Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Itt hogy-hogy olyan sok ember...

Itt hogy-hogy olyan sok ember van, akinek pocsék volt a gyerekkora?

Figyelt kérdés
2019. júl. 15. 09:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Miből gondolod ezt?
2019. júl. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem elég sok embernek volt pocsék a gyerekkora. Gondolj az általános iskolás osztálytársaidra. Ott mindenki boldog volt, mindenki jó családba született?
2019. júl. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Akikkel beszélgettem, játszottam, a nagyja igen.

Ahol nem, ott bizony nem lettek egészséges felnőttek.

2019. júl. 15. 09:17
 4/8 anonim ***** válasza:

Hol az az "itt"?

Ha csinálnál olyan oldalt, ahova csak és kizárólag pocsék gyerekkorúan írhatnak, az derülne ki, hogy mindenkinek az volt.

Miért tegyen fel gyerekkorával kapcsolatos kérdést az, akinek felhőtlen és gyönyörű gyerekkora volt?

2019. júl. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert minket azok neveltek, akiket azok neveltek, akik a háború miatt igen kemény dolgokon mentek át és kénytelenek voltak a gyerektémát átértelmezni. Olvass utána, ha komolyan érdekel a téma, de pl. ekkor jött az, hogy csak menetrend szerint, páróránként etess gyereket (mivel a nők tömegesen családfentartóvá váltak, nem volt idejük babázni) hogy a síró kisgyereket hagyni kell sírni “erősödik tőle a tüdeje” (valójában csak azt tanulta meg, hogy hiába sír, anyára nem számíthat, nincs biztonságban mellette) az ok ugyanúgy időhiány, ekkor fejlesztették ki a csodás járókát, amibe belek_úrva a végképp nem tudott mit kezdeni a gyerek, de legalább őrizetlenül lehetett hagyni, ekkor nyílt a legtöbb gyárnak saját bölcsödéje, természetesen a lehető legolcsóbb, szakképzetlen dadusokkal... és felnevelődött egy érzéketlen tuskó generáció, mi pedig az ő gyermekeik vagyunk, esetleg a fiatalabbak a mi gyermekeink, de generációról-generációra adjuk át szépen a saját lelki nyomorunkat. Ki túlfélt, ki agresszív, ki depressziós... de gyerek az mindnek kell, mert csak.
2019. júl. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mert a GYIK anonim és így jobban ki tudják adni magukból azt,a mit nem emésztettek meg, jó érzés ois, hogy valaki olvassa az írásaikat, ad visszajelzést, hogy mit tehettek volna másképp vagy miért volt igazuk abban a sztoriban, stb.
2019. júl. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%

Egyet értek az #5 válaszolóval. Félelmetes milyen könnyen kiölhető még az ösztönösnek mondott utódgondozás is, és milyen egyszerűen válnak szociopata felnőttekké a gyerekek, úgy hogy közben számukra ez lesz a teljesen normális.

Régóta keresek egy irományt ami a korszakonként változó gyerekmegítélésről szólt. Abban volt egy példa, hogy úgy 100 évvel ezelőtt a kisgyerek még nem számított embernek, személynek, mert annyira "fogyóeszköz" volt, hogy a szülők érzelmileg nem is akartak kötődni hozzájuk. Ebben volt egy feljegyzès valami ismertebb személyről akinek meghalt az 5 éves fia, és nem értették miért borult ki ennyire ettől az apja. "Nem ember az még csak úgy néz ki" valami ilyesmit írtak, nem kegyetlenségből, hanem tényközlésként. Persze akkoriban sem mindenki számára volt ez elfogadható, de általánosságban tisztában voltak vele, hogy 10 születésből lesz 2-3 felnőtt gyerek. A túlféltést is sok helyen ezzel magyarázzák, ahol 1 max. 2 gyereket vállalnak, ott tutira kell menni. Bármennyire is ellenkezik ez a mi felfogásunkkal, a gyerek darabszámot jelentett (mégha a legnagyobb szeretetben nevelődtek is), annyira, hogy még 30 éve is hallottam viccesen mondogatni másokat, hogy "egy gyerek nem gyerek, az csak egy fèl". Nem azt jelenti persze, hogy mindenki érzéketlen pszichopata volt, de a közmegítélés, a közgondolkodás sokat számít ebben. Ilyenkor az is megnyomorítja a gyereket ha a szülő megadja magát ennek és az is ha ellene megy, de még az is, ha otthon más nevelést kap a gyerek mint a közintézményekben. Emiatt sajnos kevesen maradhattak ki a finoman szólva pocsèk gyerekkorból.

Viszont én már azt is előrelépésnek látom, hogy ma már tisztában vannak a hozott dolgaik negatívumaival a szülők, és ha valamit elrontanak, azt fel merik vállalni a gyerekeik előtt. Az én gyerekkoromban ez nem volt, én csak azt hallgattam, hogy ezt csak így lehet, neked se megy majd jobban, majd meglátod te is. Ma már nem csak belátják, de remélik is a szülők, hogy az ő gyerekeik lehetnek náluk többek, csinálhatják jobban. Ez fontos mérföldkő lehet, ha elég elterjedt nézetté válik.

2019. júl. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Metionin ***** válasza:
Mert elég sok embernek tényleg pocsék volt. Rengeteg szülő van, akire egy hörcsögöt sem bíznék, nemhogy gyereket. Az hogy az ilyen oldalakon összegyűlnek, csak egy hozadéka ennek. Ha megfogadom amit az egyik előttem válaszoló írt és visszagondolok az osztálytársaimra meg a többi ismerős gyerekre, az övék is pocsék volt. Verték majdnem mindet, a környéken általános volt az alkoholista szülő. Olyan dolgokat megcsináltak a szülők amiért városon simán elvették volna a gyereket, ott meg ha valaki látta, szépen elfordult. Szóval környezettől is függ de abból kiindulva hogy az országban jóval több elmaradott terület van mint nem elmaradott, és mivel általában ezeken a területeken van a legkevesebb esély normális gyerekkorra, arra szavazok hogy a valóságban is rengeteg ember őriz hasonlóan szép gyerekkori emlékeket mint én és a néhai gyerekismerőseim.
2019. júl. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!