Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti milyen fejlődéseknek,...

Ti milyen fejlődéseknek, milyen kezdeményezéseknek örülnétek a saját településeteken? Milyen városban éreznétek jól magatokat?

Figyelt kérdés

A választás kapcsán merült fel bennem a kérdés, mert egy új polgármesterünk lett, új képviselőkkel. Most elég nagy feszültség van a városban, mindenki erről beszél és mindenki mutogat a másikra, megy a veszekedés. Ami számomra nagyon érdekes, hogy eléggé más nézetei és igényei vannak az embereknek, úgyhogy erre is vagyok kíváncsi, hogy ti mit láttok jónak és minek örülnétek a saját lakóhelyeteken.


A régi polgármesterünk rengeteg rendezvényt és különféle programokat szervezett a városban és környékén mindenféle korosztálynak (gyerekeknek, időseknek egyaránt) és csoportnak (pl. roma, sváb, székely programok is voltak), pl. voltak túrák, bornap, város hete programsorozat, sport napok, koncertek, főzőversenyek, családi hétvége, előadások, tánc estek stb. Ezeken a programokon nyilván ment az etetés-itatás is, mindenfélét adtak az embereknek a gyümölcsöktől kezdve, boron át, a főtt ételekig mindent. Volt helyi média (újság és tv) a városban, pl. mindig volt híradó és közvetítették a fontosabb történéseket a városban, készítettek interjúkat, közölték a felhívásokat és közelgő programokat, közvetítették az önkormányzati üléseket is). Valamint azért felújítottak több épületet is (pl. iskolák, óvodák, bölcsőde, mentőállomás, rendelők), utakat és járdákat javítottak vagy segítséget nyújtottak hozzá, próbálták növelni a zöldfelületet (parkok, fák, virágok), tereket alakítottak ki a városban, szobrokat emeltek stb. Nagyjából mindenki ismerte a városban a képviselőkkel együtt, rendszeresen járták a várost és ki is kérték az emberek véleményét, lehetett velük beszélni.


Az új polgármester viszont ezzel ellentétes véleményt képvisel és rögtön megszüntette a helyi médiát, eltörölt több rendszeres programot is (pl. idősek estjei, bornap, túrák) és elmondta, hogy a jövőben nem lesznek ilyen programok, nem lesznek szobrok és parkok, mert ezek mind csak a látszat. Azt mondta, hogy ő kizárólag valódi fejlődést szeretne pl. épületeket felújítani (iskolák újbóli felújítása), új uszoda, sportpályák és templom építése vagy munkahelyek teremtése (pl. gyárak idecsábítása). Ő egyébként nem is helyi, tehát nem ismeri a várost és az embereket, jelenleg napi egy órát tölt a hivatalban.


Előre leszögezem, hogy én nem mondom, hogy minden tökéletes és idilli volt, mert ez messze nem igaz... A polgármester sem volt egy szent; az elvégzett munkák minőségében is lehetett azért itt-ott hibát találni; nem biztos, hogy mindig arra költötték a pénzt, amire kellett volna és nyilván a "kenyeret és cirkuszt a népnek" elv sem ismeretlen számomra. Engem és a családomat semmilyen érdek, kapcsolat vagy bármi egyéb nem köt hozzá vagy a képviselőkhöz, illetve nem is kaptunk soha semmilyen lekenyerező ajándékot, pénzt vagy bármi egyebet, a programok nagy részének sem mi voltunk a célcsoportja. Én nem is itt tervezem a jövőmet. Viszont én azt láttam, hogy nagyon sokaknak igenis fontos az, hogy legyen valami kis mozgás a városban (mert kisváros lévén itt más nincsen), el tudjanak menni a gyerekeikkel valami közös programra, az idősek is ki tudjanak mozdulni egy kicsit. Valamint szerintem a szép és rendezett környezet sem egy utolsó szempont. Vitathatatlan, hogy szükség van jó utakra, kellenek sportlétesítmények is, új munkahelyek (ami szerintem egy érdekes kérdés, mert betanított munka és szakmunka most is van bőven, "értelmiségi" munka kevesebb, viszont egy ekkora semmi közepén lévő kisvárosban szerintem nem is az a realitás), de nem gondolnám, hogy az emberek annak örülnek, hogy van egy templom egy kvázi halott városban és ennek már meg is vannak a jelei, mert nagyon nagy a háborgás...


2019. okt. 29. 11:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Én örülnék, ha lennének aszfaltozott utak, legalább 1 parkocska 2-3 paddal, és rendezve lenne a település adóssága, amit az előző polgármester felhalmozott. Jó lenne már, ha valaki tolná az ügyet, hogy lehessen egy zebránk a főúton végre.

+ lehetne valami rendet tenni már, mert jópár dologban a természet farkastörvényei uralkodnak a településen, sok a zavaró és/vagy veszélyes szabálytalanság

2019. okt. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én ezeknek örülnék:

- panelfelújítások támogatása

- környezetkímélő megoldások, megújuló energiaforrások kiaknázása (például napkollektoros világítás közterületeken, láttam már ilyet)

- járdák, utak felújítása, de NORMÁLISAN

- zöldítés

- összefüggő kerékpárutak

- szelektív hulladékgyűjtési lehetőségek bővítése (nálunk a lépcsőházban például van műanyag és papír gyűjtő, de lehetne szelektíven gyűjteni a fémhulladékot, üveget - törött pohár nem betétdíjas például, használt háztartási olajat is több helyen átvehetnének)

- sportolási lehetőségek bővítése, támogatása, akár rendezvények segítségével, szabadtéri sportparkok létesítése

- kutyás közösség számára lehetőségek (zárt kutyafuttató, ahol lehet)

- kisgyerekesek számára lehetőségek (játszóterek megújítása, ahol szükséges, újak kialakítása, ahol lehet és igény van rá)

- oktatási és egészségügyi intézmények fejlesztése, szükség esetén felújítás támogatása (korszerű, megfelelő eszközök hiányoznak, de van, ahol az épület is felújításra szorul)

2019. okt. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Részben koppintok:


- járdák, utak felújítása, kerékpárutak létesítése, forgalmas csomópontok ésszerűsítése


- kampány szerű szemétszedés, faültetés, egyéb közös programok, amik "nem kerülnek semmibe", még is a saját lakókörnyezetünkért teszünk közösen


- sportolási lehetőségek bővítése, támogatása, akár rendezvények segítségével, szabadtéri sportparkok létesítése


- új játszóterek és parkok kialakítása, ahova az ember ténylegesen szívesen megy ki gyerekkel


- oktatási és egészségügyi intézmények fejlesztése, szükség esetén felújítás támogatása


- önkormányzati épületek gyakoribb karbantartása


- közös területek gyakoribb karbantartása, rendszeres szemétszedés, fűnyírás, parkosítás


Az igények szerintem sokban függnek attól is, hogy hol lakik az ember. Hozzánk közel van Budapest, sok barátunk van a környéken, nincs igényünk helyi közösségkovácsoló programokra, nem is járunk ilyenekre. Ellenben lenne igényünk egészségesebb, szebb, igényesebb, élhetőbb környezetre.

2019. nov. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!