Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit gondoltok, kinek van...

Mit gondoltok, kinek van inkább igaza?

Figyelt kérdés

Adott két szomszéd:

Alapból egyikük sem szokott hangoskodni, ám az egyik félévente-évente tart egy nagyobb, hangos, éjszakába nyúló bulit.

A szomszédja jogosan hívná a rendőrséget, még úgy is, hogy tudja, az illető tényleg nem rendszert csinál ebből, hanem 1x-2x ünneplnek jobban?

Kinek van igaza? A bulit tartó szerint joga van a saját telkén összejövetelt tartani, ha ez nem is gyakori.

A másik szerint viszont nem zavarhatja őt a szomszédja éjfél után egy napot se.


2019. okt. 27. 09:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem az évi 1-2 buli simán belefér. (Persze ez csak az Én véleményem)
2019. okt. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A szabály az szabály, akkor is ha évente cdak 1x-2x csinálja. Azt csinál amit akar, de az nem járhat indokolatlan zajjal. Az éjszakai zene, ordítozás nem indokolt.
2019. okt. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Elegánsabb megoldás lenne a konszenzus. Buli előtt átmenni a szomszédhoz és megbeszélni vele a dolgot, hogy ekkor meg ekkor buli lesz, viszont ebben az időpontban már nem fogunk hangoskodni.
2019. okt. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem is az lenne a legjobb megoldás, ha szólna előtte a bulizó a szomszédnak, hogy ekkor és ekkor lesz a buli ennyi és ennyi ideig. Csak persze tartsa meg, amit ígért. A szomszéd meg ennyit sztem el fog viselni, ha előre tud róla.
2019. okt. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
A nyugalomhoz való jog előrébbvaló, mint a bulizáshoz való. Ha buli utáni napokon reggel hattól-délig meg a másik szomszéd zajong, akkor mennyire lenne toleráns a bulizós szomszéd? Hiszen csak évente kétszer őrjöng a másik..
2019. okt. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hivatalosan a nem bulizónak.

Gyakorlatilag jobb lenne kompromisszumot kötni. Ha tényleg ilyen ritka, én el tudnám képzelni azt is, hogy ha a nem bulizó tudja, hogy elmegy (pl. hétvégére), akkor szóljon át (ne egy nappal előbb) a szomszédnak, hogy "X napokon nem leszek, bulizzatok nyugodtan"

- ha olyan a viszony köztük, hogy el meri mondani, hogy elutazik

- ha a buli nem családi ünnephez kötött

Persze, gyakoribb, hogy ilyenkor a bulizós szomszéd átmegy előtte pár nappal egy üveg borral vagy valamivel és előre szól (meg elnézést kér a zavarásért) - esetleg áthívja a szomszédot is:)

2019. okt. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen jellegű. Én a hangos másnap reggelig, délig tartó zenés bulinál is figyelembe veszem, mennyire hallatszódhat át, és ha lehet azt, hogy ki mennyire alszik nehezen, meg előre szólok, rákérdezek, mennyire fogjuk vissza magunkat.

Ismerek olyat, aki évi ugyanígy 1x-2x csinál olyat, hogy hajnali egyig, amíg nem rendelnek taxit, h menjenek városba végtelenül figyelmetlenül hangoskodnak. A zene hangereje akkora ami az ő fülüket még éppen nem bántja. Le se fossák, hogy ki milyen alvó, mennyire zavaró, vagy, hogy a lakásban akár több kisgyermekes család van. Olyan hangos felhorkanások, vihogások, konkrét üvöltözés.., de tényleg, teli erőből felüvöltések 22-1ig, mintha egy tanyán élnének, közben alul felül, mellette szomszéd, kisgyermekkel, szoptatós anyával, aki egy neszre is felkel. Ugyanennél amikor egyik szomszéd lemegy, a folyosón is nevetve felüvölt. Amikor azt mondom, hogy konkrétan, akkor értsétek is úgy..; konkrétan 0, semmi figyelmesség.

Szóval... ezekből tevődik össze, kinek van jobban igaza.

Így látatlanban azt mondom, annak, aki nem tud pihenni, mert a szomszéd olyan mértékben űzi az ipart, ami a figyelmetlenségbe belemegy/erősen belegázól. Ilyenkor ha 100 évente egyszer csinálná, az is sok, mert egy végtelen időn át is egyszer ilyet csinálni sok.


Remélem érthetőek a tényezők.

Előző lakásom ikerház volt papír falakkal. Ott is volt, hogy éjszaka hallottam, hogy megy a buli beszélgetést is értettem, még is a hahotázó nevetéstől, a zenén keresztül, az ingererős beszéd is olyan volt, hogy ha éppen nem kell wcre menjek, akkor semmit se veszek belőle észre másnapra. Ugyanígy nálam, sose volt se átjövetel, még átkopogás sem, pedig még kamaszként is volt ilyen helyzetem, pár haverral, zenés végigbeszélgetős móka.

Egyszerűen valaki aberrált, figyelmetlen paraszt, vagy nem. Ennyi az egész.

2019. okt. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj ugye ezzel is, hogy mindenki "csak" évente 1-2 napot zajong amiből össze jön, hogy szinte soha nincs egy nyugodt este, hétvége.
2019. okt. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A másiknak van igaza.Éjfél után ha zavarja a hangoskodás,hivhatja a rendőrséget.
2019. okt. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

1. Illik IDŐBEN (ne 1 nappal előtte) jelezni, hogy buli lesz.

2. Este 10 után illik halkabbra venni a hangerőt, vagy csendesebb elfoglaltságot, játékot találni.


Nem tudhatod, mikor kell a szomszédoknak másnap felkelniük. Zajban nem lehet pihenni, aludni. Lényegtelen, hogy mennyire ritkák vagy gyakoriak ezek a bulik.


Pár éve egyik hétvégén 1 napos buszos utazásra mentem, 4-kor kellett kelnem hajnalban a buszhoz, pont azon az éjjel az egyik szomszédom jó erős hangerőn hallgatott valamit éjszaka. Szerinted mennyire voltam kómás ébredéskor? Még kellemetlenebb, hogy a panel mindenfelé viszi a hangot, így nem mindig lehet egyértelműen megállapítani, hogy melyik szomszéd csinálja a zajt.

2019. okt. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!