Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Csak én érzem azt, hogy...

Csak én érzem azt, hogy Sopron egy élhetetlen kilátástalan hely, egy átlag ember számára?

Figyelt kérdés
Az albérlet, és lakás árak mostanra olyan magasak hogy teljesen lehetetlen egy huszonéves fiatalnak önnállósodnia, ha az átlagos 90-110 ezret keresi, és nem ingázik ausztriába mint a többség. Lassan úgy érzem magam, mintha egy milliomosnegyedbe tévedt koldus lennék, pedig itt születtem, itt nőttem fel. Az volt az álmom hogy 25 éves koromra lesz egy saját kis lakásom, valamennyi hitellel. Ezt próbáltam is megvalósítani, én és a szüleim is nyitottunk lakástakarékot, ez nemsokára lejár és 3,5 millió ft lesz belőle. De a mostani helyzetet nézve, ez nevetséges aprópénz, még önerőnek sem elég, mikor az omladozó 1 szobás lakások is 7-8 milliónál kezdődnek. Az albérlet szintén kilátástalan dolog, szobát is alig bírnék kifizetni, de erre nem is vágyom ennyi idősen szeretnék a magam ura lenni, lassan családot stb. Meglepődve nézegetem az országos ingatlanárakat, 3-4 millió között vannak olyan tip top 2 szobás lakások amilyenre mindig is vágytam, és meg tudnám venni hitel nélkül ráadásul. Gondolkozom rajta, hogy elköltözök egy ilyen olcsóbb településre, hiszen akkor legalább egy életre biztos fedél lenne a fejem felett. Csak az a közvélekedés tart vissza hogy nincs munka. Ez mennyire igaz? Bár attól is függ gondolom, hogy kinek milyen céljai vannak, én sopronban is csak egy gyárban dolgozom, ilyen szintű munkát gondolom lehet találni máshol is. Vagy tényleg nincsen semmi?
2015. okt. 5. 12:57
 1/10 anonim válasza:
95%
A soproni ingatlanárak valóban az egekben vannak,de csak HAZAI szemmel. Ez ahogy írtad is az ausztriai ingázásnak köszönhető. Mellesleg,ha már egyszer olyan közel van Ausztria,huszonéves fiatalként miért nem mégy oda dolgozni,ahelyett,hogy itt keseregsz?
2015. okt. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Sok kisváros lett ilyen, horror lakás, albérlet árakkal, ez mostani tendencia.

Lehet bármit is előre tervezni ebben az országban?

Gondolnak egyet, kiötlenek egy adót, aztán borul 2 millió ember élete. Tojnak rá.

Nemrég segítettem egy néninek lakást venni egy kisvárosban(Dunaújváros) 5 millióért kapott egy nagyon jót, jó helyen. Csak hát én semmi pénzért nem mennék oda lakni.

De ilyen drága város lett Eger is, egy ismerős se tudja már fizetni az ottani albérletét, kénytelen volt eljönni onnan. Rengeteg turista van ott is.

Ma már bizonyos helyeken is luxus lakni, akinek nincs pénze, marad a tanya, cigányos környék, élhetetlen kisvárosok ronda környezettel. :(

2015. okt. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szombathelyen munka is van, határ is közel ki lehet járni. Neke dpont jó lenne. Vonat egy óra csak Sporontól, sokan naponta feljárnak. Olyan árak még nincsenek, mint Sopronban. Ha venni akarsz itt most az árak lent vannak, ha albérletet akkor 45-60 körül vannak már, attól függ belváros-e. Miért nem akarsz ausztriában dolgozni?
2015. okt. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Néha én is nézem a hírdetéseket, valóban vannak 3-4-5 millióért nagyon szép lakások (sőt akár házak is), nade ahol ilyen olcsó, ott megvan az oka. Általában az, hogy nincs munkahely.

Én most épp Pécsen lakom. Az egyetemisták miatt van, hogy egy 2 szobás panel 80-ért kiadó. 8-9 körül van egy lakás, de ami jobb, az 13-15. De munka nem igazán van. Protekció kell leginkább.

Ahonnan származom (5000-es kisváros), ott van egy nagy gyár, kb mindenki ott dolgozik. A fizetések 70-80 körül vannak. Mert tudják, hogy ennyiért is megcsinálja valaki, mivel más munkát 70 km-en belül tuti nem talál. A lakás árak meg elérik a pécsi szintet.

