Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Másoknak nem fura, ha külföldi...

Másoknak nem fura, ha külföldi szomszédja van és nem értik amit mondanak?

Figyelt kérdés

Mi (drága családom és én :D ) nemrég, kb egy hónapja elköltöztünk egy olyan környékre, ahol mind a 2 szomszédunk KÍNAI!!! jobbra és mögöttünk.. Hegyen (vagy dombon?) lakunk, az utca végén, szinte a hegy (domb,?) "szélénél", jobbra az utca, ott egy szomszéd és hátunk mögött is. Baloldalt nincsen, ott lelátni pestre és a hidakra.


Elsőre lesokkoltam, azóta ki nem engedem a házból Vahúrt (kutyulinkat) féltem :D


Olyan fura.. Egy szót sem értem abból amit mondanak, olyan titokzatosak, sosem köszönnek és olyan furcsán nevetnek... Néha rosszul is érzem magam, ha az utcán találkozunk.. Magas a kerítés, ő oldalukon tégla, az kb 4 méter, mi oldalunkon tuja, az kb 6, szóval semmit nem látni belőlük, de hallani amikor "kertipartikat" tartanak és mindenki hííícseng cseng csing csáuu :D nyelven szólal meg..


Másoknak akiknek külföldi a szomszéduk nem rossz? Úgy érzem magam, mintha ÉN lennék a külföldi..


2020. febr. 20. 16:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

12-nek tippeltelek volna.

Költözz ki falura, majd megtudod, milyenek az igazi átok szomszédok...

" és mindenki hííícseng cseng csing csáuu :D nyelven szólal meg.. "

Ezt a részt nem is kommentálom... nőj már fel egy kicsit.

2020. febr. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok! Hát hova menjek? Szüleim ha megvették ezt a házat és ideköltöztek én is megyek velük..
2020. febr. 20. 17:39
 13/14 anonim ***** válasza:
Ha tényleg 16 éves vagy, akkor tanulj meg kínaiul és meg fogod öket érteni!
2020. febr. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ha az utcán találkoztok véletlenül, annyit biztosan értenek, hogy SZIA, s alapvetően ennyi elég is egy hagyományos szomszédi kapcsolathoz, főleg, hogy kertes házakról van szó. Ja és ne vedd magadra, a kínaiak ilyenek, főleg ha külföldön élnek. Egyébként bizonyára vannak gyerekeik, akik nagyon nagy eséllyel magyar iskolába járnak, s ők többnyire nagyon jól beszélnek magyarul, csak éppen félénkek.
2020. dec. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!