Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Félelem a férfiaktól. Ez...

Félelem a férfiaktól. Ez beteges? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Mostanság észrevettem, hogy a tökidegen, vagy ismerős, de bunkó férfiaktól megijedek. Pl. hajléktalanoktól, idegen bácsiktól, nagyhangú fiataloktól, beszólogatósoktól.

Általában csak azoktól ijedek meg, akiknek arcszőrzetük van.

Érdekes módon leginkább a korombeliektől félek a legjobban, az idősektől kevésbé, a kisfiúkkal és a kamaszokkal meg egyenesen barátkozom.

Ha ismerek egy adot férfit, és tudom, hogy jófej, akkor nem félek tőle.


Mit tudok tenni ez ellen?


Az egészhez persze hozzátartozik, hogy én egy 22 éves fiú vagyok, tehát elvileg nekem is ilyen férfinek, "bácsinak" kéne lennem, de ettől még fényévekre vagyok (akárcsak az űrhajó ajtajától). Ez ám az érdekes helyzet...



2019. jún. 30. 11:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
Pontosan mi is a bajod?
2019. jún. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az a bajom, hogy megijedek az idegen, vagy a bunkó ismerős férfiaktól. Minél férfiasabb annál jobban.

Ha kisgyerek, vagy kamasz, akkor jóbarát is lehet.

2019. jún. 30. 11:37
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Én is valami ilyesmit érzek. Konkrétan utàlom a férfiakat kivéve azt akiröl kiderül hogy jófej.
2019. jún. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24%
Ez nem félelem. Az ember szeretné, ha olyan bánásmódban részesülne, mint amilyet ad a környezetének...
2019. jún. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Valakinek be kell töltenie a falkában az omega szerepét is.
2019. jún. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És ha én nem akarok a falkához tartozni? Hanem új falkát alapítani. És a hozzám hasonlókat becsábítani az új falkába.
2019. jún. 30. 11:56
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Nincs meg benned az, ami kellene hozzá. Esélyed sincs. Max magányos farkas lehetsz, de abból a messziről vinnyogó fajtából, ami soha se fog szaporodni. Ami nem is baj.
2019. jún. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A falkához tartozásban annyi előny van szerintem, hogy nem hívnak melegnek. De ugyanakkor az összes hátrányt hozza, pl. nem lehetek önmagam.
2019. jún. 30. 11:59
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, próbálom elnyomni ezt az érzést nemtörődéssel...
2019. júl. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Pontosan az olyanoktól félek, mint az a falkás válaszoló. Tehát azoktól az ismeretlen vagy bunkó férfiaktól rettenek meg, akik a férfias férfiakat ellenségként vagy vetélytársként kezelik, de a férfiatlanokat meg be akarják kényszeríteni a férfi szerepbe. Mondhatni férfigyűlölők, de ők maguk ezt nem így látják, hanem szerintük ez a természetes; mondjuk egy falkában igen, de az ember azért egy fokkal okosabb, mint egy kutya, akkor talán a társadalmi felépítése se egy kutyáéhoz hasonlítson!


Bocsánat!

2019. júl. 2. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!