Bp-n lenne érdemes próbálkozni.

Ahol én dolgozok itt Pécsen, a bp-i munkatársak majdnem 2-szer annyit keresnek, holott teljesen ugyanazt csinálják.

2015. okt. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%

Kedves Kérdező :-)


Másik kérdésednél ötleteltem, hogy a lakáskasszátok többféle futamidős, nem tudnád-e meghosszabbítani - erre nem is reagáltál :-( Jó, persze, tegnap vasárnap volt, de ma már egy telefont megérne, s ha lehet még 2 évet ráenni pl. addigra lehet, lesz valami komoly kapcsolatod is és együtt még könnyebben tudtok venni...meg aztán lehet, addigra lemennek az árak (túl optimista vagyok? :D ) Vagy pl. a párod nem is soproni lesz... :-)

2015. okt. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
29%

Miert akarsz ingatlant venni? Tudom, ez jo hazai szokas, de en tuti nem vennek a te helyzetedben.


Meg pont egy olcsobb varosban, ahol munka sincs?


Miert nem mesz Ausztriaba dolgozni? Ha nincs eleg bevetel, novelni kell. Ilyen egyszeru.

2015. okt. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Látod, itt Szabolcsban valóban egész kastélyt lehet venni 2-5 millióból, de itt meg munka nincsen. Mink meg Sopronról álmodozunk itt keleten, meg a tesókhoz járnánk át dolgozni. Ha leérettségizek, becsatlakozok a nagyobb barátaimhoz. Többen udvaros, kertész tevékenységet végeznek Ausztriában, és magyar albérletben lakva ingáznak.
2015. okt. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Abszolút egyetértek.

Munkalehetőség sem nagyon van, legtöbben a tescoba meg a spárba dolgoznak a kasszánál... Azt meg nyilván nem mindenki tudja, hogy Ausztriába dolgozik és f$sza minden.

Így középiskola végén rájöttem, hogy mennyire is sz&r egy hely ez.

2015. okt. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi nemrég még Sopronban terveztünk házat venni/építtetni, csak a sors fintora miatt messzebb kell költöznünk, ki Ausztriába. Rengeteg ingatlant végnéztünk már, tényleg elképesztőek az árak. Egy 65 m2-es, Sopron melletti kis faluban lévő házat építettek volna fel nekünk 19 millióért, ez volt a legolcsóbb ajánlat még az összes közül, csakhogy mi ennél még nagyobb házat szerettünk volna. Mi egyébként az osztrák határvidék egy másik részéről származunk, régóta Ausztriában dolgozunk, így valamivel könnyebb sorunk volt eddig, mint a legtöbb, itthon dolgozó korunkbelinek. Most, viszont, hogy ki kell Ausztriába költözni, még Sopronnál is sokkal rosszabb lesz a dolgunk, azt sem tudjuk, hogy fogunk kijönni az ottani albérlet árak mellett, mert még a soproninál is 1,5-2x annyiba kerülnek. Ausztriában dolgozó párként egyértelműen jobban jártunk volna Sopronban, úgyhogy még nincs elvetve az ötlet, hogy ha egyszer arrafelé találunk állást, visszatérünk az ottani terveinkhez mégis.

Magyarországi bérek mellett viszont nem csoda, ha nem tud valaki kijönni ott. Teszem hozzá, ez Szombathelyen vagy Szentgotthárdon sem egyszerű, arrafelé is magasak az ingatlanárak, még a fővárosi szintet is meghaladják általában.

A megoldás szerintem az, ha megtanulsz németül és te is kimész Ausztriába dolgozni. Sajnos itt a határ mellett már szinte képtelenség megélni magyar fizetésből, minden drága, a fodrász, az autószerelő (Bp-n fele annyi sem volt a felszámolt órabér egy szerelőnél, mint Szombathelyen...), nagyon elszálltak az árak, mert sok az osztrák vevő.

2015. okt. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te még szerencsés helyzetben vagy Sopronnal. Mit mondjak én, siófokiként? Ugyanazok az árak, vagy még drágább is, mint Sopron, munka alig, szezonon kívül.
2021. jan. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!