Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért kell élnem panellakásban?

Miért kell élnem panellakásban?

Figyelt kérdés
Mióta megszülettem azóta panelban élek, gyerekkoromba 1 szobás lakásba 10 éves koromig utána 1 és 2 fél szobás lakásba. És irigylem azokat akik kertes házban laknak kert szabad levegő és stb. Nagyon nehéz úgy élni hogy a másik ember halja hogy mit beszélek és nincs az embernek magán szférája mert mindent át lehet hallani.
2019. júl. 28. 16:17
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
94%
Én is születésem óta panelben élek, és életemben nem hallottam beszélgetni a szomszédokat. Azt hallom, ha a gyerek trappol meg valamelyik veri a falat, de beszédet még nem hallottam.
2019. júl. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
68%
Füvet nyirni meg ilyesmit max két hàromhetente kell. Bàr most több mint egy hónapja nem nyirtam annyira nem esik itt esö hogy nem bir nöni a fü. Szóval nem kell itt azért megszakadni aki ennyire nem képes hogy lenyirja a füvet meg ilyesmi az nagyon lusta ember lehet. Olyat is lehet hogy olyan hàzat veszel ahol csak udvar van kert nincs. Igy még kevesebb a meló.
2019. júl. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
73%

„Mit meg nem adnék, ha nem kéne többet füvet nyírni, kertet gondozni, locsolni stb.”


Automata kerti öntözőrendszer. Már HomeKit kompatibilis okosotthon integráció is elérhető:D Nem is beszélve a kis kompakt elektromos, akksis fűnyírókról amikkel végigszaladsz, nincs piszmogás.

Mindenre van megoldás. Aztán mehetnek a kerti grill partik.

2019. júl. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
38%

Régen a szegények és rászorultak éltek csak panelben, hiszen annak idején eleve csak ideiglenes lakásmegoldásnak építették, mert Kádárék is tudták, hogy ezek az emeletes csúf betonkockák normális emberi lakhelynek alkalmatlanok.

Nincsen olyan nap, hogy ne írna ki valaki olyan kérdést, hogy megőrül, mert ezt vagy azt csinál az alsó/felső/oldalsó szomszédja.


Mára már nem tudom sajnálni a sok majmot, aki egyenesen egy ilyenbe költözik és képes 40-80 milliókat kifizetni egy-egy ilyen betonlyukért.

A kérdezőnek legalább a helyén van az esze, és előbb-utóbb kitör onnan.

2019. júl. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
38%
Akik szerint csak nyűg a kert, azok menjenek csak a panelkaptárba. Nincs hova kiülni, ha a hőségben lerohad róluk a gatya. Ha mártóznának egyet, hát mehetnek fizetős strandra, a kertbe meg csak kiteszik a felfújható medencét. Az a havi két-három fűnyírás nem lehet akkora teher, ha mellette nem művelnek kertet.
2019. júl. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

17:50

És mit csinálsz, ha egy vagy két ilyet örökölsz meg szülők/nagyszülők után, de a kutya nem veszi meg?

Nem feltétlen azért lakik ilyen lyukban az ember, mert ilyen kedve van. Akad az az eset is, amikor nem sok más választása van, vagy nincs sok értelme annak a másik választásnak.

Ugyanitt: laktam már olyan panelban, ami teljesen rendben volt és szerettem is. Igaz, nem a fővárosban.

2019. júl. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
93%

Téglában is mindent át lehet hallani. Viszont kertes házban is sokmindent hall az ember, ha a kertben van, oda meg beláthatnak. Jó, lehet sövényt ültetni, fából készített kerítés stb, de valamennyire úgy is belátnak.


Viszont nekem is a kertesház az álmom. Én pont, hogy szeretnék füvet nyírni és kertet gondozni.

A pesti lakásomban is sok növény van, ha pedig valami saját termesztésűt használhatok fel, az akkora örömmel tölt el, hogy leírhatatlan. Reggel még a saját paradicsomomból ettem, most az előbb a vacsorához a saját snidlingemből; már várom, hogy legyen paprikám - azzal még sohasem kísérleteztem.


Bírom, amikor olyan lendülettel érvelnek a kertesház ellen, mintha SENKINEK SE lenne való. :(


Kérdező, igyekeznünk kell úgy alakítani az életünket, hogy valaha lehessen kertesházunk! ;)

2019. júl. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
88%

Nekem egyelőre a századfordulós polgári lakás a kedvencem. Nagyon szeretem a hatalmas belmagasságot.


Panel mindigis nyomasztó volt, a méretei miatt. Ott kezdtem, 14 évig (Nyilván ahogy nőttem, úgy lett egyre kisebb. Most 188 cm vagyok). Viszont nagyon olcsó és kényelmes. Semmire nem volt gondunk, . Max mikor a felső szomszéd leáztatott. A zajok pedig olyanok amilyenek... ez egy nagy hátrány. Engem mondjuk sosem érdekelt, hogy ki mit hall belőlem, de a többiek zavartak, nem lettem volna kíváncsi rájuk.

Nagy előny még, hogy elképesztően világos volt, mert nálunk plafontól padlóig érő ablakok voltak. Imádom a természetes fényt. Lételemem. (Pécs-Kaposvár-Dunaújváros felé vannak ezek a típusok). A többi panel még ezeknél is nyomasztóbb tehát.


Kertes ház pedig tényleg nem egyszerű... nekünk csak 150nm udvar van. De néha ez is soknak tűnt... viszont nagyon jó a privát szféra, mind a házban, mind az udvarban. Imádtam ott napozni. A házban is rengeteg a gond. Melegvíz nem a csapbóól jön, hanem bojlerből. Fűteni is kell, bármit választasz, legalább kétszer drágább ugyanakkora alapterületre. Sok helyen mindmáig nincsen normális internetszolgáltató, míg panelokba elsőnek húzták be a koaxot, aztán az üvegszálat is.


Polgári házban a hangokról nem tudok nagyon nyilatkozni, mert legfelső szinten lakunk, így csak azt hallani, ami az ablakokon keresztül jön fel. Ha lenne klímánk, akkor még ez sem lenne... télen tehát ijesztően csendes. Nem tudom, hogy a tégla nem vezeti annyira a hangot?. Néha nem irigylem az alattunk lakót 😃 a betonfödémen tuti minden átmegy.

Én el sem tudnám képzelni, hogy lejjebb lakjak, mert azok nagyon sötétek már. Körfolyosós belsőudvari pesti lakásról van szó. D-Ny-i fekvésű. Így klíma nélkül kicsit halálos a nyár (csak aludno járunk haza.. 😃). De télen megéri. Picike, de két személynek első összeköltözéshez megfelel.

2019. júl. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Jaa, szóval az ideális egy nagyon világos kertesház lenne, nagy belmagassággal, minimális növénnyel, meg a sok gonddal, amit van pénzem kifizetni és megcsináltatni.
2019. júl. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
62%

Mert a panelban nem kell fizetni semmire, mi?

A lépcsőház világítása, fűtése, lift karbantartás, a takarítás se ingyen van: ez a közös költség. Nem neked kell megjavítani,de kifizetni neked kell. Távfűtés esetén nyáron is fizetsz rendelkezésre állási díjat, ha a szolgáltató úgy dönt, akkor szeptember közepén kezdi a fűtési idényt, mindegy hány fok van kint. De azért ne menjen kertes házba az ember, mi? Na hagyjuk.

2019. júl. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!