A mindennapokban ez nem okoz különösebb gondot, csak pl nekem a 8 óra az 8 óra, tehát ha nincs is munka egy 30 percig, akkor nem mehetek ki egy telefonra, üdítőre az udvarra, mint egy gyakornok.


Érdekelne hogy kinek, mi a véleménye erről? Mert nyilván egy Volt-on, Efott-on Balaton Soundon nem én fogom learatni a babérokat az elitebb rétegnél.


2019. jún. 24. 22:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#10

És az alkalmi munka miért szégyen? Én álláskereső vagyok, részmunkaidő (egyszerűsített munka) mellett és még emellé az alkalmit is vállalom, ha akad, mert a huszonezres segélyből max. 2 számlát tudok befizetni és ennyi volt, éhen is halhatok. Van normális végzettségem, nem is egy, de munka ennyi jut.

Tudod, mi a szégyen? Ennek az országnak a vezetése meg az, hogy semmit nem tesznek az "okosok", elitek, magas végzettségűek, szóval, akik megtehetnék, hogy ne legyen ilyen megosztottaág. Ne 28.000 legyen a nyugdíj és létminimum.Hol van ez a létminimumtól? Az a mai árak mellett 150.000-nél kezdődik.

Gyalázatos! Szégyenletes!

2019. jún. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

#11 te állást keresel, nem életvitelszerűen élsz alkalmi munkából. Azért ez más, mint aki teng-leng, aztán pár hétig dolgozik és feléli a pénzét és megint munkát keres. Akinek nem inge...


A nagymamám fiatalkora óta folyamatosan kétkezi munkát végzett, gyárban dolgozott, takarított. Neki pl nem 28ezer a nyugdíja, bőven meg tud élni belőle. Ha a nulla munka után is járna alanyi jogon mindenkinek 150ezer nyugdíj, akkor moért dolgozna bárki is?

2019. jún. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, én abszolút nem nézlek le, sőt! Azt írtad, hogy erősen küzdöttél a szakközépben, de végigküzdötted magad rajta. Szerintem ez nagyon szép teljesítmény! Azért gondolom ezt, mert az számít, hogy a saját képességeidet, lehetőségedet kiaknázod-e. Ha azt írtad volna, hogy ugyan simán ment a tanulás, de tojtál rá, és megelégedtél egy gyenge hármassal a szakközépben, akkor egyáltalán nem ez lenne a véleményem.


De ettől még igaz, hogy valószínűleg nem lenne ideális nekem egy párkapcsolat szakmunkás férfival - egyszerűen azért, mert nem lenne közös témánk, vagy inkább mert a nekem fontos témák teljesen idegenek lennének neki (meg azért sem, mert már amúgy férjnél vagyok). Legalábbis azt gondolom, hogy nem igazán érdekelne se a kvantumfizika, sem pedig a társadalmi döntési mechanizmusok információelméleti vonatkozásai, sem a többi hasonló dolog, ami engem hobbiként igen, és amiről beszélgetni is szeretnék a párommal.


Ettől még persze értem, hogy neked probléma, hogy a diplomás nők diplomás férfiakat akarnak, és a szakmunkás nők is diplomás férfiakat akarnak párként - csak épp a megoldást nem tudom.

2019. aug. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!