Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Csótányokkal küzdünk hónapok...

Csótányokkal küzdünk hónapok óta. A főbérlőnek nem kellene valamit tennie?

Figyelt kérdés

Decemberben költöztünk be ebbe az albérletbe. Már télen is láttunk 3-4 csótányt, de akkor még nem voltunk tisztában vele, hogy milyen bogár. Tavasz óta invázió van, a konyhát és a fürdőt már kétszer végigfújták a csótányirtók, most viszont megjelentek a szobában is. Kihívtuk őket újra.

Nagyon szívesen játszanánk ezt, hogy háromhetente csótányirtókat hívunk a főbérlő költségére, de nekünk kell velük együtt élni. Most, hogy a galérián, az ágyunk mellett is jókora példányokkal találkozunk még zavaróbb.

A szakemberek azt mondták, biztos, hogy nem csak nálunk vannak, mert ekkora mennyiségnél ez nem fordulhat elő, a főbérlő viszont azt állítja, hogy végigkérdezték a körülöttünk lakókat és náluk nincs, azaz csak nálunk van.

Az alattunk lévő mindkét lakásban koszos nagycsaládos és alkoholista rendetlen emberek élnek.

Nem kellene mégis intéznie valamit a közös képviselővel, vagy ilyesmi?

Mi mit tudunk tenni?


2019. aug. 11. 16:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem csak nálatok vannak, és nyilván senki nem fogja elárulni, hogy a lakásában térdig áll a mocsok. Azt javaslom, költözzetek!
2019. aug. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Még tizenéves voltam mikor másik lakásba költöztünk, 3 évig problémamentes volt az életünk, utána kezdett megjelenni esténként egy-egy bogár, és itt indult el egy olyan rémálom, amivel évekig éltünk együtt napi szinten. Hármasával vettük az aeroszolos rovarirtót, utána ajánlás alapján vettünk egy fecskendős szert, amivel a lakás pontjain, vonulási útvonalaikon kellett letenni, 1 hét után már az elhullott egyedeket, lapát szám sepertük össze.


Nekünk egy lelkiismeretes szakember megmondta hogy ha nem egyedi probléma, hanem lakóközösségre kiterjedő, akkor feleslegesen fizetjük ki a munkáját, mert nem csinál semmit, hisz átvándorolnak más lakásból a rovarok.


Ahogy írtad alattatok elhanyagolt életvitelű személyek élnek, így azoknál kellene kezdeni, de arra nem fognak pénzt áldozni, ahogy a felettünk lakók sem foglalkoztak vele azokban az időkben, és ezzel a problémával küzdöttünk talán 5-6 évig... Voltak összetűzéseink velük, még ők akarták feljelenteni faterom, amiért elmagyarázta nekik két pofon kíséretében hogy változtatni kell, rendőrök is járkáltak sokat, Míg ki nem lakoltatták őket, utána kijöttek az önkormányzattól egy ingatlan állapotfelmérésre és akkor derült ki hogy fertőtleníteni is kell az egész ingatlant mert így eladásra nem kerülhet, ezt is a házmestertől tudtuk meg.

Amikor neki álltak kiüríteni a lakást, majd elkezdték felújítani, akkor még egy ideig próbáltak menekülni a csótányok, persze lefelé, de utána megszűnt a gond.


Én megfogadtam hogy soha többet lakás, hisz összezárva más lakókkal, lehetetlen más helyett tartani egy higiéniai szintet.

2019. aug. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondjátok fel a szerződést a körülmények miatt!
2019. aug. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ez is a része egy paneléletnek...
2019. aug. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
"Ez is a része egy paneléletnek..." kösz, de nálam nincs csótány, pedig egy rendetlen disznó vagyok
2019. aug. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Fel kell mondani a szerződést, akkor majd észbe kap a főbérló
2019. aug. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

" kösz, de nálam nincs csótány"


Az összes paneles szintén ezt meséli...

...miközben jönnek az ilyen kérdések a gyíkra.

2019. aug. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%
7 vicces vagy, 13 éve itt lakom, de csótányt még nem láttam, hacsak nem nevezzük csótánynak azt aki a pince folyosójára kakált egy ideig, bár annak is csak a végtermékét láttam
2019. aug. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
94%
Bocsi, ott hagytam az exem és most elszaporodott! Kill it before it lays eggs!!
2019. aug. 13. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A tényszerűség kedvéért: nem panelban lakunk, de egy hónap alatt harmadszor hívtuk a csótányirtókat. Épp az imént ment el a fickó és azt javasolta, hogy következőre forduljunk a közös képviselőhöz. Mert akkor majd minden rendben lesz. Köszi a válaszokat egyébként.
2019. aug. 13. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!