Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Új szomszédunk lett, de...

Új szomszédunk lett, de hónapok óta nem mutatkozott be nekünk, kinek kéne neki vagy nekünk?

Figyelt kérdés

2019. okt. 2. 00:06
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
68%

Még az előző hozzászólásomhoz.

Ez lenne a protokoll, ha új szomszédod érkezik:

Odalépsz és udvariasan bemutatkozol.

Felajánlod, hogy ha van valami kérdése a környékkel kapcsolatban vagy segítségre van szüksége csak szóljon és ha tudsz segítesz.

Ennyi.

Aztán a többi kialakul.

(Arra várni, hogy az újonnan érkező kezdeményezzen, az gáz, de minimum udvariatlanság az érkezővel.)

Az újonnan érkező ─ általában ─ csupán azért fogja vissza magát, mert nem szeretne tolakodónak tűnni.)

2019. okt. 2. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
54%

Az utolsoval is egyetertek, de igaz lehet az is hogy nem izgatja a dolog.


Te pl szoktal muzeumba jarni? Nagyon sokan nem. Pedig SZERINTEM ez kene legyen egy alap erdeklodes. Megis elfogadtam hogy masok vagyunk mas igenyekkel es nem kattogok azon, mast miert nem erdekel a kultura...

2019. okt. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
56%
Utolsó, alapvető illemtan, MINDIG az újonnan érkező köszönti a már ottlévőt, nem pedig fordítva.
2019. okt. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
63%

#13:

Ha valaki nem túl barátkozós, nem fog bemutatkozni automatikusan, bárhová költözik. Az meg, hogy mi illik, arra az emberek többsége magasról tesz.

2019. okt. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
67%

Én Budapestről költöztem falura a családommal és a költözés után másnap bemutatkoztam a mellettem és a szemben lakóknak.

Nekem így volt a normális.

De ha panelbe költöznék, ott is bemutatkoznék a közvetlen szomszédságnak, bár tudom, hogy ez manapság nem divat, de ettől én nem leszek kevesebb és komfortosabban érezném magam.

Hozzáteszem, hogy egyébként nem vagyok szomszédolós.

2019. okt. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
42%

Kérdező, lehet, hogy csak egyszerűen bunkók.

De az is lehet, hogy amerikai filmekből tanulták a "jó modort" és elvárnák, hogy ti menjetek a kezetekben egy házi pitével, vagy gyümölcskosárral bemutatkozni! :D

2019. okt. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 THK válasza:
34%

Nem mindegy a helyszín.


Ha nagyvárosi (pláne lakótelepi) lakásról vagy magánházról van szó, bár ott is illene (és praktikus) ismerni a szomszédot, de teljesen megszokott ha nincs így.


Faluhelyt, pláne tanyán azonban már egészen más, ott nem jellemző ilyen viselkedés, a közvetlen szomszédok szokták ismerni egymást. Mi is körbementünk kiköltözés után.

2019. okt. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
72%

Erről most eszébe jutott egy gyerekkori történet.A szomszédunkban költözött egy idős bácsi. Soha senkinek nem köszönt,ha ki is jött az utcára,amint valaki megszólította,azonnal ment is be. Elkönyvelte az egész utca,hogy egy mogorva öreg ember. Egy idő után már senki sem foglalkozott vele. Később kiderült,hogy autóbalesetben elvesztett mindenkit. A fiát,menyét,és a két kisunokáját.

Most nem azt mondom,hogy itt is ez van,de ez annyira belémégett,hogy azóta ha látok egy szótlan embert,akkor nem az jut elsőnek eszembe hogy bunkó.

2019. okt. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
41%
Kérdező, te munkanélküli vagy, hogy ennyire unatkozol? Értsd meg, nem vagyunk egyformák, engem is hidegen hagynak a szomszédok, köszönünk egymásnak, aztán kész. Az meg már egyenesen ijesztő, hogy hónapok óta ezen kattogsz és kérdést írsz ki. Ugye te is az a fajta szomszéd vagy, akinek mindhol ott lóg az orra és el se mozdul az ablakból? Nincs értelmesebb dolog amivel foglalkozz?
2019. okt. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
58%
Természetesen nektek, mert téged érdekel ez a kérdés.
2019. okt. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!