Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Vidéken élők! Nincs elegetek...

Vidéken élők! Nincs elegetek a vidéki életből?

Figyelt kérdés

Vidéken élek egy pár ezres kisvárosban. Tanulmányaim alatt Budapesten éltem, utáltam, mert koszos, büdös város, de az itteni életből is kezd elegem lenni.


Biciklizés szempontjából nagyon jó, vannak bicikliutak, tiszta a levegő, de egyszerűen olyan kihalt hétvégén, hogy hihetetlen: szombat délután is gyakorlatilag üresek az utcák, kocsmákon kívül nincs semmilyen hely, ahova be lehetne ülni.

Az emberek többsége elég igénytelen - tipikus mackónadrágban elcsoszogok a boltig sörért típus - , akikkel nem nagyon lehet normális programot szervezni, vagy legalább beszélgetni bármiről, bár nagyon nem is látok már korombeli 30 év körüli fiatalt, rengetegen elmentek külföldre, vagy Bp-re költöztek.


Némi fejlődést azért látok, egyre többen bicikliznek, futnak, de egyszerűen "lemaradokvalamiről" érzésem van folyamatosan, azt tervezem, hogy egy külföldi kisvárosba költözök, de hosszú távon biztos nem szeretnék itt élni.



2019. aug. 23. 09:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%
Vidéken élek, nagyobb városban. Hétvégén itt sincs semmi, de legalább lehet pihenni. Na meg senkit sem zavarunk azzal, hogy éneklünk, egyedül a közvetlen szomszéd hallja, de nincs ellenére.
2019. aug. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
Gyere Pécsre! Igazából mindenki pécsi szeretne lenni, csak van, aki még nem tud róla.
2019. aug. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Én egy több tízezres városban élek és pont jó, ha kevesebben lennének én is megunnám, pláne ha csak pár ezren. Budapestre biztos nem költöznék. Költözz inkább egy másik városba.
2019. aug. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
58%

Külföldön sincsen kolbászból a kerítés...

Én megyeszékhelyeket javasolnám. Nincsenek orbitális tömegek, megy a nyüzsgés, és vannak lehetőségek is a kikapcsolódásra.

Szerintem megérne egy próbát ;)

2019. aug. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%

Egyetértek. Ahol én lakom, még 1000 lakos sincs. Viszonylag csendes és tiszta, de kb. ennyi. Idősebbeknek talán ideális, de egy fiatalnak rémálom, bele lehet őrülni az unalomba és az elszigeteltségbe. Az itteniek nagy többsége alkoholista, igénytelenek, bűzlenek, ennek ellenére igencsak lenézőek. Egy értelmes mondatot nem lehet váltani velük, mert ha csak megsejtik, hogy 80 fölött van az IQ-d, már lehurrognak és még te érzed magad rosszul.

A városoknak is megvannak a maguk hátrányai (nem is kevés), de ott legalább élsz. Itt csak létezel. Szerintem.

2019. aug. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%

Arányaiban a nagyvárosban is ugyanannyi alkesz van, csak ott nem látod őket mindennap és jobban beolvadnak.

A zaj pedig a szomszédtól függ. Aki mellé fűrésztelep, süket vagy kiccsalád költözik, az máshogy éli meg a csendes vidéki életet.

Ezeket már régen sem a bulis-beülős fiatalok lakták, hanem az öregek és öregnek nevelt gyerekeik, akiknek a legnagyobb buli a falunap. A többi pedig már az iskola alatt elköltözik nagyvárosi kollégiumba, vagy később megy el.

Mivel ilyen helyeken az autó kvázi kötelező kellék, ezért ne legyen hiányérzeted, szépen gurulj be a közeli városba szórakozni. Akkor a városi nyüzsit is megkapod és a falusi csendről sem kell lemondanod.

2019. aug. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
32%
Budapest külkerületében élek, szinte vidék, így a városközpont messze van, és igazából beljebb vágyom én is, 25 vagyok és nem tudom elképzelni hgy órákat utazzak eg ymoziért, vagy hogy ne tudjak beülni valahova a barátokkal. Az ország vízfejűségét szörnyűnek tartom, emiatt is van amit írsz, mindenki jön fel ide országon belül, mert élet, fiatalok, programok akár kulturális, akár szórakozás az idefent van, és az igényesség itt sincs sajnos az egekben. Európai nagyvárosokban a legelső ami feltűnik mint különbség az mindig a nyugdíjasok, valahogy odakint nem otthonkában húzószatyorral totyogó nénik bácisk vannak, hanem idős hölgyek és urak, hihetetlen különbség, nyilván valahol a pénz is oka ennek, de nem kizárólag sajnos.
2019. aug. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én egy kisfaluban lakom, utàlom. Mindenki ismer mindenkit. Szóval nem lehet úgy kimenni az utcàra hogy ne talàlkozz kellemetlen emberekkel. Pestre viszont én se mennék. Kisvàrosban szeretnék élni.
2019. aug. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs, én az "unalmat" és csendet szeretem, lehetőleg egyedül.
2019. aug. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én falum lakom,megyeszékhely mellett.Városba soha nem mennék.Busszal is fél óra a városközpont.Mondjuk én már kibuliztam magam.Sokan költöznek ki nálunk a városból.Igaz itt sincs már semmi,de a közelben rengeteg szórakozási lehetőség van.
2019. aug. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!