Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit csináljak, ha a második...

Mit csináljak, ha a második emeleten lakó nem tudja elviselni, hogy napközben az alagsori lakásunkban ugat a kutyám? Nem abszurd ez?

Figyelt kérdés

Van egy törpespiccünk egy hónapja. Azt tudom, hogy szokott nyüszizni, ha itthagyjuk, illetve szokott ugatni, ha valaki bejön a kapun (a kaputelefon pittyen). De nem egy ugatós fajta, ha itthon vagyunk, nem ugat, legfeljebb néha nyüszizik, de az még nekünk sem hangos.


Ma lejött egy nő a második emeletről, hogy ő egy hónapja nem tud aludni, mert a kutyánk ugat és hogy reméli, találunk megoldást rá, mert korábban is lakott itt egy kutya és hogy azt nem akarja újra megismételni (igen, egy labrador, akit a közös kertben tartottak kinn és nem egy szobakutya). Meg hogy hajnal 3-kor ugat a kutyánk és hogy nem hagyja a nyugalmát.


Hajnal 2-3-ig szoktam dolgozni, tisztában vagyok vele, hogy mit csinál a kutyám, másrészt különben nem tudnék tőle én sem aludni...


Teljesen alaptalannak tartom, amit mond. Mit tudnék mégis csinálni? Egy kutya nem hangtalan, de nem hiszem el, hogy ennyire zavarja két emelettel feljebb. Jóformán hangosabban hallgatjuk a zenét vagy hangosabban beszélgetünk, mint amennyi hangot ő ad ki. A szomszédunkban (mellettünk, csak egy emelettel feljebb) újszülött baba van, egész nap sírdogág vagy gőgicsél, az nem zavarja?


2020. jan. 30. 18:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
Akkor most 23-3 körül otthon szoktál lenni?
2020. jan. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
2-3
2020. jan. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%

Még kertes háznál is problémás a kutya pl. nálunk ha itthon vannak bent van a lakásban az eb. Hétvégén elmennek valahová a kutya az udvarra kirakva,képes napi 5-6 órán keresztül ugatni.

Na ez mellett próbáljon valaki délután pihizni.

2020. jan. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%

Azért ne hasonlítsuk már össze a kisbabát egy kutyával. :D


Ameddig a kutyának alapjában véve semmi keresnivalója nem lenne házban, pláne ilyen helyen, addig a gyereket nem teheted ki az udvarra. Biztos zavaró az is, de az ellen mit lehet tenni? A kutya ellen lehet. Ha rajtam múlna, én az ilyen helyekről kitiltanám a kutyát, mert ha a jelenlegi esetben tényleg nem igaz, amit a nő állít, azért életvitel szerűen laknak ott emberek, akik kénytelenek elviselni a kutyaugatást, sok esetben majdnem non-stop. És az nem kellemes, amikor munka után hulla fáradtan ledőlnél, de nem tudsz pihenni, mert eggyel vagy kettővel lentebb ugatást hallgatsz.

2020. jan. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Kelyezz el egy kamerát a lakásban és hallgasd meg mit csinál a kutya, ha távol vagy. Panellakásban lakom, kétemelettel feljebb úgy és olyan szinten ugat a zsebkutya, hogy kibírhatatlan, a gazdája egész nap dolgozik, egyedül van. A helyzet még borzalmasabb nyáron, ha erkélyen van...
2020. jan. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Felmentünk megkérdezni a közvetlenül felettünk lakót, hogy mennyire hallja, mennyire irritáló az ugatása. Azt mondták, hogy csak reggelente hallják, mikor itthagyjuk, este semmi hangot nem szoktak hallani tőle és egyáltalán nem zavaró, nem csendháborító... Nem tudom, akkor mit kezdjek azzal, aki még följebb lakik.


5-6 körül szoktam hazajönni este, onnantól tudom, hogy mi van itthon. Éjjel elég sokáig még dolgozom itthon a gépen, én sem tudnék megmaradni vagy pihenni, főleg, hogy egy légtérben vagyok a kutyával.

2020. jan. 30. 19:11
 7/14 A kérdező kommentje:
Egyébként ez tégla lakás. Itt még annyira sem hallatszik fel...
2020. jan. 30. 19:13
 8/14 Rodi91 ***** válasza:
70%

Egyrészt sok olyan idős emberrel találkoztam már akik ezeket beképzeltek maguknak. Volt olyan szomszédunk,aki a felette lakó szinten idős nénit vádolta azzal,hogy hajnalban direkt fapapucsban trappol felette. Ez addig fajult,hogy volt,hogy kint aludt a folyosón egy matracon a hangokat halló nő(AMI marhára balesetveszélyes volt,Apukám egyszer a sötétben majdnem leesett miatta a lépcsőn ) ,majd később követte a felette lakot és a férje sírját leöntötte sósavval. Szóval vannak bolondok.


Illetve a masik,hogy sokan rögtön arra fogják,aki elérhető. Lehet az oldalsó szomszédtól hallja az ugatást,vagy felső szomszédtól,csak mivel a falak vezetik a hangot nem lehet olyan jól kiszúrni,hogy honnan is jön a hang. És mivel nálad látott kutyát,úgy van vele,hogy a tiedet hallja.


Az meg amit itt írnak,hogy ne tarts kutyát ilyen helyen stb. Hagyjuk már.. Én is hallgatóm a felső és szemközti nagyothalló zomszedok tvjet egesznap,hogy úgy üvölt,hogy tisztán értem.A szomszédban rendszeresen reggel futtatják, őrjönghetik a gyerekeket. Szó szerint az apuka biztatja őket erre. A mellettünk lakok folyton üvöltözve veszekednek. A régi lakásunkban fölöttünk folyton ordítva szexeltek. Hát szóval ez van. Ha valaki nem tudja elviselni,hogy vannak zajok,akkor költözzön kerteshazba,vagy megszokja.

2020. jan. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%

A fölöttem lakó szomszéd néha tologatta a székeit.


Én észre sem vettem, míg az alattam lakó fel nem jött szólni legalább 3-4x hogy hagyjuk abba, mert nem tud nyugodtam TV-t nézni és pokollá tesszük az életét.


Egyszer én is meghalottam ezt a tologatást ... Nálam alig volt észre vehető és kicsit sem érdekelt mégis az alattam lévő alig bírta ki.


Vannak furcsa emberek.

2020. jan. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a kutyám a hónapból egy hetet van nálam, a többi napon a másik gazdájánál. Jöttek már oda hozzám, hogy ugatott a kutyám, amikor nem is volt nálam. :D Mondjuk az enyém alapból sosem ugat, szerencsés vagyok.

Szóval tényleg lehet, hogy egy másik kutyát hallanak.

A másik, az alsó szomszéd többször feljött, hogy most már fejezzem be a porszívózást, pedig nem is porszívóztam. :D A hang tényleg terjedhet érdekesen.


Viszont ha tényleg a te kutyád ugat, meg nyüsszög utánad, akkor azon lehet valamelyest segíteni, pl. mindennap jól lefárasztani, futás, játék, séta, feladatok stb. Az én kutyám annyit van kint mindig, hogy a lakásban már csak aludni van kedve. :)

2020. jan. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!