Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Reménytelen, kilátástalan...

Reménytelen, kilátástalan vagyok, semmi kedvem élni. Tanács?

Figyelt kérdés
23 éves férfi vagyok, semmi jövőképpel nem rendelkezem, nem érdekel igazán semmi. 1-2 barátom van, akikkel ritkán találkozok. Szociális fóbiám van, mély depresszióm van, súlyos önbizalomhiányban szenvedek, nem vágyok emberek társaságára egyáltalán. Ha egy vadidegennek mondanám ezt, kiröhögve, mert a külsőm egyáltalán nem egy ilyen emberről árulkodik, inkább vidám, életerős emberről. De belülről én gyenge vagyok, kiégett. 1-2 családi dolgot el akarok intézni még pár hónapon belül, és komolyan, azon gondolkozok, hogy kinyírom magam, mert semmi örömöm nincs az életben. Amiről persze mind én tehetek. Párkapcsolatra nem vágytam soha életemben. Szokták mondani, hogy a sport rengeteg önbizalmat ad. Nos, én edzek heti 3-4 alkalommal, mennyi lenne nélküle? :DD

2016. dec. 5. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Próbálj ki valami mást. Menj el önkéntesnek egy karitatív szervezethez. Hátha a másokon segítésen keresztül magadnak is segítesz, javul az önképed és találsz valamit, amiért érdemes élni, mert valakiknek szüksége lesz rád. Az jó ha fizikailag erős vagy, de kell valami, amire ezt az erőt használhatod. Másokért legyél erős, hogy támaszuk lehess, ne azért, hogy a tükörben nézegesd magad.
2016. dec. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Üdv!

Találj magadnak hobbit pl; film nézés,mozizás.

Vannak barátaid,akkór velük is lehetsz,szórakozz.

Ha nem szeretnél párkapcsolatod,akkor a nemi életed legyen jó ; )

2016. dec. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Ha szórakozni jársz beszélgetsz netán ........

Akkór az önbizalmat is nő majd.

2016. dec. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1-es: munkában levezetem az energiámat rendesen, sőt! Másokon nem szeretek segíteni, max idős embereken és állatokon.

2-es: film, sorozatnézés már eleve az életem szerves része.

3-as: Az a helyzet, hogy én nem is igazán szeretek meg nem akarok szórakozni. Inni nem iszok egyáltalán.

2016. dec. 5. 17:58
 5/9 anonim ***** válasza:

A közösség és az együttműködés, egymás segítése a természetes közegünk, ez van az ösztöneinkben. Az ipari civilizáció, az átnevelő táborok, amiket iskolának hívunk, meg a politikai agymosás nem ezt jutalmazza, ezért elidegenedünk magunktól és természetes létformánktól.

Tanácsot kértél és kaptál, a többi a te dolgod. Ha nem magadtól jutsz elhatározásra és találod meg a te utad, úgy sem lesz őszinte és időtálló a tevékenységed, de ötletcsírákat kaphatsz, amik elgondolkodtatnak.

2016. dec. 6. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Soha ne add fel mindig van miért küzdeni :) Egész eddigi €letemben gúnyolódtak rajtam, kiközösítettek nem volt egy barátom sem. 15 évesen majdnem megerőszakoltak, 16 évesen meghalt az apám. Cigiztem, vagdostam magam depressziós voltam kb megakartam halni. Aztán találtam magamnak egy hobbit a hobbi által igaz barátokat akik felhoztak a padlóról aztán szerelmet és most van egy gyönyörű kisfiam. És valahányszor ránézek eszembe jut hogy mekkora hülye lettem volna ha feladom...ne add fel mindig küzdj a remény hal meg utoljára. Járj társaságba, csinálj olyan dolgokat amiket szeretsz attól majd feloldódsz. Sok sikert :) soha ne mond hogy soha :)
2016. dec. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tanács? Senki nem tud neked tanácsot adni. Mindenre van magyarázatod, hogy mit miért nem csinálsz. Láthattuk a 4. válasznál. A problémádra nincs megoldás.
2016. dec. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6-os. Járjon társaságba, mikor szociális fóbiája van. Keressen hobbit, mikor nem érdekli semmi.

Neked mégis mit lehetne tanácsolni? Egyáltalán minek tetted fel a kérdést?

2016. dec. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Orvosnál voltál már vele? Nem csak a körülmények okozhatnak depressziót, hanem az is, ha a szervezeted egyes hormonokból (pl. szerotonin) nem termel eleget. Olyankor próbálgathatsz bármiféle praktikát, nem lesz tőle jobb, gyógyszerrel viszont rendbe tudnak hozni.
2016. dec. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!