Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit csináljak a szomszéddal...

Mit csináljak a szomszéddal aki az utcára önti a mocskát?

Figyelt kérdés

Egy elég fura helyzetben kérném a tanácsotokat. Négy emeletes társasház negyedik emeletén lakunk a párommal. Alattunk egy idősebb nő és a 25-30 éves fia lakik, aki erősen gyogyós.


Nem tudom hogy pontosan milyen betegsége van és hogy hivatalosan diagnosztizálva van-e, igazából nem is érdekel. Azt a típust kell elképzelni akivel látszólag semmi baj, de ha 5 percet eltöltesz a társaságában, akkor egyből levágod hogy mi a helyzet. Talán alkalmas lenne az önálló életre és csak csüng az anyucija nyakán, talán nem lenne alkalmas, ezt nem tudom megítélni.


A problémám az hogy ez a srác szó szerint az utcára üríti a mocskát (kis és nagy dolog, főleg az utóbbi), mint a középkorban basszus ! :D A párom már kétszer is talált az erkélysor alatt ismeretlen eredetű "foltokat", amik elég büdösek voltak, de eddig nem tulajdonítottunk neki nagyobb jelentőséget, ahogy szerintem senki se hasonló helyzetben. Most viszont tüdőgyulladás miatt itthon vagyok 2 hete, és rájöttem sajnos a foltok okára.


Ez a "jóvágású fiatalember" ugyanis azt csinálja, hogy egy kék színű felmosóvödörbe végzi el a dolgát, nagy dolog esetén felkeveri vízzel, majd az utcára önti, le az erkélyről (ami náluk ugyebár a harmadik emelet).


Az elmúlt szűk hét két során, mióta itthon vagyok egész nap, háromszor tapasztaltam ezt a jelenséget. Ha valaki nem értené, ez a srác is otthon van egész nap, gondolom nem munkaképes vagy nem akar dolgozni.


Első alkalommal kint cigiztem az erkélyen, ugye csendben, füst felfele száll, így gondolom nem vette észre hogy ott vagyok. Lentről irgalmatlan nyögéseket hallok, de hallani lehetett hogy bentről a lakásból jön, csak ki van nyitva az erkély ajtó. Őszintén szólva arra gondoltam, hogy maszturbál. Mosolyogtam egy jót de ennyiben is hagytam. Aztán kb. bő egy perc múlva kijött az erkélyre, matatott kicsit. Ekkor elkezdtem "figyelni" fentről. A korlát nálunk kicsit alacsonyabb mint a hagyományos, én meg 190 cm vagyok, úgyhogy ha ágaskodok és előre hajolok, akkor látok valamennyit az alattunk lévő erkélyből. Szóval a minimális belátott terület és a hangok alapján valószínűleg éppen széttrancsírozta a művét (szaga nem volt ennek még), aztán nemes egyszerűséggel kiönötte az erkélyről, és bement. Ekkor láttam meg hogy kék színű felmosóvödörről van szó. Ugye már önmagában sem normális dolog bármit is kiönteni a harmadikról, ezért elsőnek eszembe sem jutott, hogy bármiféle salakanyagról van szó. Aztán eszembe jutott hogy a páram panaszkodott pont az erkélyek alatti, nagy területen szétloccsant bűzlő foltokra. Lementem, ugye a folt ott volt, és hát egyértelműen érezhető sz.rszag volt. Ekkor állt össze a kép... persze mondtam a páromnak is, hüledezett, hogy micsoda barmok vannak a környezetünkben, de akkor ennyiben maradt a dolog.


Néhány nappal később hasonló szituáció játszódott le. Én kint voltam az erkélyen, ha jól emlékszem a cserepes növényekre néztem rá épp, és hallom hogy kijön alattunk a srác az erkélyre. A hangok alapján egyértelműen ki merem jelenteni hogy előbb belepisilt, majd belef.sott ugyanabba a kék felmosóvödörbe. Miközben a dolgát végezte és erőlködött, én gondoltam hogy csinálni kéne már valamit, ezért eljátszottam mintha éppen kimentem volna az erkélyre telefonálni. Jó hangosan beszéltem. De a gyerek nem is zavartatta magát, ugyanúgy folytatta, pedig gondolom neki is leesett, hogy ha hallja az én beszédemet, akkor én is hallom az ő nyögését és durrogtatását. Igazából el voltam hűlve, hogy ez tényleg fogyatékos. Aznap este úgy gondoltam hogy akkor beszélek az anyjával, aki amúgy egy kedves, normális nő, legalábbis ezt a benyomást kelti, de én most már semmit sem hiszem el ezeknek. Becsengettem, kihívtam a folyosóra, röviden elmondtam neki. Eléggé meglepődött ő is, és bizonygatta hogy ki van zárva hogy a fia ilyet csinált volna. A kedvemért bement és beleszagolt a felmosóvödörbe, és bizonygatta hogy semmi szagot nem érezni. Ezek után feladtam ezt a vonalat. Másnap a sráccal összetalálkoztam a lépcsőházban, igazából erélyesebb stílusban előadtam neki a mondanivalómat, hogy ezt be kellene fejezni, mert problémák lesznek. Nevetve annyit mondott hogy "jó, mostantól a vécére járok" vagy vmi ilyesmit, és elment. ... :D


Ez öt napja volt. A harmadik alkalomra pedig ma került sor. Ezt már nem részletezném, a végeredmény ugyanaz lett. Ezért döntöttem úgy "utolsó szalmaszálként" hogy kiírom ide a kérdést. Ami tehát az, hogy mit tanácsoltok, hogyan oldjuk meg ezt a helyzetet? Nem szeretném ha minden nap f.stenger állna a lépcsőházunk hátsó bejáratánál, arról nem is beszélve, hogy akár rámehet egy kocsira vagy járókelőre is (eddig tudomásom szerint nem történt még ilyen).


