Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti hogy tudtok panelban...

Ti hogy tudtok panelban nyugodtan élni?

Figyelt kérdés
Valas utan csak egy panelra volt penzem. De miota itt lakok nem aludtam egy jot. Valaki mindig fur,koltozkodik,pakol,kopog,kalapal es meg sorolhatnam. Eddig kertesbsn laktam vilag eletembe. Ez valami borzalmas ez a panel. Hogy tud valaki evtizedekig ebbe elni? Pihenni se lehet egyet nyugodtan,mert nem tudni,hogy ki kezd el furni epp a 64 lakas kozul. Borzadaly!

#hangos #nincspihenes
2020. jan. 11. 10:06
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
56%

"negyedik emeleti szomszéd ha lehúzza a wc-t, akkor dudál és meglehet süketülni tőle"


Ez mitől lehet??? Nálam is ez van, nem tudom, melyik szomszéd "okozza", de tök para, mintha a csövek így búgnának.

2020. jan. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
59%
Nemtudom. Majd ha ráér a szerelő, megtudjuk.
2020. jan. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
42%

Én tégla lakásban laktam, ami garzon volt nyáron költöztünk át panelbe, nagyobba. Azóta nincs olyan problémám, hogy hazaérek, nem tudok tusolni, mert nincs meleg víz, mert a bojlerből kifogyott, mert előtte hajat mosott a feleségem, és még el is mosogatott utána.

Az előző lakásunkban nem igazán kellett fűteni, vastag falak voltak, télen nyáron fix 21 fok volt, itt a távfűtés miatt télen is 24 alá nem megy a hőmérséklet, le vannak zárva a radiátorok, de forróak a csövek, nyáron nagyon meleg volt, de nem zavart.

Az előző lakásban 1 szobában voltunk hárman, ha éjszakás voltam, és haza értem reggel 5 re, maximum 8-ig tudtam aludni, mert felkeltettek a többiek, itt van 4 szobánk, ha hajnalban hazaérek, külön szobában tudok aludni, amíg fel nem ébredek, és nagyon jól kialszom magam. Itt nagyon jó a közlekedés, éjszakai busszal haza tudok jönni, nem kell még 2 kmet sétálni, el vagyok lustulva, amióta ide költöztünk.

Fúrás sűrűn elő szokott fordulni, az elég zajos, de előbb utóbb mindig abba hagyják, és nálunk is volt 2 hónapot felújítás, illetve mindig kitalálok valami újítást, úgy hogy előfordul néha fúrás, flexelés nálunk... (szomszédnak is adtam már kölcsön a flexet)

Nekünk előre lépés volt a panel, nem bántam meg.

2020. jan. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem költözz el egy nyugisabba :) Nekem még egy exbarátom lakott panelban, sokat voltam náluk de viszonylag csend volt. Néha-néha lehetett hallani zörejt (havi egyszer) akkor felmentek szólni és csend lett egy hónapra.

Egyébként egy kertes ház sem feltétlen csendesebb. Nálunk pl. nyáron minen hétvégén áll a bál a szembeszomszédban, buliznak, dübörög a zene. A másik szomszéd napközben parádézik füvet nyír, hangoskodik stb. Ilyenkor télen csend van, és igaz senki sem járkál felettem, se mellettem, így ha bezárkózom csendesebb. Viszont ki lehet fogni normális szomszédokat is panelban, velük el lehet éldegélni

2020. jan. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
31%
23. nem lehet, hogy a bojlerből azért fogyott ki a víz, mert éjszakai árammal ment? :) Elég lett volna átdugni nappalira, ezért kár volt elköltöznöd :D :D :D
2020. jan. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
49%
Én is utálom, de per pillanat csak erre van keretem. Vegyél füldugót, én is rászoktam a használatára, mióta ideköltöztem. Muszáj, mert fölöttünk még éjfél körül is dübörögnek, csapkodnak mindennap. Én is kertesben éltem sokáig, és tudom, hogy ott is vannak zajok, de azokat össze nem lehet hasonlítani az itteni zajokkal... Kitartás!
2020. jan. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 Wittmann11 válasza:
12%
Na hát a kertesben van csak igazán zaj:flex, fűnyíró, sövényvágó, kertibuli, kutya mindenhol, motoros/robogós, óbégató kertiszomszéd, kalapálás, barkácsolás family frost stb. Mennyivel jobb a panel zajainál?
2020. febr. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
48%

27#

Én eddig 23 évet laktam kertesben, egyszer sem keltem hajnali 2-kor flexelésre, kalapálásra, fűnyírásra. Viszont a két év alatt amíg panelban voltam, számtalan alkalommal ébredtem arra, hogy a szomszéd ajtót csapkod, dübög a plafonon, wc-t húzza le, vagy nyerítve röhög.

2020. febr. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:
Én már 5. éve hallgatom, ha akarom, ha nem a lakások átépítését, - nem a felújításokat!!!(5.-en lakom egy 10 emeletesben) Egyesek panelt alakítanak át amerikai konyhássá, falakat vernek ki, ráadásul főfalakat, a konyha áttelepítésének az eredménye, hogy a csöveknek utat kell marni a falban, az aljzaton. El tudja valaki azt képzelni, hogy mit élünk át? ÖT ÉVE folyamatosan, legfeljebb max 1 hónap kihagyással folyamatosan fúrnak, marógéppel falakat bontanak, már csak egy földrengés és kártyavárként omlik össze a 10 emeletes ház! Ami a legelfogadhatatlanabb, hogy nincs erre semmi jogszabály, vagy bejelentési kötelezettség a falbontásokhoz, mert mindenki azt csinál a lakásában, amit akar. Nálunk is van olyan, hogy kiállnak az erkélyre és ott bagóznak, és a légáramlat a falhoz nyomja az összes füstöt és a fal mentén szépen beszívárog a nyitott ablakunkba. Az egyik családtagom bele is betegedett, asztmás lett, de hiába, mindenki azt csinál a lakásában amit akar! Tovább megyek és ez már hab a tortán: Az alattam lakók kutyust hoztak a menhelyről, de amig nincsenek otthon a gazdik, folyamatosan sírva nyüszítve ugat, hol az egyik, hol a másik helységbe lehet bezárva, mert mindig más pontján halljuk erősebben az ugatását. NA ERRE VARRJATOK GOMBOT! NA KI CSERÉLNE VELEM?
2022. okt. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
Ja és ezt felváltva, nehogy maradjon pár óra nyugalom. Még azt kihagytam, hogy szombaton is megy a buli, mert akkor is szabad, este 6-ig! ŐRÜLET HATÁRÁN VAGYUNK! ...
2022. okt. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!