Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azok az emberek, akik nem...

Azok az emberek, akik nem fogadják egy ismerősük köszönését, vajon miért viselkednek ennyire taplón?

Figyelt kérdés
Nekem több ismerősöm (köztük templomjáró értelmiségi nők) nem fogadja a köszönésemet. Az ilyen ember vajon mennyire értelmiségi? Semennyire, mert nem tud viselkedni. És mennyire keresztény? Semennyire, mert Jézustól ilyet, hogy ne fogadd felebarátod köszönését, nem tanulhatott.

2019. júl. 23. 18:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%
Mondjuk ha ennyire ellenszenves proli vagy, nem csoda ha nem köszönnek.
2019. júl. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Köszönni illendőség, fogadni kötelesség.


Nekem sem tetszik a tapló viselkedés, de akkor legközelebb nem köszönök neki, aztán le van kakilva.


Sajnos nekem is nagyon rosszul tud esni, ha nem fogadja valaki a köszönést, de még boltban is, amikor megismétlem jó hangosan, aztán a pcsa meg csak les, mint a moziban - hát nem bírom én sem az ilyen embereket, de el kell fogadni, hogy én jól nevelt vagyok, a másik meg ha nem fogadja, akkor az az ő sara.


A kereszténységnek, vallásnak ehhez semmi köze - mindenhol vannak ilyen meg olyan emberek.

2019. júl. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
(Mondjuk az engem is érdekelne, hogy bírja valaki megállni, hogy ha köszönnek neki, akkor nem fogadja, de szerintem az ilyenek nem olvasnak....)
2019. júl. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Millió oka lehet. Elbambul, nem figyel, nem hallja, vagy visszaköszön ugyan, de csak bólintással vagy nem elég hangosan.


Engem is szoktak emiatt bunkózni, de igazság szerint sokszor észre sem veszem (utcán baromira nem figyelem a szembejövőket), vagy mire felfogom, hogy hozzám szólt, már rég túlhaladtunk egymáson.

Volt rá példa, hogy idegbeteg kolleganő ordibálni kezdett velem, hogy mièrt nem fogadom a köszönését, mert reggel hétkor félálomban csak mosolyogva biccentettem.


Ha emiatt bunkó vagyok, ám legyen.

2019. júl. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Lehet nem taplóság, csak nem figyel.


Tudod hányszor volt olyan, hogy a könyv egyik részén merengtem, amit írok és közben észre se vettem, hogy egy ismerősöm megy el mellettem?

2019. júl. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Itt olyan esetekre gondoltam, amikor az illető nagyon is észrevesz, ráadásul a szemembe néz, aztán elfordítja, elcsapja a fejét.
2019. júl. 23. 19:02
 7/12 anonim ***** válasza:
72%

Én így szoktam jelezni, hogy nem tartok igényt a vele való ismertségre/társalgásra és kifejezetten örülnék neki, ha többet ő se köszönne, mert nem kedvelem a képét.

Ha nagyon muszáj, köszönök persze, de van olyan kolléga akinek nem teszem, mert gyakorlatilag egy hellóval is képes lennék a másikvilágra küldeni. És igen, bunkó vagyok. Nem, nem zavar. Ha mást igen, nos az kellemetlen.

2019. júl. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De az udvariasság, a jó modor felül kell, hogy írja az egyéni érzelmeinket. Az életemben is számos ember van, akit nem kedvelek, de amikor köszönöm, mosolyogva viszonozom a köszönését, esetleg még meg is kérdezem, hogy van, mert a szüleim így neveltek. Az udvariasság, a kedvesség a legfontosabb. Senkit sem szabad megsérteni, megbántani.
2019. júl. 23. 21:53
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát az emberek nem egyformák, ebbe bele kell törődnöd neked is, kedves kérdező!


És örülj annak, hogy te is jó nevelést kaptál.

2019. júl. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%
Nálam ez a 'jómodor' amit írsz, a kétszínűséget súrolja. Ha nem kedvelsz, ne jópofizz velem. Mi ezen olyan nagyon csúnya? Az őszinteség?
2019. júl. 24. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!