Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Új szomszédunk lett, de...

Új szomszédunk lett, de hónapok óta nem mutatkozott be nekünk, kinek kéne neki vagy nekünk?

Figyelt kérdés

2019. okt. 2. 00:06
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
köszönöm, valóban megfigyelés alatt állnak néha-néha
2019. okt. 2. 20:23
 22/35 anonim ***** válasza:
77%
Ez elég gáz. Nem lennék rá büszke.
2019. okt. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
79%
A napokba költöztem egy viszonylag jó környékre. Már a pakolásnál felajánlották a szomszédok, hogy jönnek segíteni, ha szabad, meg ajánlották, ha valamire szükségünk van csak szóljak. Az egyik szomszéd még a Wi-Fi jelszavát is megosztotta velünk, amíg nálunk is beköti a szolgáltató. Nekünk a sok cécó mellett nem nagyon jutottak eszünkbe a szomszédok, de látszott, hogy nem is várták el hogy mi hajbókoljunk, látták mennyire elfoglal minket a költözéssel járó rengeteg teendő.
2019. okt. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
37%
Legközelebb, ha összetalálkozol vele a lépcsőházban, köszönj nagyon menj oda hozzá és kérdezz rá hogy ugye ő lakik melletted... után mondhatod neki, hogy jaj de jó végre megismerni, mutatkozz be és mondd neki, ha kell egy kis só vagy cukor mert elfogyott, nyugodtan csengessen át. Ennyi. Ne kattogj a dolgon, hanem cselekedj ha zavar valami. Nyilván neki kellett volna bemutatkozni költözés után, de a mai világban már nem kell ezzel foglalkozni. Legyél kedélyes és majd lesz valahogy. Ha megcsinálod legalább utána már nem fogsz kattogni a dolgon.
2019. okt. 3. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 gabesz147 ***** válasza:
32%
Több hónap után már elég gáz kezdeményezni. Neki kellett volna bemutatkozni, szerintem, de fordítva is elment volna - időben. Hagyd úgy, ahogy van, majd idővel megoldódik egy váratlan szituációban. Nekem is volt szomszéd, aki nem mutatkozott be, de köszönés azért volt,évekig, most már tegeződünk, szerszámot kért kölcsön, - normális szomszédi kapcsolat.
2019. okt. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 Földesi Éva válasza:
9%
Van MÉG egy dolog. Lehet, hogy siket vagy hallássérült. Ők gyakran szégyellik a hangjukat, mert pl.a család rájuk szólt hogy"csúnya". Azt mondom én is, hogy MOSOLY köszönés, aztán ha ő nem reagál, akkor nem. Lehet, hogy depressziós... Hajrá.
2019. okt. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 orig ***** válasza:
86%

Nekem a majdnem 80 éves anyukám költözött be faluról, ahol mindenki ismer mindenkit, egy városba, egy 10 emeletes panelba, egyedül lakik a lakásban. Én nem tudom, hogy milyen volt előtte ott az élet és a kapcsolatrendszer, csak azt tudom, hogy kb. 2-3 hónap múlva szinte az egész házzal összebarátkozott, mindenkivel köszönő viszonyban van, liftben, az utcán, a parkban. Néhánnyal még össze is járnak (főleg idősebbek) néha beszélgetni. Persze nincs senkinek se a terhére. Ő így tanulta falun, így csinálja ott is, és mindenki szereti, köszönti, megszólítja. Ilyen is van. Minket is arra tanított, hogy mindenkivel legyünk udvariasak, és legalább köszönjünk egymásnak a környezetünkben.

Köszönöm, hogy hozzászólhattam, csak egy ide kapcsolódó élményemet szerettem volna elmondani.

2019. okt. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim válasza:
16%

,,Alapvető illemtan, MINDIG az újonnan érkező köszönti a már ottlévőt, nem pedig fordítva."



Ez így van!

Mellénk is költözött egy család egy éve, és egy szót se szóltak azóta sem: mi még akkor itt éltünk amikor tyúkok kapirgáltak a dombokon errefelé, meg amerre a szem ellátott, mezők voltak: most beépült ez az egész környék és a sok újgazdag gyökeret kell elviselnünk hogy itt teszik magukat mintha az övék lenne az egész utca

2019. okt. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
81%

#28

"itt teszik magukat mintha az övék lenne az egész utca"

Akárcsak te? Hiszen te már akkor ott éltél amikor tyúkok kapirgáltak...

2019. okt. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 Hozé don Padrafos ***** válasza:
68%
Amikor összefuttok, rákérdezel: ugye maga lakik a szomszédban? Bemutatkozol,és ennyi. A mai világban semmi érték nem fontos, ami régen az volt, pl illemtan, helyesírás, udvariasság, figyelmesség. Ez a sok "kacat" a lúzerség kategóriába tartozik, és ezek miatt vannak, akik nem sikeresek az életben. Mások képesek ezeket a láthatatlan korlátokat átlépni, és téged kényszerképzetes betegnek tartanak, és pl őket cumizzák a nők vadállat módjára, meg őket mutogatják a TV-showk-ban, aztán 8 osztálya sincs meg valamelyiknek. Soha ne izgulj, ha illetlent csinálsz, főleg utólag ne rágódj rajta, mert másokhoz képest, akik sportszerűen bunkóskodnak, a tiéd eltörpül, ráadásul még rákot kapsz az örökös önhibáztatástól, és ezért mások még RÖHÖGNEK is rajtad! Sz/\rjál kicsit többször bele a dolgokba, mert mások konténerrel szórják rád a trágyát 7/24-ben, és élvezik, hogy te hagyod. Mindenkinek ezt tanácsolom.
2019. okt. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!