Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magas nők körében miért...

A magas nők körében miért ennyira trendi a "piknik kerékpár"?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy másnak is feltűnt-e már, de ilyenkor nyáron mindig gyakran látni tipikus modellalkatú magas lányokat ilyen piknikszerű kerékpárt tekerni:

[link]

De szinte mindig csak colos lányokat látok ilyen fajta kerékpárral közlekedni. Eddig viszont én azt hittem, hogy a nőknek derogál nem kocsiba ülni, hogy akár a szomszéd utcába menjenek bevásárolni. Vagy ez is csak egy ilyen nyugatmajmolós liberális értelmiségi divathóbort? (Ugye Amszterdamban meg Koppenhágában nagyon sokan közlekednek kerékpárral)



2019. jún. 28. 23:10
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ha egy nő csinál valamit, annak a mélyén kizárólag valami ultra gusztustalan, gátlástalan, pénzsóvár indok lehet, mert mind pénzéhes kvák vagyunk, lélegezni is csak azért lélegzem, mert ha megfulladnék, akkor nem lenne esélyem lenyúlni a gazdag pasik pénzét...

Most mi a baj az ilyen biciklivel? Nem, nincs ilyenem, tömegközlekedéssel járok. Nem, kocsim sincs, jogosítványom sem, még csak pénzem sincs egyikre sem. Ez a bicikli szerintem tök ugyanolyan, mint egy "rendes" bicikli, csak alacsonyabb a váza. Gondolom kényelmesebb lehet felülni rá hosszú szoknyában, ruhában, mert nem kell 120 centi magasra felemelni a lábad és eközben egy fél városnak megvillantani a bugyidat, hogy átlépd a vázat. Nem tudom, hogy mi köze van a magassághoz, de azt el tudom képzelni, hogy egy alacsony nőnél elég nagy hátrányt jelenthet a kerékpározásnál, ha nem ér le a lába a pedálra. Nem értem, hogy mitől "liberális értelmiségi divathóbort" a biciklizés, felénk vidéken öreganyámtól kezdve a kisgyerekekig végzettségtől, politikai beállítottságtól függetlenül mindenki biciklizik városon belül és ez 40 éve is ugyanígy volt (Magyarországon élek, nem Koppenhágában).

2019. jún. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez a legkényelmesebb bicikliváz-geometria: gyakorlatilag a gerinc egyenes és függőleges tekerés közben.


Nem pontosan értem, hogyan csatlakoznak a témához a nemi sztereotípiáid és az alacsony politológiai felkészültséged. Felvilágosítanál, kérlek?

2019. jún. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!