Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti milyennek látjátok Budapestet?

Ti milyennek látjátok Budapestet?

Figyelt kérdés

2019. okt. 22. 17:00
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
88%
Ja igen, Budai-hegy és a Duna (a hídakkal együtt) nagyon nagy hangulatot adott mindig.
2019. okt. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 Sunshinedoll ***** válasza:

Én összességében szeretem.

A kost, a közlekedési dugó, a betontenger annyira nem tetszik, viszont változatosak és egyediek az emberek, nem néz ki mindenki egyformán, sokszínűek, jófejek és jó szabadidős lehetőségek vannak a városban.

2019. okt. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Olyan, mint amikor Las Vegas megjelenik Vlagyikavkazban: egyik része csili-vili, de a köztes részben többnyire tré.
2019. okt. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Imádom. Vidékiként nekem nagyon új volt ez a folyamatos pezsgés, rengeteg ember, az élet még este sem áll meg, sőt!

A közlekedést szeretem, hogy rengeteg féle képpen eltudok jutni A-ból B pontba, nem kell órákat várnom, hanem egész sűrűn jönnek a járatok. Igaz, csak egy évet éltem ott (sajnos :(), de hatalmas nagy késéseket nem tapasztaltam, mint itt Debrecenben. Itt nagyon sokszor kimaradnak a buszok, és olyanok, ami amúgy is félóránként jár. Bravo. És 10 után megáll az élet közlekedés terén, nem úgy mint Budapesten. Nekem maga a város is tetszik összességében: a Duna, a hidakon sétálás, a Budai vár környéke, a Szabadság-hegy, a Normafa, Hősök tere, Andrássy, az esti kivilágítás és napestig tudnám sorolni. Imádom, hogy millió féle üzlet van, tuti hogy mindent megtalálok, amit csak akarok. Ott érzem magam igazán jól! Szórakozási, kikapcsolódási lehetőség is kismillió, soha sem unatkoztam! Imádom a fürdőket, a parkokat is. Sok féle munka lehetőség van, diákként is egyszerű volt munkát találni: fürdőket ajánlom, nagyon szerettem! Illetve már normál felnőtt munkát is találtam könnyen. Sajnos elkellett jönnöm, de vissza fogok térni pár éven belül.

2019. okt. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Everything is very good, everything is very nice.
2019. okt. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Koszos.

Sok a koldus, arab, török.

Bunkók az emberek.

Dugó mindenütt.

2019. okt. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
A város szép, csak túlnyomó hányadában igénytelen, öntörvényű, psychopata állatok lakják.
2019. okt. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
27%

Nagyjából a Hungária körúton belül már egybefüggő embertömeg, embermassza.

Lassan fejlődik, lepukkant, koszos.

A tömegközlekedés különösen lassan fejlődik.

Lassú eljutni egyik részéről a másikra.

A közbiztonság nem csapnivaló, de lehetne jobb is.

Állítólag nagy a szmog, bár ha így is van, az én életmódomhoz kb ez az utolsó rizikófaktor.

2019. okt. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
63%

Negatív:

Mindenhol tömeg, zajos, büdös, drága, a járdán állandóan jelen van az előző esti hányás és sz..r, amerre a szem ellát firkák, rongálások és szemét, rengeteg a csöves és a creepy ember, rossz levegő, lepukkantság, minden nagyon lassan halad (közlekedés, vásárlás, ügyintézés stb), mindenhol beton, sok az ocsmány épület, külön kirándulás kijutni a városból, és zöldet látni.


Pozitív:

Jó fizuk, a metróval többé-kevésbé(?) normálisan lehet közlekedni, minden közel van, bank, gyógyszertár stb van nyitva 4 óra után is, könnyebb kajáldát találni speciálisabb diétával. Vannak szép részek, épületek a városban.


5 évig laktam itt albérletben, a végére már állandósult a depresszív hangulat nálam, gyűlöltem. Most bejárok minden nap és itt dolgozok, így viselhető, de jól esik a nap végén hazamenni egy normális településre.

2019. okt. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 ququcs válasza:
88%
A turista látványosságokon kívül - ami tényleg szép - a város zajos, koszos és rengeteg lerobbant épülettel teli.
2019. okt. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!