Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy barátom nem tesz semmit...

Egy barátom nem tesz semmit hogy jobb élete legyen. Mit tehetnék? Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Üdv.

Van egy gyerekkori baràtom. Ő most 27 éves és szeretnék rajta segíteni. Elég rossz körülmények között él a szüleivel egy kis házban egy erdő szélén. Gyári kisegítő munkát végez, korábban komissiózott egy raktárban.


Egy használhatatlan okj-s végzettsége van, pedig elég okos. Régen, gyerekként jobb tanuló volt mint én.

Mondtam neki, hogy tanuljon tovább, járjon esti gimnáziumba, esetleg valami szakmát tanuljon.

Szerinte nem éri meg, nem fog érettségivel sem jobb munkát találni.

Mikor gimi után tanfolyamra jártam, gyakran gúnyolódott hogy csak elb*szom vele az időmet, teljesen felesleges.


Napi 2.5 órát utazik mert messze lakik a munkahelyétől(séta a faluból+busz).

Tavaly mikor hívtam hogy jöjjön velem kresz-re, szerezzük meg a jogsit, azt mondta neki nem kell, nincs rá szüksége.


Olyan, mintha egyre jobban elbutulna. A tavalyi választások előtt megkérdeztem kire szavaz, mit gondol a pártokról, stb. Fogalma sem volt róla, hogy milyen pártok vannak, sem azt, hogy kik ülnek a parlamentben. Kiderült, hogy nem olvas híreket, csak az jut el hozzá amit Facebookon olvas.

Bement egy mobilszolgáltatóhoz, mert netet akart venni, de az eladó még rábeszélte egy drága előfizetésre + egy felesleges mobilra. Képtelen lett reális döntéseket hozni.

Ha valami hírről tájékoztatom, pl pár hónapja az adóbevallásról, csak elintézi annyival hogy "biztos xd" meg hogy "én ilyenekkel nem foglalkozok".


Nagyon sajnálom őt, régen nem ilyen volt. Arra gyanakszom hogy a szülei elveszik a pénzét, mert csak az apja dolgozik néha

(talán ezért nem jött velem jogsira sem).


Hogy segíthetnék rajta, ha még önmagán sem akar?

Köszönöm a tanácsokat és hogy végig olvastad.

28/F



2019. júl. 3. 13:05
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Update:

Feladom. Próbáltam vele erről beszélni, kérdeztem hogy ha olyan rossz neki akkor miért nem tesz ellene, miért süllyed egyre lejjebb..


De még mindig csak azt a szöveget kapom tőle hogy nem fog tanulni, nem fogja elpazarolni az idejét ezzel mint én (lol, nevetséges)...


Ráuntam.. próbáltam őt felhúzni a mélyből, próbáltam neki utat mutatni.


Ha neki jó a robot munka, és boldogan elvan a szüleivel a kis kunyhólyában, elzárva a külvilágtól akkor felesleges ezen változtatni.


Ha esetleg rám ír, szívesen válaszolok neki, vagy ha találkozni akar velem, boldogan elmegyek vele akárhová, de önszántamból már nem fogom őt keresni. Lehúz a negatív gondolkodásával.

2019. aug. 3. 20:18
 12/13 anonim ***** válasza:

szerintem helyesen tetted. az én környezetemben is vannak bőven szerencsétlen emberek, és nem nagyon jutnak egyről a kettőre, hiába mondok valamit. pl. egyik ismerősöm 10+ éve nem tudja letenni a nyelvvizsgát, hogy meglegyen végre a diplomája és emelkedjen a fizetése.

és még nagyon sok lúzer történetet tudnék mondani. Sajnos aki nem akarja magát kihúzni a xarból, azt nem tudod ilyesmire rábeszélni. Néha meghallgathatod, ha gondolod, de amúgy ne áldozd föl miatta a nyugalmadat, és ne költöztesd magadhoz (ahogy valaki tanácsolta). Sajnos mivel elég önállótlan, függő személyiségnek tűnik, szerintem nem tudnál megszabadulni tőle egyhamar.

2019. aug. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
17%

Magadról miért nem írsz, kérdező? A te családi hátteredről? Úgy könnyű osztani az észt, hogy különböző háttérrel indultok.


Gondolom a nagy segítőkészség nem azt takarta, hogy kifizeted neki a jogsit, hanem hogy menjetek együtt, legyen a te lelki kabalaállatkád a felkészülésben.


Ezen kívül lehet, hogy neked több a motivációd, mert csak egy jogsi választ el attól, hogy apád kölcsönadja a család kocsiját, ő meg csak egy s....gtörlőpapírt nyer vele, ami feljogosítja, hogy vezethet. De se saját autó nincs (ami számos álláshirdetésben előny, de nem feltétel ami tudjuk nagyon jól mit jelent a valóságban), sem pedig rutin, emiatt simán kirúgják fizetés nélkül a GLS-től, mert parkolás közben meghúzza a furgont...


A mobilszolgáltató (és bármilyen szolgáltató) meg abból él, hogy rábeszéli a rábeszélhető embereket dolgokra. MTA professzorokat is húztak már be biztosítással, hitelkártyaszerződéssel vagy MLM termékkel, ha nem az a szakterületük.


Inkább ebben segítettél volna neki, nem utólag okoskodnál, amikor már késő...


Adóbevallásra meg ténylegesen semmi szükség, ha alkalmazott vagy. Én életemben nem küldtem a navnak (régen apehnek) soha semmit és senki nem büntetett. Mióta ügyfélkapum van, azóta kapok emailt és egy kattintás, jóváhagyom azt csá.


Az viszont valóban megbocsáthatatlan bűn, hogy nem szavazott a Kétfarkú Kutyapártra. Ezért adj neki egy tockost, de nagyon dulvát... a nevemben is.

2020. febr. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!