Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Bolti eladó nem számol fejben?

Bolti eladó nem számol fejben?

Figyelt kérdés

Óraboltban a pénztárnál az eladó számológépen számolta ki a visszajárót, erre nem bántóan csak viccesen megjegyeztem, hogy a fejszámolás már biztos elavult dolog.


Erre teljesen normálisan azt mondta hogy a fejszámolás iskolába való vagy otthonra, bármilyen magán célú dologra, de itt üzleti tevékenység folyik ahol vásárlók pénzéről van szó és nem engedhető meg hiba. Ő véletlenül félre tudja számolni, de a számológép nem.



2019. júl. 13. 09:30
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Nem teljesen mindegy? De komolyan...

Kiszálmolta gépen, visszakaptad a pénzt. Fu de idegesítőek a mindenbe és mindenkibe belekötő emberek. Még be is szólsz neki. :D Jézusom.

2019. júl. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
jó nagy paraszt vagy
2019. júl. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
80%
En ezert nem szeretek vevőkkel foglalkozni, kotoszkodni tudnak csak.
2019. júl. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21%

Nem.

Ha már beüti az összeget, és tudja, mennyit kell visszaadni, azt nézi, annyit ad, nem tudja már felfogni, kiszmáolni, ha véletlenül adnál neki közelítőbb összeget, inkább visszaadja úgy...

2019. júl. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

A boltok 99,5%-ban kiírja a pénztárgép a visszajáró összeget.

De aki már kicsit rutinosabb kasszás annak már rá sem kell néznie arra sem, mert az agya teljesen ráállt a visszaszámolásra. Persze ilyenkor jön a bukta mert figyelmetlen volt és többet adott ki. Nap végén meg fizetheti ki saját zsebbõl.

Tapasztalat 😅

2019. júl. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
Hát igen, régen még teljesen természetes volt, hogy az eladó fejben számolta az összeget. Amúgy nem értek egyet az eladó válaszával: számológéppel is lehet hibázni.. sőt, nálam nem egyszer fordult elő, hogy szupermarketben rossz összeg jött ki, volt hogy 2x húztak le egy tételt, de olyan is volt, hogy nem ütötte be a szorzót és 12 ásványvíz helyett csak egyet kellett (volna) kifizetnem, persze szóltam neki.
2019. júl. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%
Nme értem a problémát...
2019. júl. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Van aki igen, van aki meg nem.
2019. júl. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztam boltban én is, és hidd el tudunk fejben számolni, de a sokadik letöltött munkaóra után már nem fog az ember agya. Elfáradsz és inkább gépet használsz, mert senki nem akar nap végén mínuszba kerülni. Aki nem dolgozik ilyen helyen, az nem értheti. De 8-10 órát lehúzni egy üzletben nem olyan jó móka. Amúgy meg tényleg mit zavar téged ez? Megkaptad a visszajárót, blokkot meg terméket aztán szevasz.
2019. júl. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%
Az ilyen emberekre sózom rá lelkiismeretfurdalás nélkül a lejárt húst és a büdös szalámit mosolyogva. Aki kötözködni tud mindenbe... Üdv, egy eladó.
2019. szept. 6. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!