Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapest élhetetlen már?

Budapest élhetetlen már?

Figyelt kérdés
Egyre jobban veszem észre hogy már túlzsúfolt a város sehova nem lehet eljutni nyugodtan tömegközlekedéssel, vagy autóval hogy az ember nem stresszeljen. Hétköznap olyan mintha az emberek nem dolgoznának nincsenek holtidőszakok. 2013-ba költöztem fel ès olyan 2016 óta veszem észre hogy egyre gázabb akkor nem volt ilyen. Fontolgatom hogy el kéne költözni valamilyen agglomerációba vagy messzebb egy vidéki városba vagy községbe csak nem tudom mennyire lenne jó a munka szempontjából. Mindenki Budapestet mondja a munkahely kánaánjának de szerintem ez csak demagógia én szerintem. Egyre több olyat hallok hogy akiknek van esze valamilyen vállalkozást csinál és vidéken is megél. Ti is így vagytok ezzel?
2019. nov. 16. 11:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
47%
Én, itt Budán, szépen elvagyok.
2019. nov. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
31%
Nyugodj meg, Kecskeméten is ugyanilyen nehéz közlekedni, pedig ez bőven nem Pest
2019. nov. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
54%

Vidéki vagyok, de szoktam járni Budapestre. Szerintem tényleg zsúfoltabb lett. Hiába költöznek ki egyre többen agglomerációba, ha úgyis bejárnak minden nap és egyre többen költöznek be 1-1 lakásba a városban.

Nálunk meg a dolgok ellenkezője van: Itt kevés a munka, a helyi cégek lent tartják a béreket és sokan mennek a fővárosba. Régebben többen voltak hétvégén a sétálóutcánkon, most meg alig.

Plusz egyre több a kattos. Mindenki jobban siet, mindenki türelmetlenebb és hasonlók.

2019. nov. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
68%
Szintén a hegyes/dombos vidéken, mint az első. Itt minden rendben van. A belváros nyilván problémás.
2019. nov. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
65%

Budapest és Budapest között is van különbség. Én, ha nem a pénz lenne a gond, biztosan nem költöznék el a fővárosból, ha egyszer megszokod az ottani kényelmet, hogy 5 percenként jön busz, éjjel is van élet, és el tudsz jutni A pontból B-be kocsi nélkül is, szerintem nehéz lenne megszoknod az agglomerációs életet.

Én agglomerációban éltem egész életemben, és kb. a fél életem Budapestről ki-be utazgatással telik el, ez a lelki állapotra is kihat.

Szerintem az a legszerencsésebb, ha fél órán belül el tudsz jutni a munakhelyedre/iskolába/ahova gyakran menned kell.

Ez csak az én személyes tapasztalatom a saját városom alapján, vannak fejlett infrastruktúrúájú, élhető vidéki nagyvárosok is, ha ott találsz munkát, és eleged van a pesti életből, akkor lehet előnyödre válhat a költözés.

2019. nov. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
A kérdező szerintem cigányfaluba szeret élni ahol még bolt sincs,és állandóan rettegni kell,mert naponta belédkötnek..
2019. nov. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
56%
Nyugi, már Kaposváron is van dugó meg én aki tű pontos , elkésik, bár itt is lehet csinálni frankó vállalkozást , ha van kezdőtőkéd. :) meg ötleted. Teszem hozzá, Kaposvárról lassan mindenki menekül, de azéet zsúfolt lett az utóbbi időbe.
2019. nov. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
56%
Ugyanígy látom, túlzsúfolt sajnos.
2019. nov. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nekem az a szörnyű, hogy több idő sokszor átjutni a varoson, mint amennyi idő eljutni a Balaton másik végére. Akkor dugó volt egyszer abban a belvárosban, hogy 1,5 óráig haladtunk 50 m-t. Kiábrándító. Es ez volt nappal, nem a reggeli csúcsforgalomban. Hat ha még ott kellene dolgozni és eljutni a munkahelyig...a parkoló helyek kereséséről meg ne is beszéljünk.
2019. nov. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
19%

Zártpályás járatokkal is sokszor lassú a haladás.



Iszonyatos tömegnyomor van, és meggyőződésem, hogy az ország vízfejűsége miatt.

Kíváncsi lennék, hányan lakhatunk, tartózkodhatunk itt - tehát beleszámítva a nem lakcímártyásokat is.


Azt én is észrevettem, hogy 11-kor, 1-kor, 2-kor is sok helyen közel ugyanakkora nyüzsgés van, mint este 6-kor.

Ok, hogy nem mindenki hétfőtől-péntekig dolgozik, de ekkora arányban nem?


Aki nem szereti a tömeget, annak egy tortúra ez a város. És 50 métert nem lehet megtenni, hogy ne legyen az, hogy a szemből jövők ne engedjenek el, valaki nálad lassabban (!) menő ne akarjon fellökni stb.


Autós szemszögből nem tudom, én pont egyre járhatóbbnak látom az utakat. De gyalogosként nyilván más.

Nyilván minden nagyvárosban alakulnak ki dugók.

2019. nov. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!