Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen legyen a szemelyisegem?...

Milyen legyen a szemelyisegem? 16/l

Figyelt kérdés

Nagyon rossz a szemelyisegem. Eltaszitom az elmebereket magamtol.

Az elmult fel evben 4 baratommal szakadt meg a kapcsolatom, koztuk a legjobb baratnommel.

Elegge visszahuzodo vagyok uj tarsasagban(onbizalomhianyom van meg amugy eleg szarul is neveltek), de miutan mar megszoktam, egyaltalan.

Regen tipikus jotanulo 'streber' voltam. Mindig jelentkeztem, mindenben benne voltam, minden versenyen reszt vettem. Aztan ezt ugy iteltem meg, hogy nem jo, igy egyszer csak lealltam ezzel. Mostmar nem jelentkezek semmire, az oran csendben ulok, meg ha tudom a valaszt sem szolalok meg.

Szoval szerintem nem lehetetlen ujra valtoznom, de nem tudom milyennek kene lennem?Alapjaraton nem tartom magam sokra, viszont ha mas emberek fenyezik magukat, akkor igyekszem a sajat 'erdemeimet" is felhozni, hogy azert leszalljon egy kicsit a magas lorol.

Tehat nem tudok az ilyen emberekkel normalisan 'banni'.

Ha baratkozni szeretnek, egy ido utan mar nem szoktak keresni.

Vannak duhrohamaim is, hamar megsertodom, ha faradt vagyok flegmazom es kiabalok. Sokszor teszek meggondolatlan dolgokat. Nehezen bocsatok meg.


Tehat a kerdesem az lenne, hogy mik azok a szemelyisegek, amik megnyeroek? Akik tokeletesek?

Ha van ilyen ember vagy esetleg ti ilyenek vagytok(van sok baratotok, jol kijottok mindenkivel, konnyen baratkoztok, stb) akkor kerlek, irjatok le, hogy ti milyenek vagytok.

Hogy reagaltok egyes szituaciokra?

Mondjuk ha mergesek vagytok mit csinaltok?

Ha egy ripacs(vagy szamotokrs kellemetlen) emberrel beszelgettek, hogyan kezelitek? Mosolyogtok es bologattok?

Ha valakivel nem akartok beszelni, akkor hogy adjatok a tudtara anelkul, hogy megbantanatok?

Mirol beszelgettek egy idegennel?


Nagyon megkoszonnem ha jonne ra valasz!:D



2019. júl. 13. 13:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez mind az önbizalomhiányod miatt van. Valahogy meg kellene próbálni de rendbe rakni magad belül, és az egészséges önbizalom, az kihat másokra is. Ha magadat megfelelően "tiszteled", másokat is tisztelni fogsz.


Én is korábban nagyon erős önbizalomhiányban szenvedtem, emellett rossz kedvű is voltam, és persze szinte állandóan egyedül. De nem csodálkozom rajta, hogy senki nem kívánta a társaságomat. Nem voltak barátaim se. S azóta mióta sikerült leküzdeni, (ill. még folyamatban van, de már nem vészes) mosolygósabb lettem, és azt vettem észre, hogy általánosan is sokkal szimpatikusabb, népszerűbb lettem, pedig ez nem is volt célom, csupán, hogy legalább néhány jó barátom legyen. Meg hogy jobban érezzem magam. Tehát ajánlom Brian Tracy videóit, szerezz egy kis önbizalmat, és legyél vidám és optimista!

2019. júl. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt még válaszolnék a többi kérdésedre ezt le szeretném szögezni.

A személyiség fejleszthető, de nem lehet csak úgy megváltoztatni. Neked még bőven kiforró személyiséged van, semmiképp se akarj olyan lenni amilyen nem vagy. Mindenkinek vannak vakfoltjai amiken lehet javítani, ha az ember odafigyel rá. SENKI se tökéletes. Tényleg annak örülnél, ha vki egy általad megformált karaktert szeretne és nem téged?

