Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit csináljak, ha a második...

Mit csináljak, ha a második emeleten lakó nem tudja elviselni, hogy napközben az alagsori lakásunkban ugat a kutyám? Nem abszurd ez?

Figyelt kérdés

Van egy törpespiccünk egy hónapja. Azt tudom, hogy szokott nyüszizni, ha itthagyjuk, illetve szokott ugatni, ha valaki bejön a kapun (a kaputelefon pittyen). De nem egy ugatós fajta, ha itthon vagyunk, nem ugat, legfeljebb néha nyüszizik, de az még nekünk sem hangos.


Ma lejött egy nő a második emeletről, hogy ő egy hónapja nem tud aludni, mert a kutyánk ugat és hogy reméli, találunk megoldást rá, mert korábban is lakott itt egy kutya és hogy azt nem akarja újra megismételni (igen, egy labrador, akit a közös kertben tartottak kinn és nem egy szobakutya). Meg hogy hajnal 3-kor ugat a kutyánk és hogy nem hagyja a nyugalmát.


Hajnal 2-3-ig szoktam dolgozni, tisztában vagyok vele, hogy mit csinál a kutyám, másrészt különben nem tudnék tőle én sem aludni...


Teljesen alaptalannak tartom, amit mond. Mit tudnék mégis csinálni? Egy kutya nem hangtalan, de nem hiszem el, hogy ennyire zavarja két emelettel feljebb. Jóformán hangosabban hallgatjuk a zenét vagy hangosabban beszélgetünk, mint amennyi hangot ő ad ki. A szomszédunkban (mellettünk, csak egy emelettel feljebb) újszülött baba van, egész nap sírdogág vagy gőgicsél, az nem zavarja?


2020. jan. 30. 18:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
91%

Mindenki másképp érzékeli a hangokat.Valakinek nagyobb valakinek kissebb az ingerküszöbe.

Én még azt is hallom ha az alattam lakó bedugja a kulcsot a zárba.

Gondolhatjàtok.

A férjem fele hangot hall meg de én minden apró neszt és nem tudok tőle aludni.Füldugóban alszom de sokszor akkora robbajal jön haza az alattam lakó hogy a füldugo is felesleges.

Az ágya ágynemütartós,este 10-11 kor olyan erővel csukja le mintha atombomba robbant volna nála.

Van hogy fel is ébredek rá ha netán elalszom mire hazaér.

A vendégeinknek semmi nem tünik fel.

Én nagyon hallok mindent,sokszor ideges vagyok miatta.

A férjem akkor zavarja ha rossz hosszu faraszto napja volt.

Egyébként sosem értem mi a baj a kutyákkal

Oké ugat,es?

Az emberek zenet üvöltetnek,butort huzogatnak,trappolnak mint az elefántok(also szomszedom) megis koteles vagyok elturni a taplo szomszedomat aki lehetne ovatosabb estenkent.

O telibe szarja kit zavar az ámokfutása.Inkább hallgatnák egy kutyát mint ezt a taplót alattam.

Lehet egyszer a felső szomszèdod visszasírja a kutyádat.

Lehet az élet megajándékozza egy idiota felső szomszéddal

2020. jan. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
94%
Utolsó hozzászólóval nagyon egyetértek. Én is szenvedek az alsó szomszédaimtól (kisgyerekes prolicsalád, szülők abszolút nem nevelik a két kölyköt, még éjfélkor is fent viháncolnak, iszonyatos dübörgés, csapkodás, pofázás), ehelyett én is inkább egy néha ugató kutyát hallgatnék, ha választani lehetne.
2020. jan. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
94%

Magasföldszinten lakom, téglaépület, papírvékony falakkal, 2 lépcsőházzal, forgalmas út mellett (a vonat is kb 700 mre megy innen, azt is hallani), nem mellesleg az elsőn akkoriban lakó vadállatok a heti 4 esti-éjszakai veszekedést verekedéssel, ajtócsapkodással és alkalmanként bútorborogatással spékelték meg

Szóval kūrva hangos környék, olyan vékony falakkal, hogy a csendes szomszéd, ha bekapcsolja a tévéjét teljesen normál hangerőn, akkor olyan, mintha az én szobám közepén menne, nem beszélve arról, hogy elég pontosan tudom, hogy a szomszéd srác mit csinál a csajával az ágyban.


2 kutyánk volt, a 2-on, nem az én lakásom felett lakó banya, folyamatosan zaklatott minket (ajtó rongálás, kocsi kerekének kiszúrása, postaláda stb), merthogy ugatnak a kutyák....akkor is, ha a szüleimnél voltak vagy anyóséknál, meg amikor itthon se voltunk


A banya egyszer hajnali fél 5kor vert minket fel, be akart rontani a lakásba, mert ugatnak a kutyák..(akkor keltek fel, velünk egy ágyban sludtak, szóval csak észrevettük volna, ha ugatnak.....akkor jöttünk tá, hogy a másik lépcsőházban lévő falszomszédom kutyái ugatnak épp és nagy eséllyel azt hallja...


Tanulságok:

1) nem mindenki való társasházba, én az első pár hónap után hozzászoktam, hogy a társasház és környéke zajos (előtte a szüleim csendes utcában lévő, 50 cmes terméskő falakkal rendelkező házában laktam), a banya meg szerintem naphosszat fülelt a zajokra, amit az én agyam nem is regisztrált

2) sosem tuthatod, egy társasházban hová jutnak el a hangok, lehet, hogy a feletted lakó nem hallja, de egy felsőbb szint igen


Szóvsl, kamera és nézd meg tényleg ugat-e a kutya!

2020. jan. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelhető, hogy nem is a Te kutyádat hallja, hanem egy másikat.
2020. febr. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!