Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » HOL ÉRDEMES ÉLNI: Városi...

HOL ÉRDEMES ÉLNI: Városi lakásban/ Városi kertes házban/ Falusi kertes házban? MIÉRT?

Figyelt kérdés
Ti hol érzitek jól magatokat és miért?

2020. febr. 14. 11:27
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
44%
Alighanem megugrik a válások, szakítások száma mostanában. A hosszas összezártságot kevés kapcsolat éli túl.
2020. ápr. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Városi lakás. Egyértelmű.


Egy isten háta mögötti kicsi faluban nőttem fel, hatalmas udvarral, szántófölddel. Az emberek ott rúgnak egymásba ahol tudnak, nem lehet elmenni két métert az utcán úgy, hogy ne pletykálnak ki/bámuljanak mint borjú az új kapura. A közlekedés halál. Hétköznap hajnaltól késő estig megy a városba összesen 13 busz, tehát kevesebb mint egy db óránként. Azok sem egyenletesen vannak elosztva, hanem amikor jönnek-mennek az emberek a munkából, akkor. Vonat nincs. Munka nincs. A közeli városban át kell szállni, további egy óra út a legközelebbi megyeszékhely. A 15 kmerre lévő várost 40 perc alatt éri el a busz.

Amikor otthon laktam, és dolgoznom kellett, 6 órát dolgoztam és 6(!) órát tömegközlekedtem minden áldott nap. A közeli városban lévő éjszakai szórakozóhely kb 4 éve bezárt, azóta nincs elérhető távolságban táncolós hely. Végtelen mennyiségű a kerti munka. Zöldséget termelni nem éri meg, vagy nem terem semmi, vagy ellopják, vagy lezabálják az állatok. A házat lehetetlen tisztán tartani, mindenhol sártenger van, állandóan bevisszük. A kártevőket (légy, szúnyog, darázs, patkány, egér, hangya) lehetetlen kiirtani. Ősszel a körülöttünk lévő erdőből befújja a szél a rothadó levelek gyomorforgató szagát. Amikor learatták a földeket beözönlik a házba egy rakás egér, megrágják a lisztet, diót, a ruhákat és ágyneműket. Képesek és szétrágják a falakat, padlókat, ajtókat is. Ha esik 30 cm hó, nincs közlekedés.


Most Budapesten élek albérletben (kivéve a járvány alatt). Sokkal jobb. A hangok egyáltalán nem zavarnak. Egész éjjel van közlekedés, könnyen el lehet jutni bárhová bármikor. A házon belüli munka negyede annyi sincs. Kerti munka egyáltalán nincs. Budapesten az év nagy részében olcsóbb a gyümölcs és zöldség mint ahol én nőttem fel, azon a környéken. Az utcán nem bámulnak az emberek. Van elérhető diákmunka. A város minden pontján van térerő/mobilnet.


Most, a járvány idején lehet hogy faluban némileg könnyebb, de ezért a max 6 hónapért nem éri meg falura költöznie senkinek.

2020. ápr. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 Barnabas333 ***** válasza:
11es nagyon a témához vág amit írtál... 😀 Nálunk nem fenyeget ilyen veszély, elfogadtam, hogy csak egymás mellett élünk a párommal. Csak 4éve nincs titkos szeretőm. Most lenne innen egy hölgy, csak az ország másik felében él. 42f kérdező már megvákaszoltak mindent. Mi kis lakásban élünk, alacsony a rezsi, minden közel van, de így, hogy öregszünk szeretnénk kertesbe költözni, csak most a vírus közbe szólt...
2020. ápr. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Falusi kertes ház, de valami szép kis hegyes-volgyes falucskaban, saját kerttel, udvarral. Ez az almom! 30N
2020. ápr. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
40%
Mindenképpen kertes házban laknék, inkabb kisvárosban, mint egy faluban. Faluban ma már élet sincs, városban legalább lehet vásárolni.
2020. ápr. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Falusi kertes, de városhoz közel.

Laktam már kisvárosban, laktam már Budapesten... nem bírom, kikészít a város. Viszont értelemszerűen ott van lehetőség inkább dolgozni, vásárolni, kultúra stb. Szóval jó ha közel van, de semmiképpen nem élnék a városban.

Most BP-hez közeli pici faluban élek, és Pesten dolgozok. Tökéletes.

2020. ápr. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

"Faluban ma már élet sincs, városban legalább lehet vásárolni."


😂😂 Mert faluban nem lehet vásárolni se. Hát téged se lopnak el az eszedert.

2020. ápr. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

#17

Mi a problémád? Sok faluban tényleg nem lehet, vagy legalábbis nem érdemes vásárolni.

Nálunk is van egy gagyi kisbolt ahol aranyáron lehet venni mindenből egyfélét, és az áru nagyrésze lejárt szavatosságú.

Úgyhogy én is magamban úgy gondolok rá, hogy a falunkban "nem lehet" vásárolni, és elmegyek a városi szupermarketbe.

Majdnem az összes falusi ismerősöm ezt csinálja, mi a gond ezzel?

2020. ápr. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Akkor szar faluban élsz, nem kell általánosítani. A mienkben van vagy 6 bolt ebből az egyik szupermarket.
2020. ápr. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

#19

Faluban szupermarket? :D Aha.

Az nem hiszem hogy falu, inkább kisváros. Mennyi a lakosság?

Mert nálunk ~1000.

2020. ápr. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!