Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Alapszintnél kicsit jobb...

Alapszintnél kicsit jobb angoltudással, egy mezei érettségivel, egyedül,22 évesen neki lehet vágni külföldnek?

Figyelt kérdés
Igazából tapasztalatok érdekelnek, nem olyan vélemények "hogy hát szerintem igen" meg ilyesmi, úgy hogy sose járt pl. más országban. Köszönöm. EU tagállamokra gondolok leginkább.

2013. nov. 25. 15:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem hogy jó ötlet. Én több mint 2 éve jöttem Londonba, közép szintű angollal és pokoli nehéz volt az első év így is. Az otthoni "alapszintnél kicsit jobb" angol azt jelenti hogy szinte semmit sem fogsz megérteni az angolokból az elején, nekem is időbe telt mire a kiejtéssel rendben lettem. Itt nem úgy beszélnek angolul mint otthon Mici néni a nyelvórán.

Azaz így ha nincs ismerősöd aki betol valahová még mosogatni sem nagyon vesznek fel majd, Londonba minimálbérből tengődni tömegszálláson meg rohadtul nem éri meg.

2013. nov. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szakma nélkül pedig semmire nem mész még otthon sem, nem hogy egy idegen országban aminek nem beszéled rendesen a nyelvét.
2013. nov. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem! Rengeteg barát, ismerős van kint Angliában, Skóciában, Írországban takarítónőként, szoba asszonyként, vágóhídi hentesként, szakácsként.

Legutóbb barátnőm pasija volt kint Görögországban szakácsként minimum angollal de ott Magyar volt a főnök olyan is volt, nem megy vissza hozzá többet. Még jó, hogy a fizuját megkapta és a bele kilógott a melótól.


Sokan úgy mentek ki régen, hogy alig motyogtak valamit. Akkor még lehetett mert rengeteg lehetőség volt.

Némelyik ismerősöm, még sok év tartózkodás után sem beszél rendesen de ők már befészkelték magukat a helyre és vannak elegen, akik lefordítják, amit nem értenek.


De most, hogy tele a piac és már morgolódnak, hogy sok a bevándorló sőt a recesszió miatt inkább elküldik az embereket vagy nem hosszabbítanak szerződést szóval most így a nagy semmivel kimenni nem lehet. Telítve vannak a helyek. Gondolom nem takarító néni akarsz lenni de már oda is kell a nyelvtudás. Annyian vannak kint, hogy már a munkaadók válogathatnak és meg is teszik.

2013. nov. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Tanulj németül. Sokkal jobban megélsz egy alap melóból Ausztriában mint Londonban és téli szezonban Tirol és környéke tele van munkával. Van ismerősöm aki lenyom egy téli szezont kint, itthon meg elvan utána egész évben alkalmi melókkal belőle, de simán lehet találni teljes éves állást is Bécsben vagy nagyvárosban. Az albi árak kevesebb mint a fele a Londoninak, a fizetés meg kb ugyanaz (UK-ban ugye nincs 13-14 havi fizu sem).
2013. nov. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát kösz mindenkinek. Igen kb. én is így gondoltam.
2013. nov. 25. 16:30
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fölösleges, csak a pénzt vered el aztán telefonálhatsz haza h küldjenek repjegyre valót.

Én rokon által jutottam ki, de ha biztosra akarsz menni akkor vársz egy évet.

Addig csinálsz egy szakmát meg tanulod a nyelvet.

Másképp én nem látok rá reális esélyt.

Nekem az ismerőseim 99%-a akik úgy álltak hozzá mint te mind hazamentek.

Rájöttek, h semmi értelme heti 60 órát dolgozni azért, h a végén saját szobájuk nincs, szart esznek és még bérletre sincs pénzük.

A

2013. nov. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fölösleges, csak a pénzt vered el aztán telefonálhatsz haza h küldjenek repjegyre valót.

Én rokon által jutottam ki, de ha biztosra akarsz menni akkor vársz egy évet.

Addig csinálsz egy szakmát meg tanulod a nyelvet.

Másképp én nem látok rá reális esélyt.

Nekem az ismerőseim 99%-a akik úgy álltak hozzá mint te mind hazamentek.

Rájöttek, h semmi értelme heti 60 órát dolgozni azért, h a végén saját szobájuk nincs, szart esznek és még bérletre sincs pénzük.

A"



Hehehe,igaza van!Én is sok embert látok pofára esni,nyelvtudás és Pénz nélkül könyörgöm ki olyan hülye? Ráadásúl meg is érdemli..én nem sajnálom,az illetőt...

2013. nov. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Van önkritikám szóval a nyelvtudás "alapszintnél kicsit jobb" az nem annyi hogy vátjorném. és van egy kis megtakarításom is, a terv pedig egy C-s jogsi később meg egy nyergesvontatót rá és úgy kimenni. pl hollandba vagy angliába
2013. nov. 25. 19:48
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Annak azert nezz utana hogy mennyi lesz a C-s jogsid honositasa, mert a magyart senki nem fogadja el.

Amugy pont ma lattam hogy a Sainsbury teherauto soforoket keres, feltetel volt tobbek kozt a min. 4 eves angol teherauto jogsi. Es a Sainsbury egy alap elelmiszerlanc, semmi extra.

2013. nov. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
pfff újabb tockos...:(
2013. nov. 28. 12:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!