Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Normális dolog péntek este...

Normális dolog péntek este megállás nélkül kalapácsolni?

Figyelt kérdés

Társasházról van szó, egy folyosón vagy 15 lakás van, kb max 1 méterenként egymástól. Nagyjából most este 9 felé el kezdett az egyik kedves szomszéd kalapácsolni, de még háromnegyed 10kor is ütögetett valamit, gondolom bútort szerelhetett vagy fingom nincs. De tényleg zengett még két emelettel feljebb is, ugyanis valaki lejött szólni nekik a 6.-ról, hogy ugyan hagyják már abba, mire a zajongó nő mondta, hogy jó este 10-ig be fogják fejezni, nyugodjon le. Erre mondta neki a 6. emeleti lakó, hogy már ne haragudjon, de nem este 10-ig kell befejezni, hanem kb most, ugyanis csendhaborítás nem csak este 10től van és a házirendben is az van, hogy este 8 után még porszívózni sem lehet, nem hogy kalapácsolni. Ezt őszintén én nem tudtam, de majd elolvasom mi van benne a házirendben.

A kérdésem: tényleg nem csak este 10 után van csendháborítas, előtte is minősülhet annak? Illetve, ha a mi hazirendunkben amúgy este 8 van, akkor mit lehet tenni ilyen esetben, mikor valaki pénteken este 9-10-kor kalapál??!

Mert múltkor például hétköznap este fel9-kor ütvefúrózott valaki...🤦‍♀️ Őszintén az ilyen primitív emberekkel, akik senkire sincsenek tekintettel, mit lehet kezdeni?


2019. nov. 29. 22:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
36%
Költözz kedves kérdező az unokatestvéremék házába. Ott egy lakó 5 nagy diófa termését töri meg másodmagával. Egy nagyvilági puccos elvált dáma azt is kifogásolja, hogy szombaton vasárnap 14.00-20.00 között megy a nonstop diótörés hetekig. Sőt egyszer újévkor 9.00 fele is törték a diót, mert valaki egy jan 2. szülinaposnak diótortát akart sütni. :-)
2019. nov. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
49%

A panelélet szépségei!:)

Miért nem adtad el a mostani őrületben 50-60 millióért?

Vagy pont te fizettél érte ennyit?

A panelben mindig ez lesz, mert olyan nincs, hogy egy 10 emeletes házban mindenki síri csendben és kussban van.

Élik az emberek a hétköznapi életüket, van aki egész éjjel hurutosan, ugatva köhög (rendőrt sem hívhatsz rá) a másik vett egy bútort és kénytelen összerakni. Van kinek gyereke születik és egész éjjel bömböl és van olyan, aki reggel 8-kor porszívózik, vagy 10-től zongorázik.

150 lakásban mindig történik valami, ami az egész házban hallatszik, ezért nem megy zajokra érzékeny ember panelbe!

2019. nov. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
53%

Ha egyszer fordul csak elő, hogy vett mondjuk egy ágyat és össze kell raknia, mert nem a földön akar aludni, akkor tudomásul venném.

"Élni és élni hagyni, ma nekem, holnap neked!"

2019. nov. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

#10es neked mi bajod van?? Szóval, aki nem kalapál péntek este 10kor, az biztos bigénytelen, aki otthon nem csinál semmit?! Nagyon ügyes vagy, szép következetes. Képzeld nálunk sincs összedőlve a lakás, még csak kosz, kupi sincs, mert nem csak "punnyadunk", de mindezeket normális időben oldjuk meg és nem akkor, amikor az egyrészt jogszabályt, másrészt meg házirendet sért! Ezeket mindenkinek be kell tartani, a közös együttélés alapja.

Véletlen sem szólunk minden kis csipp-csupp dolog miatt, de igen amikor valaki még hétköznap, hajnal 3-kor bömböltette a zenét, akkor pl szóltunk. És tegnap is erre készültünk, csak megelőzött a 6.emeleti lakó, aki 2 szintről feljebb jött, mert zengett a kalapálástól a ház. Csak azért, mert még nincs este 10 óra, nem azt jelenti, hogy bármit meg lehet csinálni, főleg hogy csendhaborítás már egész nap van, nem csak 10 után. Megnéztük az aktuális jogszabályt, már el van törölve ez az este 10 dolog.

2019. nov. 30. 13:49
 15/15 anonim ***** válasza:
Panelban mindig van valami, de azért este 9-10-kor már nem szerencsés, ha valaki zajong, én igyekszem ezeket napközben intézni, szerencsére van a családban segítség, ha én nem tudok szabadságon lenni. Napközben hétvégén is toleráns vagyok a zajokkal, olyankor nem érdekel (szoktak vasárnap is fúrni alkalmanként). Este már én is igénylem a csendet, mert reggel korán kelek.
2019. dec. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!