Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van valami jogszabály arról...

Van valami jogszabály arról hogy a ruhákat nem lehet a lépcsőházban kiterigetni a korlátra?

Figyelt kérdés
Az összes ruha vizeletes és ott szárítja. Undorító. Nem vagyunk beszélő viszonyban.
2019. dec. 25. 19:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért költöztél romák közé?
2019. dec. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem roma és mégis.
2019. dec. 25. 19:35
 3/10 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem igencsak elszomorító, hogy az emberek egyre inkább elszoknak a beszélő viszonytól, és lassan már csak a neten anyázzák egymást, ahelyett, hogy megbeszélnék a problémákat.
2019. dec. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem, nincs. A társasház házirendjét nézd át, hátha abban van valami. Jó időben én is szoktam a korláton szárítani pl.strandtörulközöt, de tök tisztát, mosás után, és nem akadályozza a közlekedést.
2019. dec. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

3#

Van, akivel nem lehet beszélni és ezért egy idő után meg sem próbálkozik vele az ember. Ez pedig nem a mai kor találmánya, régen is ugyanígy volt, csak akkor nem a neten, hanem a kocsmában beszélték ki egymást.

2019. dec. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%

A lépcsőházban nem lehet közlekedést akadályozó dolgokat tárolni. Ezt a tűzoltók (katasztrófavédelmisek) írják elő, nehogy egy tűznél a mozgásban az akadályozza őket, hogy tele van rakva a lépcsőház pl. megunt bútorokkal.

Mindezt annyira rigorózusan veszik, hogy szüleim társasházában még a fali tartóra rakott virágokat sem tűrik meg, kénytelen voltak eltenni onnan, így most tök csupasz az egész lépcsőház.


Egyébként miért vizeletesek a ruhák? Kisgyerekek vannak, akiket most szoktatnak szobatisztaságra? Mert akkor átmeneti problémáról van szó.

Vagy valaki beteg, inkontinens a családban? Ma már lehet kapni felnőtteknek is ilyen problémára való betétet. Nőknek is, férfiaknak is. Ha fölvennéd velük a beszélő viszonyt, akár el is mondhatnád nekik ezt.


Egyébként a vizeletszag erősen érezhető, ha elmész a ruhaszárító mellett?

2019. dec. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6

Nem rak ki szárítót, a korlátra tereget.

2019. dec. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%
Sztem a lépcsőház, közös területnek számít,nem végezhet ilyen tevékenységet nem sajátíthatja ki a (korlátokat) !Ennyi erővel főzhetne is a lépcsőházban...
2019. dec. 26. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%
Nos, a korlátnak az a funkciója, hogy kapaszkodni lehessen bele. Ha azon vizes ruhák lógnak, ez nyilván lehetetlenné teszi. Ezt jogszabály biztos nem szabályozza, viszont a társasház felszólíthatja az illetőt, hogy a közös tárgyakat rendeltetésszerűen használja, ill. ne akadályozza rendeltetésszerű használatukat.
2019. dec. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Felnőtt ember vizeletes ruhái igen. Ha épp nem a pisiszagot érezni akkor a tömény öblítő szagot egyik se jobb. Várom a lakó gyűlést ott szóvá teszem. Nem beszélünk mert neki köszönni is luxus így egyértelmű lett hogy hanyagolva lesz. Amúgy egy mindenbe bele szóló nőről van szó, akit már elküldtem a P***ba egyszer. Azóta tartja a távot, jobb is így, utálom az ilyen embereket
2019. dec. 28. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!