Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik önbizalomhiányosak,...

Akik önbizalomhiányosak, önbecsülésmentesek azok miért gondolják h introvertáltak?

Figyelt kérdés
2019. júl. 22. 01:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Mert nem ismerik az introvertált szó jelentését, és azt sem tudják, mi az igazi problémájuk.
2019. júl. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Én nem gondolom, hogy introvertált lennék, amiért nincs önbizalmam
2019. júl. 22. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
62%
Én introvertált vagyok és önbizalomhiányos. Meg önbecsülésem sincs sok. Az introvertált befelé forduló embert jelent. A szóba is benne van.
2019. júl. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%
3-asnál a pont.
2019. júl. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

"Én introvertált vagyok és önbizalomhiányos."

Ez OK, de a kettö nem függ igazán össze!


"Az introvertált befelé forduló embert jelent. A szóba is benne van."

Ez elvileg igaz, de a befelé forduló NEM AZT jelenti, hogy GÁTLÁSOS, ANTISZOCIÁLIS, hanem azt, hogy ahhoz, hogy JÓL ÉREZZE MAGÁT, nem kell neki társaság, és nem azt, hogy NEM TUDJA magát társaságban jól érezni magát, illetve EGYEDÜL sem HIÁNYZIK NEKI semmi.


Ez a válasz a tipikusan félreértelmezett elkpezelés az introvertáltság definíciójáról!

2019. júl. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

Az introvertáltak között arányában több a szorongó ember, mint az extrovertáltak között. A folyamatos ösztönös szorongástól az embernek könnyen lesz önbizalomhiánya, mert folyton előre aggódik mindenen, így hajlamos nem belevágni pár dologba és így sikerélménye sincs annyi.

Másrészt az introvertáltakat sokszor félreértik gyerekként. Gyakran azt éreztetik velük, hogy nem teljesértékű tagjai a társadalomnak, mert kerülik a folyamatos csapatmunkát, maximum 1-2 emberrel foglalkoznak egyszerre és nem szeretik felhívni magukra a figyelmet nagyobb társaságban, nem tartoznak a népszerű gyerekek közé. Ebből kifolyólag sokszor lehúzzák, bántják őket. Innen kezdve szintén könnyű önbizalomhiányosnak lenni.

Bár közvetlen kapcsolat nincs az introvertáltság és az önértékelési zavarok között, de az előbbi két ok rásegít, hogy mégis kapcsolatot lássunk a kettő között.

2019. júl. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést már én is szerettem volna feltenni, mert valóban elég zavaró, hogy keverik a kettőt.

Én introvertált vagyok. Muszáj néha egyedül lennem, idegesít a tömeg, nem okoz örömet, ha új embereket ismerhetek meg - nem azt mondom, hogy képtelen vagyok rá, hanem a folyamat nem okoz örömet, nem ugyanaz! -, jelenleg itthonról dolgozom és imádom.

Ugyanakkor vannak barátaim, tudok beszélgetni, és kapcsolatokat is kiépítek, csak egy kicsit talán lassabban.

Elég zavaró, hogy sokan, akik keverik a fogalmakat, "ki akarnak gyógyulni" az introvertáltságból, mintha ez valami jellemhiba lenne. Nem az. A szorongás, a gátlásosság baj, az introvertáltság önmagában nem.

2019. júl. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Paranoid skizofren wok guci xd

Diagnosztizalva.

2019. júl. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Vree ***** válasza:
37%

Az “introvertált” egy annyira kamu kifejezés, túl sok mindenre rá lehet húzni.

Azt tudtad, hogy létezik “ambivertált”is? Az az olyan ember, aki idegesítő emberek között visszahúzódó, barátok között nyitott. Na most mondj valakit, akire ez nem igaz :p

2019. aug. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
#9 a színészek előadó művészek között nagyon sok van, akire nem igaz, hogy ambivertáltak.
2019. aug. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!