Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Konkétan elzsibbadt a lábam a...

Konkétan elzsibbadt a lábam a felső szomszéd kalapácsolásától, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem tudtam aludni éjszaka, és kettővel felettem felújítás van. Február eleje óta héköznap reggel 8-tól délutánig fúrnak, faragnak, kalapálnak viszont olyan hangos mintha közvetlen felettem lenne és megőrülök. A hallásomat már elvesztettem, de már a lábamat se érzem. Most nem fúr, hanem valami pörölykalapáccsal veri a padlót, valamit szed fel, de az egész panel remeg, konrkétan összeesik mindjárt. Nem tudom ő hogy nem fáradt el, de nekem a lábam a remegéstől és rezgésektől úgy elzsibbadt, hogy az elmondhatatlanul rossz. Megkérhetem őket, hogy picit álljanak le? Vagy csak kinevetnek és folytatják mi se történt volna?

2020. ápr. 21. 09:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudsz erre az időszakra inkább kimenni a parkba? Szerintem nem fogják érdekeleni, de úgy tudom panelban van valami szabály, hogy időszakban mettől meddig lehet felújítással járó zajokat csinálni meg talán az intervallum is, hogy mondjuk 1 hónapig vagy valami. Kérdezz rá a gondnoknál szerintem, nekem rémlik valami ilyesmi. Mondjuk szomorú, hogy egy kis panelt képesek egy évig kalapálni...
2020. ápr. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
48 négyzetméter. Nem tudom mi tart nekik eddig, de amikor felmentem megnézni kb 1 hete (kiüresedett lakás, senki nem él ott) akkor sehol sem jártak kb, pedig akkor már több mint 2 hónapja fúrtak mint állat. Szerintem ugyanott tartanak, csak most kalapálnak és kezdek beleőrülni már. 8 óta, megállás nélkül. Kimehetek a parkszerűségbe előttünk, de sok nyugtom ott se nagyon lesz, forgalmas egy hely.
2020. ápr. 21. 10:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Nincs a lépcsőházban kiírva nekik, hogy kb meddig tarthat a felújítás? Úgy tudom kötelesek kiírni. Lehet nincs úgy pénzük, idejük gyorsan végezni vagy csak úgy nem akarnak vele haladni. Esetleg megkérdezheted tudsz-e nekik segíteni hátha hamarabb befejezik.

De én megérdeklődném a gondnoktól mit tud meddig tart vagy te is megkérdezheted hogy mi a terv eladás miatt meg kb meddig tart mennyi összegbe kerül csak úgy érdeklődés szintjén mert mondjuk te is akarsz felújítani. Lehet nem direkt csinálják

2020. ápr. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Volt kint márciusig egy papír, hogy Február 6-tól felújítás lesz, az esetleges kellemetlenségekért elnézést kérünk, majd márciusban valaki odaírta hogy az éjszakások kérnek kompenzációt mert 3 óránál nem alszanak többet, erre a felújítók írták rá, hogy nem kapnak. majd levették a papírt. Anyám rákérdezett március elején, azt mondták már végeztek a fúrással végezetesen. Rá egy napra megint fúrtak április közepéig.
2020. ápr. 21. 10:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Konkrétan az uzemorvostanban egy meglévő kockázati tényező, amit te leirtal... Ez neked egészségügyileg nem megfelelő lakhely.

Vibrációs kockázatnak hívják és zsibbadast, rossz keringest okoz.

2020. ápr. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudok elköltözni :D
2020. ápr. 22. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!