Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » HOL ÉRDEMES ÉLNI: Városi...

HOL ÉRDEMES ÉLNI: Városi lakásban/ Városi kertes házban/ Falusi kertes házban? MIÉRT?

Figyelt kérdés
Ti hol érzitek jól magatokat és miért?

2020. febr. 14. 11:27
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
4500 körül és az bőven falu.
2020. ápr. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Ja, hát szerintem az már nem falu, hanem simán kisváros.
2020. ápr. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
45%
Csak tudom tán hogy minek vagyunk nyilvanitva. Persze Amerikában ahol egy 300 fős település is város ott kisvarosnak mondanak de itthon falu vagyunk. Vannak ilyen nagy falvak is azért nem csak az 1000 körüli lakosuak. Több nagyobb város is közel van szóval az ingazas nem olyan vészes, olcsók az ingatlanok, csendes, nyugodt hely. Számomra ez a legidealisabb. De persze van aki a nagyvárosi nyüzsgést élvezi. Kinek mi.
2020. ápr. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Azt úgy bírom, amikor a nagyvárosban lakók azt hiszik, hogy a faluban vagy kisvárosi kertesházban jobb a levegő. Kisvárosi kertesházban nőttem fel, és mindig volt olyan szomszéd, aki a szabadidejét arra használta, hogy szemetet égessen az udvarán. Ezt leszámítva valóban hiányzik, hogy udvar legyen meg növények meg kutya, az, hogy ne kelljen azon paráznom, ha véletlen leejtek valamit, hogy felkopog az alsó szomszéd. Viszont ott nem találtam állást, így kénytelen voltam nagyvárosi lakásban szobát bérelni.
2020. máj. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Kertes házak között is van különbség. Mi nemrég költöztünk sima, sík terepes, füves kertes házból, ahol csak pár tuja volt, egy dombosabb, vadregényesebb kertes házba, ezerféle dísznövény, fa, bokor, virág mindenhol, nevüket se tudom. Napi egy óra a kertben (minden más mellett, munka után) meg se látszik. És ez még nem a konyhakert, az még nincs felásva, de komolyan fontolgatom, hogy nem is lesz. Mert nem lesz rá idő. Kis, közepes város külvárosi része ez, falusias jelleggel. A környéken reggeltől estig mindenki mindig mindenhol füvet és sövényt nyír.

Városi lakás se mindegy, hogy hol van. Egy kis/közepes városban élek, itt is van belváros, főutcára néző vagy annak a közelében lévő lakás, annak is megvan az előnye, minden közel van, meg a sok hátránya is, pl zaj, kipufogógáz. Egyéb lakótelepek is vannak, ahol annyi fa van, hogy ha kinézek a második, harmadik emeletről, szinte erdőt látok.

Rokonok kb. ezer fős faluban laknak, busszal jó 3/4 óra a legközelebbi nagyobb város. A faluban van két bolt, az egyik valami coop vagy reál féle, de drágábban ad el, mint a városi coop/reál. Mindkét bolt nagyon drága. Pár szolgáltatás is van a faluban. De tény, hogy ennél kisebb falvakban legtöbbször semmi sincs.

Én a kertes házra szavazok, város szélén, mert nekem kell a zöld, még ha sok munkával is jár. De életszakasztól is függ. Pályakezdő fiatalként például városba lakásba mennék.

2020. máj. 15. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Én személy szerint külvárosi tágas lakásra ha egyedül élnék mert nem kell költeni tető és kerítés javításra, ha nem egyedül tehát legalább 2 fizetés van akkor külvárosi házra szavaznék kis kerttel esetleg (semmi esetre se naggyal).

Lakások között is van különbség. Laktam nagyvárosban panelban, az volt a legrosszabb. A kilátás a többi bérházra nézett, hallottam hogy a szomszéd hangos stb. Fiatalon kezdetnek jó volt. De laktam külvárosi lakásban is ahol a kilátás is jobb mert több zöld volt, és a lakás elrendezése is jobb volt.

Házban nőttem fel ezért szeretem azt is, de nem igazán szeretek kertészkedni,nekem a fű és a tuja gondozás pont megfelel. Bevallom a gyomlálás nem nekem való, de egy kisebb kertbe a kedvenceimet elültetném márcsak azért is mert nincs benne vegyszer. Én se szeretem a túl zajos helyeket, ezért a külvárosi tetszik ahonnan könnyű bejutni a belvárosba 10-15 perc alatt.

24. Szerencsére ma már elszállítják a zöldhulladékot, zsákot is adnak hozzá, csak ki kell rakni a ház elé. Így már nincs szükség égetésre, úgy tudom már nem is lehet.

2020. máj. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Falusi kertes házban nőttem fel,és jelenleg is itt élek.


De ha tehetném akkor városi vagy városhoz nagyon közeli kertes házban élnék.


Városi lakásban,panel,társasház stb soha, 3 hónapot éltem egy társas házban egy csendes külvárosi részen,de nagyon hiányzott az udvar,kert,garázs,melléképületek...

2020. máj. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!