Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért nem köszönnek egymásnak...

Miért nem köszönnek egymásnak az emberek a lépcsőházban?

Figyelt kérdés
Új lakásba költöztünk kb 2 hónapja. A régi lakásunk lépcsőházában is, és itt is tapasztalom, hogy vannak olyan lakók, akikkel találkozom a lépcsőházban és nem köszönnek vissza. Hozzáteszem mindkét esetben 60-70körüli idős nő a személy... Miért esik nehezükre visszaköszönni? Vagy talán ez a korosztály nem tanulta ezt meg? Szerintem abszolút bunkóság, és nagyon fel tudom húzni magam rajta. Már sokszor gondolkozom rajta, hogy köszönjek-e egyátalán... Nektek mi a véleményetek, hogyan kezelitek az ilyen szituációkat?

2019. aug. 13. 12:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
60%
mi a franc értelme van annak, hogy lépcsőházban mindenkinek köszönj. Magyarországon tapasztaltam ezt, de semmi értelme.
2019. aug. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tettem, hogy 3-4 próbálkozás után csendben elmentem mellette, a liftben szintúgy.
2019. aug. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!

Az az értelme, hogy egy házban lakunk, nap mint nap találkozunk. Én kellemetlenül érzem magam, ha nem köszönök. Minden nap látjuk egymást egy köszönés igazán nem sokból tartana. Itt mindenki visszaköszön, ezen az 1-2 idős nőn kívűl. Nem tudom, te hol lakhatsz, de akár panelban, akár kertes házban szomszédok között ez alapvető dolog szerintem...

2019. aug. 13. 12:30
 4/19 anonim ***** válasza:
66%

Nem irtad, hogy szomszédok, nap mint nap találkoztok, stb. Csak annyit, hogy lépcsőházben. Igy, ahogy irod, tényleg kéne köszönni, de én tapasztaltam olyant, sokszor, hogy bemegyek egy idegen lépcsőházban, és köszönnek. Visszaköszönök, de semmi értelmét nem látom, hogy miért kell köszönni mindenkinek, ha egy lépcsőházban mozgunk. Idegenek vagyunk, csak épp egy lépcsőházban létezünk pár másodpercig.

A te esetedben elsőre tényleg bunkóságnak túnik, de egyszerűen hadd el. Ne filózz rajta, nem tudni, hogy az illető miért gondolkodik úgy, ahogy. Lehet, hogy tényleg bunkó, és akkor mi? Bunkó és kész. :D

2019. aug. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
66%
En is csak az egyszinten levo kozvetlen szomazedoknak koszonok, veluk beszelgetni is szoktam. De sok emberrol fogalmam sincs egyaltalan melyik emeleten lakik, nem falun vagyunk hogy mindenkinek koszonni kell
2019. aug. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem azok a nénikék nagyot hallanak. köszönj rájuk hangosabban. Egyébként nálunk a lépcsőházba pont fordítva van. Az idősek visszaköszönnek, a fiatal velem egykorúak meg nem. Szerintem bunkóság mert engem így neveltek de sokaknak ez a természetes
2019. aug. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Igen, lehet. Egyetértek, idegeneknek nyílván nem kell köszönni, pl hozzám is szokott jönni a család látogatóba és akkor nyílván nem kell köszöngetni, mikor azt sem tudják kicsoda. Még párszor próbálkozok a köszönéssel, de már sokszor nem bírom szó nélkül hagyni ha elmegy mellettem és nem köszön vissza :D olyankor nekiállok sóhajtozni, próbálom a tudtára adni hogy nem ártana köszönni... Ha ezek után se lesz semmi, akkor szépen lefogom sz.rni, levegőnek nézem, hátha az majd jobban fog tetszeni neki!
2019. aug. 13. 12:52
 8/19 A kérdező kommentje:
Persze, én is csak azoknak köszönök akikkel mindennap összefutok. Azoknak én sem köszönök, akiket nem tudok hova tenni, de ha valaki rám köszön előre, persze visszaköszönök...
2019. aug. 13. 12:55
 9/19 anonim ***** válasza:
40%
Vannak ilyen élőlények, mint a 76%-os, komoly fizikai megterhelésnek éreznek egy jó napot kívánok kimondását. Vagy egy ilyen köszönés után önmegsemmisülve érzik magukat, felborult a lelki egyensúlyuk, vagy szimplán szembe mentek az evolúcióval.
2019. aug. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
70%
Nem értem miért lennék bunkó ha nem lépek szükségtelen interakcióba más emberekkel, akarmennyiszer is találkozunk.
2019. aug. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!