Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Most komolyan a pénz miatt...

Most komolyan a pénz miatt nyomorítjàk össze a csalàdokat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azt vettem észre,hogy példàul az utcànkban 2 olyan telken is épül tàrsashàz,ahol régen 1 csalàd lakott. Az egyik telken,ahol régen egy csalàd élt 1 hàzban ott most 4 csalàd fog élni 2 hàzban. Egymàs szàjàban. Szolgalmi úttal természetesen... A màsik telken egy fickó lakott egy csalàdi hàzban és ott most 2 hàz fog épülni és 2 csalàd fogja lakni. Szolgalmi úttal,egymàs seggében. Csak szerintem gàz,hogy a vàllalkozók ennyire kapzsik? Vagy komolyan erre van igény? Nyílvàn azért csinàlnak sok ilyet,mert megveszik. Olyan rossz làtni,hogy egyre jobban összetömörítik az embereket a pénz miatt. És így mennek egymàs idegeire...

#ház #Összetömörítés #több lakàs
2020. jan. 12. 09:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Nézd, az embereknek kertes ház kell, de a teljes árat nem képesek kifizetni. Így ez a megoldás. De ma a legtöbben már nem akarnak veteményest, csak kell pár tíz négyzetméter, ahova ki lehet csapni a lurkót levegőzni. A nagyobb telek csak nyűg lenne a sok fűnyírás miatt.
2020. jan. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Ha nem 8 millárdnyi ember lakna egy bolygót, csak a töredéke, akkor lenne mindnekinek elég helye. Most mínusz húsz fok és 30 cm-s hó lenne, Ausztráliában pedig nem lángolna a fél világ.


Ennyi. De a józan ész semmit sem ér, és ma mindenkinek minden kell, leginkább tegnapra. "Sok az eszkimó és kevés a fóka." Lesz ez még rosszabb is. Hála Istennek, azt én már nem érem meg.

2020. jan. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Amit te összenyomorításnak élsz meg, másnak lehet megváltás.

A ház a telken ugyanakkora, csak a kert kisebb. Namost sokan vannak, köztük mondjuk én is, akik dolgoznak látástól mikulásig, és a hétvégén esetleg adódó 2-3 szabad órájukat nem kívánják fűnyírással vagy a kertben négykézláb állva tölteni. Én speciel azért vettem egy kertes ház árából inkább egy társasházi lakást, mert a szomszédok közelsége nem zavar, viszont egy percet sem vagyok hajlandó az életemből a kerttel kínlódással tölteni. Meg egy nyamvadt balkonládám sincs, nekem ebből még az is sok lenne. Tehát mi is a gond azzal, ha valaki esetleg önálló családi házba vágyik, de a lehető legkisebb kertet akarja hozzá?

Tehát csak hogy a másik oldalt is lásd, sokan vagyunk olyanok akiknek az nyomorítaná meg az életét ha az egyébként is sok feladat és kötelezettség mellé a jelenlegi kevés szabadidő terhére még egy kertet is a nyakába varrnának.

2020. jan. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Te magad ìrtad le, hogy erre van igèny, nehogy màr a vàllakozò hibàja legyen, hogy olyan hàzat èpìt amit keresnek. Nem is èrtem mi a franc a problèmàd, ne te akard màr eldönteni màsnak hogy kell èlnie!
2020. jan. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Valaki jobban szeret tarsashazban lakni, valaki pedig kerteshazban. Nem vagyunk egyformak.


Amit inkabb tartok erdekesnek, hogy az orszag legtobb varosaban fogy a nepesseg es megis epulnek az uj ingatlanok es ezek szerint van is rajuk kereslet. De akkor kik veszik meg ezeket az ujepitesu lakasokat? Akik alberletbol, panelbol akarnak kikoltozni?

2020. jan. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, illetve nem csak. Vidékről is a városok felé húzódik a népesség, a falvak öregszenek és néptelenednek elfelé. Mindenki a városokban akar már élni. Na jó, nem mindenki, de ez a jellemző tendencia.
2020. jan. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is arról van szó, hogy a 10-15 emeletes panelházi lakásokból kifelé, és a vidéki 1000-2000 m2-es telken álló 100-200 m2-es házakból, a városokba befelé költözők között ez a látszat-kertvárosi szint amiben kiegyeznek az emberek.

Lehet nézegetni az építési telek árakat, hogyan csökkennek rohamosan az árak a központi részektől kifelé. Azért azt kevesen engedhetik meg maguknak, hogy a városközpontban vegyenek egy 1000 m2-es telket 40-90 millióért és felhúzzanak rá egy 60 milliós házat. Akinek viszont van 100-200 milliója erre, annak nem létszükséglet a város közelsége, és inkább birtokot vesz. Szóval a mostani kertes társasházak az új "lakások" a munkásosztály számára.

2020. jan. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikor elkezdtem olvasni, először én is arra gondoltam, hogy jesszus, szegények, stb.

Aztán jobban végiggondolva...


Nekem például legfőbb álmom, hogy kertesházam legyen. Részben mert szeretem a növényeket és szeretek kísérletezni a termeléssel is (paradicsom, fűszernövények), részben mert nem bírom a bezártságot (kint 20-25 fok, én meg poshadhatok a lakásban).

Ugyanakkor egy nagyon minimális veteményeske, pár négyzetméter fű és 3 db gyümölcsfa bőven elég. Esetleg a gyümölcsfa nem is kell.


Az ember dolgozik és sajnos 8,5 - 9 órát tölt a munkahelyén, holott 6 bőven elegendő lenne.

Ha hazamegy, se ideje, se ereje a "normál méretű" kertet lenyírni, nagyobb veteményest is gondozni, gyümölcsfákat metszeni.

Bőven elegendő egy kis rész, ahova kiül hétvégén ebédelni, ahol fűszernövényekkel kísérletezik, ahol dísznövénye van...

2020. jan. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez a jelenség (Bp. agglomerációjában). Ekkora házat ha megvesznek (ahol mi most hárman lakunk), kialakít a vállalkozó 3 lakásos társasházat. És már kb. 9-12 ember lakik itt.

Érden borzasztó, sorban veszik meg a családi házas telkeket, ledózerolják a házat, és kettő-három épül a helyére, darabonként 4-4 lakásos. Tehát ahol mondjuk lakott 4 ember, ott lakni fog kb. 25.

Látni ezt reggel is, amikor az itt lakók kocsival mennek be Pestre, totális dugó a 6-os és 7-es főúton. Nem mindegy, hány ember jár be ugye az agglomerációból.

Nekem sem tetszik a jelenség. De erre van igény. (Amúgy egy ilyen társasházi lakást is 21-30 M között árulnak, itt Érden pl.) Inkább az zavar, hogy igénytelenül összeb...szva, legolcsóbb anyagból, stb...

2020. jan. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet mindenki Miquel, hogy még a 9000 nm-t is kevesellje. :-))
2020. jan. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!