Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai fiatalok (40 alatt) már...

A mai fiatalok (40 alatt) már el sem tudják képzelni az életüket autó nélkül?

Figyelt kérdés
Én győrben lakom egy viszonylag gazdagabb környéken és itt már azt látom, hogy autó nélkül el se indulnak otthonról. A szomszéd utcában lévő boltba is autóval mennek. Biciklivel maximum az időseket lehet látni vagy a nagyon fiatalokat akik még suliba járnak, néhány kivétel van aki így jár munkába.

2019. júl. 11. 11:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
32 vagyok, sosem volt autóm és amíg nagyváros belvárosában élek, nem is lesz. Dolgozni gyalog járok, nincs messze, maximum fél óra ami munka előtt és munka után is nagyon jólesik, alapból szeretek sétálni. Nincs rá szükségem, nem használnám ki, nyaraláshoz pedig tudok bérelni, ha kell.
2019. júl. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
76%

27 éves vagyok, nekünk is szükségünk van az autóra. Egyszerűbb a bevásárlás, kutyákkal való kirándulások, ráadásul a babánk is úton van, akivel semmi kedvem tömegközlekedni a sok bunkó ember között.


A felújításunkhoz szükséges dolgokat is autóval szereztük be, egyik helyről küldtek a másikra, mert rossz a netes leltárjuk és bocsi mégsincs raktáron.


Ettől függetlenül szeretünk sokat sétálni, kirándulni. 7-14 km gyalog meg sem kottyan, szóval nem lustaságból ragaszkodunk az autóhoz.

2019. júl. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Metionin ***** válasza:
29 vagyok és se autóm se jogsim. Anno gimiben mindenki csinálta a jogsit amint betöltötte a 17-et, nekünk meg kajára épphogy telt, szóval kimaradt az életemből. Nem is értettem a felhajtást amúgy mert nekünk a családban sincs senkinek jogsija meg autója, így nekem mindig az volt a természetes hogy nincs. Azóta se érzem szükségét. Biciklizek és tömegközlekedek, mivel városban lakom, ahol óránként több busz jön, nekem teljesen jó így. Nem is tervezek jogsit csinálni, max ha olyan helyre költöznék ahol 1 nap 2 busz van.
2019. júl. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

#5 vagyok

Mi nem hasznos a válaszomban?

2019. júl. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
31 vagyok, egyáltalán nem érdekelnek az autók. Húszéves korom táján még meg akartam szerezni a jogosítványt, hogy vészhelyzet esetén esetleg el tudjak vezetni egy akármilyen autót, de szerencsére időben emlékeztettem magamat arra, hogy ilyen vészhelyzetbe valószínűleg sosem kerülök; eleve utálok autóban ülni, sajátot pedig nem akarok, így kidobott pénz lenne a tanfolyam, mert felesleges a papír, ha nem tartom karban a tudásomat. Télen gyalog járok, nyáron tömegközlekedem. Utóbbit gyűlölöm, de melegben nem bírok órákon át sétálni.
2019. júl. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
38 vagyok, sose volt autóm, mindig nagyvárosok olyan részén laktam, ahol jó volt a tömegközlekedés. Ha mégis nagyon kell, akkor taxit hívok. Városok közt Oszkárral közlekedem, ritkábban vonattal vagy busszal.
2019. júl. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
21 leszek. Van jogsim, Budapesten élek. Kifejezetten ódzkodom az önző, elkényelmesedett, konzumidióta nézettől, hogy egy nagyvárosba szükségeltetik egyáltalán autó. Szerintem bizonyos korig és állapotig nincs rá szükség. Amíg tanulok, nincs családom és gyerekeim, és amíg Budapest belső részén lakom, nem lesz autóm. Utána is, ha tehetem, munkába, gyerekekért tömegközlekedéssel fogok menni. Az esetek nagy részében teljesen felesleges pöföfni városon belül. Az ilyen kisebb megyeszékhelyeken meg azt sem értem, városon belül minden 20 percen belül elérhető, minek mennek autóval. Mondom úgy, hogy egy vidéki megyeszékhelyröl származom
2019. dec. 17. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
En most csinalom a jogsit eddig buszoztam melóba de mivel vidéki voltam és most a parommal élek de szintén vidéken nem szeretnék buszhoz kötve lenni, mindig szar volt a közlekedés 1 órát vártam a buszra állabdoan. Hétvégén meg ha nem jönnek értem akkor 3 órát kellene. Szóval amint meglesz a jogsim én buszra többet félnem ülök. Parom auban dolgozik nyilván ois autóval jár.
2020. jún. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Imádok röhögni amikor biciklivel előzöm a dugóban vesztegelő kocsisort.


És irigylem a biciklist amikor én állok dugóban a kocsival....

márc. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!