Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért nincs jogom dohányozni...

Miért nincs jogom dohányozni a saját erkélyemen?

Figyelt kérdés
A fölöttem levő szomszédom háborog hogy bemegy hozzá a lakásba a füst. Dehát istenem a füst fölfele száll akkor hova menyjen? Ő miért nem csukja be az ablakát ha zavarja? Tud valamit tenni ellenem jogilag? Ugyanis az erkélyem a lakásom része ott szerintem azt csinálok amit akarok.

2019. szept. 16. 16:55
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
11%
Sajnos már minden szabályoznak,esetleg egy rendőrt meg lehetne erről kérdezni, biztosan van rá valamilyen szabály.
2019. szept. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
60%

Tehát soha ne szellőztessen, hiszen sosem tudhatja, mikor szottyan kedved befüstölni az ablakán. Vagy talán neki nincsen joga a füstmentes lakáshoz, szerinted? Te mit szólnál, ha valaki állandóan az alattad lévő erkélyen sütögetne faégetésű sütővel, és állandóan bemenne hozzád a füst?


Vagy ha szerinted azt csinálsz, amit akarsz az erkélyeden, akkor pl. kecske levágása, a vér alattad lévő szomszédra folyatása is belefér?

2019. szept. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
47%
Maximálisan jogod van. Érdekes, amikor én laktam panelban, soha senkit nem érdekelt, hogy rám rázta a szőnyeget, bejött a szobába a pacalpörkölt szaga, csapkodták a liftajtót, stb. Ha szóvá tettem, akkor az volt a válasz, hogy költözzek el. Ezt meg is tettem. Ha vkinek nem tetszik a cigifüst, te is mondd neki, hogy szabad elköltöznie.
2019. szept. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
97%
Van jogod dohányozni a saját erkélyeden. Neki pedig van joga ahhoz hogy ne szeresse szagolni. Normális felnőtt emberek módjára próbáltátok már ezt megbeszélni, találni valami megoldást vagy csak az ovis beszólogatásig jutottatok? :)
2019. szept. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
41%
Ha a tied a lakás, akkor teljes mértékben jogod van azt tenni a lakáson belül, amit akarsz. Másnak van-e joga hétvégén reggel 8-kor elkezdeni fúrni, hogy arra ébredjek? Van. Tehetek ellene valamit? Legfeljebb megkérhetem, hogy ne csinálja, de jogilag semmit. És ez társasházon belül mindenre vonatkozik. Annyi, hogy ha 10 után hangos zaj van, akkor csendháborításért lehet jogilag panaszt tenni. Mondd meg a szomszédodnak, hogy tanuljon meg társasházban élni, vagy találjatok ki rá valami módszert. Mondjuk nyisson ki egy másik ablakot és ne azt, ami az erkélyed fölött van.
2019. szept. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
77%
2# Miskolcon ilyen jelenségek elő fordultak már :-D
2019. szept. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
25%
Hagyd, hadd háborogjon. Most még dohányozhatsz az erkélyeden. Jogi lehetőségei nincsenek.
2019. szept. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
39%
Persze a szomszédot mindig lehet korlátozni ne a másiknak mindent lehet!
2019. szept. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
75%
Ilyenkor mindig vissza kérdezek, hogy te miért is nem a saját lakásodban dohányzol? Ja, hogy zavar a füst? Nincs több kérdésem.
2019. szept. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
63%
Jogod van ott dohányozni, neki meg joga van birtokvédelmi eljárást kezdeményezni.
2019. szept. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!