Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az állszent emberek miért...

Az állszent emberek miért járnak templomba, zsinagógába, mecsetbe?

Figyelt kérdés
Aki úgysem hisz, vagy nem tartja be a vallást minek jár imádkozni, hiszen saját magát hazudtolja meg nem?

2019. júl. 6. 13:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

Mi az az állszent? A szó, amit keresel, álszent.


De az sem ideillő, mert ezek az emberek nem álszentek, hanem képmutatók. Ezzel meg el is mondtam a miértjét.

2019. júl. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Képzeld, milyenek lennének, ha még oda sem járnának!
2019. júl. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem üresek lennének a templomok, zsinagógák, mecsetek, esetleg 1-2 ember lézengne bennük.
2019. júl. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Minden vallás arra épül, hogy rettegést keltsen az emberekben, de adjon egy feloldozási módszert is, ami miatt odamennek rendszeresen. Nyilván azért kell csalogatni, meg pokollal fenyegetni őket, mert ebből jön az adomány, amire az egész épül.


Ezek az emberek nem álszentek, hanem buták, akik rettegnek, és azért mennek, hogy elkerüljék azt, amivel fenyegetik őket. Közben be is dobnak a perselybe, biztos, ami biztos, akkor 20 centivel távolabb kerül az a csúnya pokol.

2019. júl. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%
Sokan azért járnok oda részben, hogy közösségben legyenek. Meg akik az évközi miséken a legtöbbön ottvannak azok valóban a hitül miatt mennek. Akik csak pl: karácsonykor mennek, na max rájuk használhatnad azt hogy álszentek.
2019. júl. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy aki nem hisz, az minek megy imádkozni, semmi értelme sincs.Egy ismerősöm például ateista, de mégis a legjobb szívű ember a világon, az unokanővérem baptista, de egy szelet kenyeret sem adna az éhezőknek, a használt ruhákat is a kukába dobha, nem a vörőskeresztnek adja. Ha nem hiszek Istenben, akkor nem megyek imádkozni, mert akkor magamat csapom be hamis ideológiákkal nem?
2019. júl. 6. 17:48
 7/12 anonim ***** válasza:
Mert egy kívülálló jobban meglátja ezt az álszent viselkedést, mint az, aki benne van, és már zsigerből teszi azt.
2019. júl. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor tehát saját magát észre sem veszi az illető, s nem is érdekli hogy amit tesz az hamis. Az unokanővéremnek beolvastam emiatt, s szembesítettem azzan hogy ez nem helyes amit tesz, de lepergett róla, sőt azóta nem is beszél velem....😧
2019. júl. 6. 19:40
 9/12 A kérdező kommentje:
Egyébként az Egyesült Államokban pont ezért lőtte le az embereket egy fegyveres férfi a templomban a múlt évben,mert hogy meghamisítják a vallást, s nem úgy viselkednek ahogy kell...😁
2019. júl. 6. 19:43
 10/12 anonim ***** válasza:
Vannak, akik őszintén azt hiszik magukról, hogy milyen csuda jó emberek, közben a valóság egész más.A képmutatás nekik nem tűnik fel, hogy a tetteik és a vallásosságuk szöges ellentétben áll egymással.
2019. júl. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!