Szerintem úgy lehet a legtöbb emberrel kijönni, ha egymáshoz igazódtok anélkül h meghazudtolnátok önmagatokat. Tegyük fel te hiperaktív vagy sokat beszélsz és káromkodsz és akivel beszélnél csendes, lassú visszahúzódó. Te próbálj meg lassabban, halkabban, nyugotabban beszélni vele, amíg ő megpróbálja veled felvenni a tempót. Mindeképp legyél empatikus, próbáld a másik szemszögéből is nézni a dolgokat, járj nyitott szemmel, keress közös pontokat. Én amikor mérges vagyok, inkább félrevonulok, elszámolok 10ig mielőtt bármi olyat tennék amit hideg fejjel megbánok. De ez nem megy egyik napról a másikra, én is hirtelenharagú vagyok. Számomra kellemetlen, vagy olyan emberek akikkel nem akarok beszélni szimplán ignorálom, és egy idő után veszik a lapot. Ha meg nem, azt mondom nekik h nem vagyok a helyzet magaslatán. Azt h miről beszélek idegenekkel nem tudok konkrét választ adni. Egy idő után egyszerűen csak jönnek a szavak.:) De előny ha nyitott kérdéseket teszel fel.

Ha még van kérdésed nyugodtan írj akár itt vagy privátban.:)

Egy veled egykorú lány vagyok.

2019. júl. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nézd,neked még bőven fejlődik a személyiséged,viszont sose másokért akarj változtatni magadon.Mert az nem te leszel Te akarj változni.Ülj le magaddal megbeszélni a dolgokat.Tedd fel magadnak a kérdést,hogy akarsz-e változni és hogy miért?

Ez bizony nem egy-két nap lesz.Egy-két hónap reálisabb.Viszont bőven megéri.Fejleszd magad.Nekem általánosan és kozépsuliban is mindig voltak emberek,akikkel jóban voltam,viszont nem nevezném őket barátnak.Ne értük akarj változtatni.Magadért.Én is hirtelen haragú vagyok.És tudom,hogy néha elviselhetetlen a személyiségem.Viszont minden egyes nap próbálok ezen változtatni.Van amikor nem megy.Mert nehezz.Ráadásul még kényszerbeteg is vagyok.Szóval az még rátesz egy lapáttal.Viszont legalább én látom a hibáinkat.Sokan soha nem jutnak el addig,hogy magukba nézzenek.Te 16 vagy.És már most eljutottál egy olyan szintre,amire sok felnőtt sem képes.Így változtatni is tudsz.Slk sikert.Én hiszek benned.💛💛💛💛💛

2019. júl. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia... Szerintem 16 évesen nem kell ilyen dolgoktól félned. Az, hogy nem sikerül megtartani egy barátságot, vagy 4-et, nem a világ vége. Ahogyan az sem, hogy ha magadra maradsz. Egy kicsit talán ezzel kéne megbírkóznod, hogy csinálhatsz bármit, lehetsz bármilyen, egyedül kell boldogulnod a későbbiekben.


Persze közel se biztos, hogy ez lesz, sok év van még előtted, továbbtanulás/utazás/munka/szórakozás. Egy csomó emberrel találhatod meg még magadat. Nem hiszem, hogy egy gyk-s válaszban lenne meg az, hogy eztésezt csináld, hogy megkedveljék a személyiséged.


Magadnak kell megszeretned magad, hogy másokat is szerethess. És ez alatt az idő alatt csomó hibát, sikert fogsz elérni. Haladsz, egyhelyben maradsz, igazából ez egy hosszú út, és folyamatos változásban is vagy. Bármelyik nap előjöhet valami új hóbortod, ami hozzádtesz vagy elvesz.


Én speciel az olvasást reklámozom. Mármint azt, higy rendesen falod a könyveket és informatika helyett lapozol egy számodra érdekes könyvet. Mire felnősz, azt veszed észre, hogy sokkal könnyebb úgy élni, hogy már ismered a történeted valaki más tollából.

2019. júl. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!