Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Érdemes belemenni egy vitába...

Érdemes belemenni egy vitába az alsó szomszéddal?

Figyelt kérdés
Párommal mindketten 25 évesek vagyunk, egy első emeleti lakást bérlünk. A minap a lépcsőházban beszélgetett az alsó szomszéd és letámadott minket, hogy mi milyen hangosak vagyunk, még hajnali egykor is hallani minket. Hozzá kell tennem, nem vagyunk hangosak, mindketten dolgozunk, két cicánk van, néha játszanak este, de rájuk szoktunk szólni. A lakásban nem bulizunk, halkan nézzük a filmeket, halkan beszélgetünk. Nagyon gusztustalannak tartom, hogy eddig egy szót se szólt, nem jött fel szólni, hanem elkezdett minket a másik néni előtt szapulni. Azt hozzá kell tenni, hogy ők a lépcsőházban cigiznek, egész nap ordít a kisbaba náluk, ordítva veszekszenek és a lépcsőházban is kétszáz decibellel dumálnak, de nem szóltunk. Szerintetek belemenjünk a vitába? Mi eddig azért nem szóltunk, mert néha biztos mi is hangosabbak vagyunk, egy társasházban elő is fordul ez, de felháborítónak tartom, hogy mások előtt kell kiosztani minket, amikor semmit sem csinálunk.
2020. ápr. 9. 16:59
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

Úgy látszik, minden lakásban vannak ilyen tanyára való türelmetlen hulladékok... Nekünk is ilyen a második emeleti szomszéd (az alagsorban lakunk és egyedül szerinte vagyunk hangosak).


Javaslom, kérd ki a tulajdonos vagy a közös képviselő véleményét, hátha ők jobban ismerik a lakóközösséget vagy nagyobb gyakorlatuk van ebben. Én is így tettem, aztán mikor legközelebb az életemre tört, az adott személyre hivatkozva megmondtam, amit nekem mondott (hogy szarjak rá) és közöltem vele, hogy ezt a beszélgetést csak a bíróságon kívánom folytatni, de odáig úgysem jut el az alaptalan hisztijével. Azóta nem pofátlankodott ide.

2020. ápr. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 MikeS13 ***** válasza:
58%

A leírtak alapján úgy érzem nem vezetne jóra, ha felveszitek a kesztyűt.

Volt valami olyan mondás, hogy akkor lesüllyedtek az ő tahó szintjükre, ott meg már rutinnal rendelkeznek.

2020. ápr. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Nem.

De én nem is venném fel.

Ha igazán zavarnátok, szólt volna.

Szerintem ez inkább csak a "kiöntötte a barátnőjének a lelkét" kategória.

2020. ápr. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!