Ami eddig történt, hogy telefonos bejelentést tettem az ÁNTSZ-nél. Annyit mondtak hogy rögzítették a bejelentést és ki fogják vizsgálni, de nem fűzök ehhez nagy reményeket. Igazából eléggé ideges is vagyok emiatt az egész helyzet miatt. A kérdés talán kamunak hangzhat de sajnos nem az. Mit tegyünk ebben a helyzetben? Hova lehet még fordulni, esetleg hogyan próbáljak meg hatni a srácra vagy az anyjára?



2020. márc. 4. 00:18
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
43%

Hát, nézd, jogi úton nem hiszem, hogy bármit is tehetsz!

Alternatív megoldások vannak, felteszed Youtubera/Napiszarra hátha az elég megszégyenítette nekik, valamilyen módon (hangos zene, biztosíték kikapcs, pillanatragasztó a kulcslyukba stb.) pokollá teszed az életüket és hátha elköltöznek, esetleg pár keményebb férfi erélyesen megfenyegeti, adott esetben jól el is veri az illetőt.

Nagyon más utat nem látok.

2020. márc. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:

Ezzel az a baj hogy legfőképp az anyját büntetnem akivel tényleg nem volt semmi gondunk soha. És őszintének tűnt abban a tekintetben hogy valóban nincs fogalma arról hogy miket csinál a kisfia amíg ő dolgozik.


Az meg a másik hogy a srác valószínűleg fel sem fogja hogy mit csinál, mert beteg. Tehát pl. megveretni őt emiatt nem tűnik annyira szimpatikus megoldásnak....

2020. márc. 4. 00:48
 3/47 anonim ***** válasza:
100%

Pedig nem szabadna ezt csinálnia. Én a következőt tenném!

1. Beszélnék a sráccal, hogy vagy befejezi, és a wc-ben végzi a dolgát mint más normális ember, vagy ha még egyszer meglátom, jelenteni fogom az ANTSZ-nek, jelezni fogod a közös képviselőnek. Felhívod mindenki figyelmét, hogy mit művel. Ha nem változik semmi akkor

2. Jelenteném a közös képviselőnek!

3. Kiírnám a lakóház falilapjára, hogy

"Tisztelt lakók! Valószínű, hogy már többen éreztétek, észrevettétek hogy a ház előtt emberi vizelet, és széklet van ami bűzt, és mocskot hagy maga után. Az illető a 3 em/ 12 ajtóban lakó fiatalember, aki kérésemre, hogy hagyja abba az erkélyen át kiűritésből nem hozott eredményt. Ezért a következő napokban aláírást gyűjtök majd, hogy hivatalos helyen feljelentést tegyek. Kérem támogassanak ebben, hiszen az egészségünk, lakhelyünk mindenkinek fontos.

4. ANTSZ-t minden nap zaklatnám, kicsit lódítanék is. PL:

- "majdnem telibe találta a végtermékkel az éppen ház előtt elment kismamát aki babakocsit tolt"

- elviselhetetlen a bűz!

- leöntött egy idős nénit, szegény sírva ment haza, ezt tűrhetetlen, csináljanak már valamit! stb.

Minél többször teszel panaszt, annál hamarabb unják meg, és tényleg kivizsgálják.

Én ezt tenném.

2020. márc. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:
De ezt hogy vizsgálják ki? Mármint hogyan bizonyítható hogy ő urit az utcára?
2020. márc. 4. 01:01
 5/47 anonim ***** válasza:
92%
Imádom ezt a kérdést. :D
2020. márc. 4. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
76%
Ha cickányok akkor jobb ha te költözöl.
2020. márc. 4. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
45%
Amit előttem javasoltak, azokkal értek egyet én is. Nem bántásból, csak jószándékból (tudom nem lesz jószándékként értelmezve): tüdőgyulladással különösen ne dohányozz szerintem.
2020. márc. 4. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:
Nem cickanyok.
2020. márc. 4. 07:19
 9/47 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd fel őket, vagy vedd fel videóra és szégyenítsd meg, vagy beszélj az anyjával hogy ez nem normális dolog. Hol érdekelne engem hogy beteg gyereke van. Legyél már egy kicsit lelketlenebb és tökösebb. Nektek is jogotok van ott lakni és normális körülmények között élni.
2020. márc. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:

Ma reggel beszéltem az anyjával, hogy lépéseket fogok tenni az ügyben ha a fiacskaja nem fejezi be ezt. Bevallotta hogy valójában tud a dologról de nem tud vele mit csinálni mert orjongeni kezd a fia ha szóba hozza. Pszichológushoz nem akar menni


Most őszintén. Azt hittem ilyen csak a mesékben van. A tanácsokat köszönöm, délután fel fogom hívni a közös képviselőt.

2020. márc. 4. 07:49
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!