Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerettek Budapest lakni?...

Szerettek Budapest lakni? Milyen az élet?

Figyelt kérdés
Olyanok véleményére is kíváncsi vagyok aki régen ott lakott. Én 5 évet voltam fenn suli miatt, de valamiért nem tudtam megbarátkozni a várossal...Szórakozni tényleg lehet, mert ezeregy ilyen hely van, de a város nekem kicsit nyomasztó.
2019. aug. 20. 10:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én sajnos itt nőttem fel, bár nem ez a születési helyem. Álmom innen elköltözni, hogy lekerüljön a város neve az igazolványaimról.



Nekem alapból nem való a városi lét.

Utálom, hogy a belvárost leszámítva semmi sincs közel és mindenért minimum fél órát kell utazni.

Utálom, hogy eléggé bent lakva 3/4 óra is lehet egy munkahely, iskola. Külsőbb kerületekből 1-1,5 óra.

Utálom, hogy egyre kevesebb a fa.

Utálom, hogy lassan fejlődik a tömegközlekedés. Utálom, hogy 1,8 km villamosvonal építése 1 év 8 hónap, egy metrószakasz felújítása másfél év és hogy kormánytól, főpolgármestertől függetlenül minden csúszik és nem olyan minőségben valósul meg. Utálom, hogy minden főpolgármester bejátsza, hogy klíma nélkül rendel járműveket (Combino, orosz metró), hogy aztán médiahiszti téma lehessen belőle.


Utálom a bődületes tömegnyomort, hogy a Nagykörúton és attól beljebb kvázi sodor az ár, de kívül se sokkal jobb.

Utálom, hogy a tömegnyomor miatt egyeseknek annyira kicsi az intim szférája, hogy ha nincs rá ok, akkor is olyan közel jönnek, hogy kvázi hozzám érnek.

Utálom, hogy nincs saját kertem, az összes használható park meg olyan szinten tele van, hogy kizárt a pihenés.

Utálom, hogy a belvárosban sűrű a beépítettség, az utcákat nem szegélyezik fasorok, az emberáradat meg szinte összeér.



Nem szeretek itt lakni, részben mert túl nagy és túl sok az ember, részben pedig a város néhány rossz "adottsága" miatt.

2019. aug. 21. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Már a Rákóczi tér is egészen más, mint régen. Sokkal nyugisabb, biztonságosabb hely lett.
2019. szept. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!