Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Veszélyes most sétálni?

Veszélyes most sétálni?

Figyelt kérdés
Kisvárosban lakom, senki nincs szinte az utcákon már ilyenkor. Ha mégis jön valaki szemben, átmegyek a másik oldalra. Az emberek alapból sem nagyon sétáltak a vírus előtt sem, inkább csak a diákok napközben vagy késő este, de most tényleg alig vannak emberek. Panelban lakom, azért szoktam fél-háromnegyed órát sétálni. Szerintetek ez veszélyes?? Erkélyem sincs. Ha nagy gáz, inkább nem megyek ki, de én úgy értelmezem, hogy a lényeg, hogy ne menjünk senki közelébe. Szerintetek? Kellene maszk is?
2020. márc. 17. 19:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

Tök fura lesz amit mondok

Ajka kis város általában szombaton és vasárnap embert nem látsz az utcán alig van itt valami


Szóval az hogy Ajka ilyen nyugis csendes így a járvány közepén se tűnik fel annyira hogy komoly dolog lenne mint pl Pesten

2020. márc. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

1 vagyok

Én ebből a járványbol ajkán és Veszprémben nem érzek még semmit mint pl egy pesti ember

2020. márc. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A vírus emberről emberre terjed, ha a sétád során nem találkozol emberrel, nem kapod el.
2020. márc. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Én minden nap szoktam, igaz faluban és ott is a természetben ahol senki nem jár, de a vírus cseppfertőzéssel terjed..HA veled szembe sétál egy fertőzött és a szádba vagy szemedbe csulázik vagy köhög, megfertőződhetsz..ha csak elsétál melletted, nem fog rádugrani egy vírus se, nem bolhákról van szó. Persze fő az elővigyázatosság, a nagy tömeget érdemes kerülni, mert a nagy számok törvénye alapján több az esélye hogy van köztük fertőzött aki a tömeget is megfertőzheti, de ez inkább csak megelőzés miatt fontos mert az országban még nincs annyi fertőzött, a lényeg hogy ne is legyen.
2020. márc. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Nem maga a sétálás a veszélyes, hanem az emberekkel való érintkezés boltban, tömött buszon, stb. nyugodtan sétálj, de szembejövő ismerőssel ne puszilkózz, ne fogjatok kezet, csak 15 méterről integess neki.
2020. márc. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
19%

Nem. Semmivel sem, mint bármikor. Csak most 0% az esélye annak, hogy a fejedr esik egy háztetőről egy jégtömb.


Lazíts, kapcsold ki a hisztériás médiát, ne is törődj vele, és élvezd a tavaszt! Éppenhogy séta kell a jó immunrendszerhez, nem a panelban való rettegés. És miért megy át a másik oladlra? Kitört a világháború? Istenem, borogass ...

2020. márc. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
38%
Kicsi a világ én is Ajkai vagyok, reméljük itt nem lesz szükség radikális intézkedésekre
2020. márc. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
20%

Nem kell puszilkodni, de azért nem 15 méter a normáls távolság. Moss kezet, figyelj oda a normáls higiéniára, és ne felejtsd el, hogy 10 millió emberre esiik max. 50 beteg. És a járvány most van a csúcson, innetől pár nap, max. egy hét múlva elkezd lecsengeni.


Hogy a tömeghsiztéria mikor, azt nem tudom. A magyar paraszt híres volt a józan eszéről, de hogy ebből mi maradt, arról sejtelmem sincs.

2020. márc. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
63%
Honnan tudjátok hogy Ajkán vagy környékén nincs beteg? Senki nem mondta hogy csak Pesten vannak betegek ...
2020. márc. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
69%
Az amcsik két méter távolságot javasolnak. Persze ha két méterről rádprüszköl valaki, abból lehet probléma.
2020. márc. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!