Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet tenni a csalódás ellen?

Mit lehet tenni a csalódás ellen?

Figyelt kérdés

Ahogy idősebb leszek folyton csalódom az emberekben, az is előfordult már, hogy családtagban csalódtam. Úgy vettem észre ezen a világon már csak a rosszindulat, a törtetés, mocskos hátbaszúrások számítanak. Miért van az hogy ennyire nyomorultá váltak az emberek? Nem lehet segíteni mindenkin és mindenem tudom, valaki nem is tud, mert örül ha magát eltartja. (Én is örülök ennek), de ha hébe hóba ha van egy kis apróm akkor adok egy hajléktalan néninek/bácsinak, ha nem akkor hagyom. Nem rúgok bele csak azért is. ( nem a drogosokra gondolok most, bàr ami azt illeti nekik is kéne segítség hiszen ez egy betegség, ha nem tudok semmit csinálni ez van, akkor hagyom de nem bántom)

Segítenék több állaton is.

Viszont az emberek többsége olyan gonosz és rosszindulatú. Valakinek a másik élete semmit se ér, mindegy hogy az egy ember vagy egy kóbor állat. Nap mint nap szembesülök azzal, milyen mocskosak az emberek. Akiknek van mit a tejbe aprítani, még mocskosabbak.

Annyira nagyot csalódtam az emberekben, a baràtokban, a családban. Mintha már semmi minimális tisztelet nem lenne a másik iránt bennünk. Régen a férfiak tudtak udvarolni, manapság küldenek egy fotót a farkukról...

Régen udvariasan kalapot emeltek az emberek, ma elküldik egymást az anyjukba és rendszerint a hibásnak áll feljebb (témától független). Tudtak értelmesen beszélni, vitázni, nem pedig őrült módjára viselkedni. Nem voltak bár olyan tanultak, de több ész szorult beléjük, mint a mai emberekbe.

Egyre többször van olyan érzésem, hogy szeretnék vissza menni az időben és abban a korban élni, ahol még volt emberség és normális viselkedés. Kiábrándultam mindenből. Hogy lehet ezen túllendülni? Egyszer hallottam valahol, hogy egy érzékenyebb léleknek is megkell tanulnia beilleszkedni egy ilyen szemét világba, ami van. De egyszerűen feleslegesnek érzem. Az üzletben normálisan és kedvesen beszélek az eladóval, az meg bunkó módon épp hogy el nem küld a f...ba, mert feltettem egy kérdést...

Szóval értitek.

Ezekre a ma már mindennapossá vált gonoszságokra gondolok, ami már a gyerekekbe is bele nevelődött sajnos...

Félek, hogy előbb utóbb én is ilyenné válok az évek alatt majd. Nem akarok, de azt is érzem néha már hogy minek kedvesnek lenni? Ha tahó, parasztok veled, te se legyél más, hiszen nem érdemli meg.



2019. júl. 2. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
TLDR. Az első lépés a tökéletességhez az, hogy megtanulod röviden, tömören leírni a mondanivalódat.
2019. júl. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pedig ahhoz képest röviden is írtam le, lenne még sok minden, amit kiemelhetnék a többi mellett.
2019. júl. 2. 13:20
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Régen én is így néztem a világot, ennyire elvoltam keseredve sőt.

Ajánlok neked egy könyvet, számomra az hozta meg a legnagyobb változást az életemben, minden téren.

Dr. R. Hawkins - Elengedés

Erősen ajánlom, hátha nálad is beválik, ha nem keress más megoldást, mert mindenre van és ott van benned.

2019. júl. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Halmai Annamária ***** válasza:
Azt lehet tenni hogy máshogy gondolkodsz. Én pl. nem így látom az embereket. Szerintem több a kedves ember mint a nem kedves. Csak te folyton ezekre a nem kedvesekre koncentrálsz, és azt hiszed ez van túlsúlyban.
2019. júl. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Persze, lehetséges hogy több a kedves ember, de számomra nehéz a jóra koncentrálni, ha még utána napokig azon kattogok, hogy "de most miért volt ilyen", " semmi rosszat nem mondtam" stb.

Ilyen vagyok sajnos/nem sajnos. De pont ezért szerintem belém sokkal több jóság is szorult. Egyszer már kipróbáltam, hogy miután valaki tahó volt, én annál kedvesebben megköszönten a segítségét és villogó mosollyal tovább álltam. Gondoltam majd hátha zavarba jön és észreveszi mennyire nem kellett volna bunkónak lennie, de aztàn csak egy "ez egy hülye" beszólással elintézte a dolgot. Próbálok rájönni mi a legmegfelelőbb és méltóságteljesebb viselkedés ilyen helyzetekben, de még nem jöttem rá.

2019. júl. 2. 13:39
 6/7 Halmai Annamária ***** válasza:
Szerintem elég ha saját magaddal foglalkozol hogy te megfelelj a saját elvárásaidnak, mindenkivel kedves vagy az elején, ha nem viszonozza akkor meg legközelebb ne légy te sem az, tojd le. Lényeg az hogy magadban legyél erős és ne engedj a negatív behatásoknak, védd magad. Felesleges azon problémázni hogy milyen gonosz vagy jó emberek vannak a világban, van mindenféle, te döntöd el neked mi a jó, kedves történeteket olvasni vagy auschwitzi visszaemlékezéseket. Egyébként minél inkább azt látják rajtad hogy odab.szol ha valaki beszól, annál kedvesebbek az emberek.
2019. júl. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pontosan tudom, hogy mit érzel és miről beszélsz. Ilyen emberek mentálisan és anyagilag tönkretettek, és amikor az árok szélén voltam még belé is rúgtak. Kihasználták maximálisan jóhiszeműségemet és az emberekbe vetett bizalmam, de csak a pénz az kellett neki, nem számít milyen aljas módon szerzik meg. Annyira kiábrándultam és is az ilyenek miatt, hogy már a jó emberekben is kételkedem, mert nem tudom elhinni, hogy nem akarnak átverni, lehúzni, de ösztönösen ezt már hamar kiszúrom, sajnos nagyon súlyos árat fizettem a naivságomért.
2019. júl. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!